Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Mocy Kotła Ds


Vvit3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do wymiany kotła, ponieważ nie jestem zadowolony z dotychczasowego. Od jakich 5 sezonów posiadam KWKD 22 który moim zdaniem nie jest zbyt udanym kotłem m.in. ze względu na swoją konstrukcje. Problemy jakie napotkałem podczas eksploatacji to np. nieszczelna klapka krótkiego obiegu. Prześwity między dziurą, a klapką dochodziły nawet do 0.5 cm. Po pewnym czasie walki z tym zdecydowałem się unieruchomić klapkę na stałe. Sposób podawania PW całkowicie się nie sprawdza. Zaś największym problemem jest to, że cały zasyp się zapala. Pewnie problemem jest to że używam węgla typu 32,1 ale niestety tylko taki mogę dostać.

Po lekturze forum zdecydowałem się na kocioł KSGW Zgoda. Jednak nie potrafię zdecydować jaka moc była by odpowiednia. Do ogrzania jest dom z lat 70-tych. Około 190m2 powierzchni użytkowej, piętrowy. Nieocieplony z zewnątrz. Poddasze ocieplone wełną około 5cm. Wszystkie okna nowego typu, plastikowe. Okna na parterze wymienione w 2006 roku, a na piętrze w 2000. Niestety nie znam specyfikacji technicznej okien. Większości instalacji w miedzi i kaloryfery nowego typu aluminiowe, jeden pion w stali ze starymi kaloryferami płytowymi. W kotle zębca spalam jakieś 7t opału na sezon.

 

Zastanawiam się nad modelem 15kw i 20kw. Z materiałów producenta ewidentnie wynika, że odpowiedni będzie 20kw jednak w planach jest ocieplenie domu w najbliższych latach. Pytanie czy nie będzie problemu ze stałopalnością w modelu 15kw i czy kocioł nie będzie pracował zbyt często z maksymalną mocą? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Odnośnie mocy kotła, wypełnij rzetelnie ten kalkulator 

http://cieplowlasciwie.pl/start

Jeśli prawidłowo to zrobisz, będziesz miał dość dobrze określone zapotrzebowanie twojego budynku na moc. 

Możesz porównać sobie, ile ubędzie ci kw, jak ocieplisz ;) Kalkulator pokarze Ci nawet w jakie ocieplenie najkorzystniej zainwestować. 

Wstaw wynik i będzie łatwiej Ci coś mądrego doradzić, ewentualnie wychwycić błędy które popełniłeś w opisie budynku ;) 

Pozdrawiam. Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.