Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Combi 23Kw - Problem Z Temp. Cwu I Co


mklw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie od 4 lat jestem użytkownikiem tego pieca sterowanego sterownikiem Recalart A3000D pełna pogodówka.

Zacząłem sezon grzewczy i nie mogę poradzić sobie z temp. CWU otóż zadana temp. 55 stopni a w kranie letnia w porywach do 40stopni.

Zawór trójdrożny HERZ działa też jakoś dziwnie przy temp która nie wiem jakim cudem wzrasta do 83 na piecu pełne otwarcie mieszacza na grzejniki, a grzejniki ledwo ciepłe.

 

Ma ktoś jakieś pomysły co mogło się spsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompka obiegowa się zakleszczyła i nie działa?  Sprawdz obie pompki bo z tego co piszesz to oznaki tego zatarcia. Mogło to nastąpić gdy piec był nieużytkowany przez lato lub dłuższy czas. Spróbuj śrubokrętem  przekręcić / pokręcić oś pompki/ek w obie strony ale na wyłączonym sterowniku . Tylko jak będziesz kręcił to dociśnij i kręć w jedną a później w drugą stronę  i tak kilka razy aż będzie się kręciło w miarę lekko. Następnie włącz sterownik i gdy piec rozgrzany sprawdz ręką czy rury za pompką są ciepłe i następnie sprawdzaj dalej aż do zaworu. Możliwe że i zawór jest zamknięty dlatego sprawdź czy przepuszcza ciepłą wodę ewentualnie otwórz go ręcznie na max - tylko gdy jesteś pewien że w odpowiednią stronę otwierasz.  Gdy nie jestes pewny to otwórz go na 1/2 powinien również przepuszczać. Ale myślę że to jednak tak jw. pompa. Daj znać o postępach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.