Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Co Ale Jaki?


zielony0303

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i bardzo prosze o pomoc. musze wybrac kociol z podajnikiem do nowego domu a nie mam o tym pojecia. domek nieco ponad 100m2 docieplony 15 cm strop 15cm. hydraulik chyba chce mnie naciagnac na piec 15kw. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ogromnie dużo takich zapytań i odpowiedzi - różne rodzaje paliwa a o piecach których pytający wybrali nie wspomnę  - radzę poszukać i poczytać.  W przyszłości będziesz miał znacznie większe rozeznanie i na pewno pozwoli ci wybrać odpowiednio OBYŚ  MIAŁ  W  100 %  ZADOWOLENIA  Z WYBORU Pozdrawiam.

PS   No a czym chcesz palić w tym piecu??????   Miał, groszek, pellet, inne (np. antracyt) ??  A co do mocy pieca to prawdopodobnie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór trudny bo ofert co niemiara. Na pewno 15 kW przy dociepleniu o którym piszesz będzie przewymiarowany na 100m kw. Reszta to już zależy czy chcesz uzyskać dofinansowanie do kotła, czym chcesz palić itp. Jak dofinansowanie to tylko klasa 5 i szukaj wśród tych producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplowlasciwie.pl/start

Wypełnij i będziesz miał rozeznanie co do mocy kotła. 15kw to na oko dwa razy za dużo. Obstawiam że maksymalne zapotrzebowanie nie przekroczy 6kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór trudny bo ofert co niemiara. Na pewno 15 kW przy dociepleniu o którym piszesz będzie przewymiarowany na 100m kw. Reszta to już zależy czy chcesz uzyskać dofinansowanie do kotła, czym chcesz palić itp. Jak dofinansowanie to tylko klasa 5 i szukaj wśród tych producentów. 

 

Lorlen z tego co wiem to dofinansowanie jest możliwe tylko przy wymianie ""zasypowca" na kocioł z podajnikiem i nie dotyczy nowo wybudowanych domów, przynajmniej u mnie w gminie tak jest. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorlen z tego co wiem to dofinansowanie jest możliwe tylko przy wymianie ""zasypowca" na kocioł z podajnikiem i nie dotyczy nowo wybudowanych domów, przynajmniej u mnie w gminie tak jest. Pozdro.

chcialbym spalac ekogroszek a dofinansowania raczej nie dostane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasobnik na c.w.u ? Przy tak małych mocach kotłów, udział bojlera na ciepła wodę w bilansie energetycznym jest duży. Ile osób będzie korzystało z ciepłej wody albo czy ktoś ci dobrał już jakiś bojler ? 

nie jeszcze mi nikt nic nie dobral dopiero zaczynamy z hydraulika i chyba chca mnie troche naciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum ogromnie dużo takich zapytań i odpowiedzi - różne rodzaje paliwa a o piecach których pytający wybrali nie wspomnę  - radzę poszukać i poczytać.  W przyszłości będziesz miał znacznie większe rozeznanie i na pewno pozwoli ci wybrać odpowiednio OBYŚ  MIAŁ  W  100 %  ZADOWOLENIA  Z WYBORU Pozdrawiam.

PS   No a czym chcesz palić w tym piecu??????   Miał, groszek, pellet, inne (np. antracyt) ??  A co do mocy pieca to prawdopodobnie masz rację.

interesuje mnie ekogroszek i piec nie duzy a dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplowlasciwie.pl/start

Wypełnij i będziesz miał rozeznanie co do mocy kotła. 15kw to na oko dwa razy za dużo. Obstawiam że maksymalne zapotrzebowanie nie przekroczy 6kw.

faktycznie wyszlo ze potrzebuje 6kw dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie potrzebujesz kotła max 12kw(mniejsze ciężko znaleźć). Wiekszego nie kupuj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor przy kotle na ekogroch to nie porozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz wszystkim dlaczego?

Bo kotła z podajnikiem nie wygaszasz i zwiększasz czas podtrzymania. Bufor miałby jeszcze sens w dużym domu z rozbudowaną instalacją. W tak małym domku z niewielkim zapotrzebowaniem radzisz montować jeszcze bufor do kotła ekogroszkowego?! Wytłumacz wszystkim dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wytłumacz wszystkim co w tym konkretnym przypadku da zamontowanie bufora poza zabraniem miejsca i dodatkowym kosztem dla inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że kocioł rzadko przechodzi w tryb grzania,pracuje głównie w podtrzymaniu ale z większym powerem.Kociołkowi lżej i oszczędnie to wszystko pracuje.Oczywiście bufor robił sam aby wyszedł tanio.Z tego co twierdzi już się zapłacił po 2 sezonach.Chłop głupi nie jest ,pracuje w ciepłowni i zna się na rzeczy.Jak kocioł kupował też mu mówiłem,że to będzie bez sensu a jednak się opłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jest pewny że kocioł pracuje oszczędniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spala dużo ale aby mieć odniesienia jak by było to trzeba by drugi taki sam obiekt bez bufora.
Uważasz,że 2200kg groszku na 115m2 cały rok z CWU to dużo czy mało? A i t.wewn. 23-24deg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i dużo, a może być mało. Wszystko zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło. Jak porównać do innych to normalnie.

Powtórzę jeszcze raz: montaż zbiornika buforowego o pojemności (proponowanej 1000l) przy kotle na ekogroszek, z jednym tylko źródłem ciepła, w tym konkretnym przypadku nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia technicznego a tym bardziej ekonomicznego. A polecanie takich rozwiązań w tym konkretnym przypadku zakrawa na kpinę z inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.