Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatrzymujący Się Wentylator Sas Uwt


PalaczAmator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych "palaczy"

Proszę o poradę

 

SAS UWT 17kW sterownik TECH ST-85 z PID

 

Mam taki problem, a mianowicie po ok 20 minutach od rozpalenia w kotle zatrzymuje mi się wentylator. Na sterownikiu widnieje dioda i w procentach pokazuje, że wieje a on stoi. Po wyłaczeniu i właczeniu sterownika słychać cyknięcie załączające wiatrak ale on ani drgnie. Zmuszony byłem resztę paliwa wypalić metodą na łańcuszku.

Na drugi dzień rano właczam kocioł, wentylator chodzi no to myślę sobie ok zawiesił się teraz bezie git ale wieczorem znowu to samo. Po ok 20 minutach staje i echo. Po rozpięciu wtyczek i podłączeniu na krótko wentylator działa. Z wtyczki ze sterownika do wentylatora nie podaje napięcia w momencie gdy powinien chodzić wentylator. Czyżby uwalony sterownik? Czy tam można coś pogrzebać, wymienić, aby wszystko wróciło do normy czy szukać nowego sterownika?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi..

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na gwarancji to reklamuj jak nie to zanieś sterownik do jakiegoś elektronika to wymieni uszkodzony element (prawdopodobnie triak) koszt naprawy nie powinien przekroczyć 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zatarty nie może być, na krótko podłączony dmucha....

 

Jeśli chodzi o tego triaka to on jest na płytce w sterowniku czy gdzieś przy wentylatorze?

A czy taki człowiek co naprawia agd może mieć o tym pojęcie i wymienić tego triaka? W okolicy nie mam takiego elektronika/magika co by takie sterowniki ożywiał....

 

Dzieki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że Ci ktoś naprawi w jakimś serwisie AGD telefonów komórkowych telewizorów itp, triaki jest na płytce programatora sam raczej się za to nie zabieraj bo tam panuje 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do tech. Przy okazji jak jest to wgrają najnowsze oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa się chyba wyjaśniła. Po rozebraniu sterownika okazało się że wtyczka z płytki była wysunięta lekko pod skosem. Wcisnąłem ją do końca i działa. Nie zatrzymuje się. Już 2 razy paliłem i hula...

Pytanie tylko jakim cudem ona się sama wysunęła. Nikt tego nie ruszał od nowości czyli 4 lata..... :)

 

Dzięki za odpowiedzi i sugestie...

 

temat chyba zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.