Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skam-Pv


papasmurfek

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś zrobi downgrade do wersji bez blokady i masz porobione. Licznik czasu pracy z temperaturą poniżej 50 na zasilaniu czy też ekotlownia.pl i ocena czy mieści się w gwarancji czy nie.

SPP nie zawsze jest na SKAMach i komuś może przeszkadzać takie ograniczenie.

 

Typowo SPPv2 nie ma czujnika otwarcia klapy kosza

Jak soft będzie pod to, to od zera wszystkie softy pod czujnik klapy kosza mogą mieć minimalną nastawę 50.

 

Downgrade będzie wówczas możliwy tylko do softu bez krańcówki kosza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na mój kociołek. Będzie u mnie w środę. Szybkie dopasowanie wkładu kominowego do czopucha Skama, przeróbka zasilania i powrotu i odpalam, myślę że czwartek lub piątek. Jak pochodzi trochę to dam znać jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze należy pochwalić podejście producenta do klienta i sprzedaży. Producent najpierw załatwia kwestie formalne związane z certyfikatem, a potem dopiero daje znać światu, że coś jest i przede wszystkim dopiero wtedy sprzedaje. Nie ukrywam, że wymieniam kocioł za dotację z UM do pakietu z termomodernizacją. Moja umowa jest taka, że do 15 września miałem dostarczyć papiery na kocioł a do końca miesiąca fakturę. Długo szukałem kotła, który chciałbym instalować. Dla mnie priorytetem była moc oraz dobry palnik. Po ociepleniu moje 160 m2 będą potrzebowały jakieś 14 kw przy -20C wraz z CWU. Interesowałem się, dzwoniłem po producentach. I wiedziałem co jest na rynku a co się aktualnie bada w labo. Gdy w sierpniu do sprzedaży wpadł jeden z moich faworytów - Ogniwo Eko Plus M 20 kw, wiedziałem już co chcę kupić, więc szybki telefon do producenta o udostępnienie certyfikatu i jazda.

 

Teraz opisę moją rozmowę z miłym panem ze spółdzielni mleczarskiej pffffu odlewniczej:

 

-Dzień dobry chcę zamówić państwa kocioł OEPM 20 kw ale nie potrafię znaleźć certyfikatu na waszej stronce ( rozmowa bodajże z 16 sierpnie)

- Aktualnie uruchamiamy produkcję seryjną, ale czekamy na certyfikat. UDT ma swoje proceduty, ale certyfikat mamy dostać do 3 tygodni.

- Ja potrzebuję dostarczyć certyfikat do 15 września do UM gdzie mam podpisaną umowę dotacyjną

- Do 15 września certyfikat już będzie. Może pan zamówić kocioł już u dystrybutora, gdyż aktualnie okres oczekiwania może wynieś 3 tygodnie, gdyż produkujemy kotły dla klientów, którzy mieli zamówione już wcześniej.

- Czy pan jest pewien że będziecie mieli ten certyfikat w ciągu 3 tygodni.

- Tak może pan zamawiać kocioł. Certyfikat będzie od razu udostępniony na naszej stronie internetowej. Proszę pana to nam najbardziej zależy na tym aby ten certyfikat był jak najszybciej.

- Dzękuję więc za informacje. Więc rozglądam się ską, i zamawiam.

 

 

Tak mniej więcej wyglądała moja rozmowa z przedstawicielem odlewników.(Nie mam nagranej rozmowy, ale kontekst utrzymany w 100%) Byłem już na etapie kupna, kiedy dowiedziałem się że SKAM czeka na certyfikat i ma być na dniach.

 

Poczekałem ....... i tyle szczęścia. OGNIWO NADAL NIE MA UDOSTĘPNIONEGO CERTYFIKATU !!!!  Moim zdaniem to OSZUŚCI

 

Miałem rezerwowy kocioł w zapasie, ale Certyfikat SKAMP- PV dostaczyłem w terminie do UM I tak samo w terminie będzie dostarczony do mnie, i tak samo w terminie rozliczę się z UM, choć kocioł oficjalnie nie jest w sprzedaży.

 

Zastanówcie się panowie mleczarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piszę przecież, że byłem zdecydowany na kocioł spółdzielni. Byłem już postawiony pod ścianą. Musiałem coś wybierać na szybko, bo wiesz że czekałem na coś innego, lecz terminy w urzędzie są nie do ruszenia i wiedziałem, że muszę odpuścić. Dzięki Ci bardzo za załatwienie sprawy, bo teraz bym stał i kwiczał z kotłem bez certyfikatu. Jeszcze dzisiaj informacyjnie zadzwoniłem do nich i powiedziałem co myślę o tym, że mnie chcieli naciągnąć na kocioł twierdząc, że będzie certyfikat za 3 tygodnie ( patrząc od 16 sierpnie, kiedy dzwoniłem tam ostatnio). Nadal go nie posiadają!!!  Miły Pan już nie był taki chętny do rozmowy i jakby się jąkać zaczął.No cóż, dobrze że dałeś mi znać na czas, a o firmie mleczarskiej to będę miał już wyrobione zdanie do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzoną wysyłkę, więc jutro będzie. Szybko z nim do kotłowni i jedziemy. Muszę jeszcze wkład kominowy jutro wrzucić z dachu i zamurować. Będę z tym walczył do nocy a w czwartek podłączam i mam nadzieję, że uda się go już odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu zrób fotorelacje i wklej foty .W tym Rybniku to macie dobrze  dotacje termodernizacje mam kawałek do Rybnika ale juz inna gmina .Znajomemu tez z Rybnika zrobili termodernizacje i wymiane kotła ale na 180m wstawli mu 25kW moc kotła troche przesadzili co prawda kominiarz ponoc doradzał ze kociol za duzy ale instalator i tak postawił na swoim  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przygodach z montażem wkładu kominowego, udało się wreszcie odpalić kocioł. Chodzi już 2 dni na retopalu. W pierwszą dobę łyknął 33 kg. 160 m2 w trakcie ocieplania- aktualnie kończą trzecią ścianę. Start z 17C w domu do 23C dnia następnego. Sterownik SPP v2, Palnik batory. Maksymalna temperatura spalin jaką uzyskałem to 110 C. Na kotle obecnie utrzymuję 65C - CWU 50C - Mieszacz 40C - Podawanie 6 - przerwa 30 - dmuchawa 67. Zostało mi jeszcze posprzątać obok kotła i zamontować panel na stałe, wtedy zrobię i wstawię zdjęcia. Ogólnie to jak załączyłem leci sam i nic nie grzebię. Popiół ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-PV Dzała już stabilnie. Spalanie spadło do niecałych 20 kg. Retopal się kończy, od jutra test różnych paliw zakupionych dzisiaj na składach. Sadza z wymiennika schodzi do blachy bez problemu. Poniżej kilka fotek:

 

post-58143-0-98211300-1475965928_thumb.jpg

post-58143-0-01359500-1475965940_thumb.jpg

post-58143-0-40269300-1475965945_thumb.jpg

post-58143-0-75694700-1475965948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu już rokita, Ale to się od retopalu chyba tylko granulacją różni, bo nie zauważyłem aby się inaczej zachowywało. W tym tygodniu potestuję jeszcze chwałowice wymieszane z piekarami i same chwałowice, a w przyszłym tygodniu wesołą. Czujnik klapy działa bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dasz radę wyłapać, bo to początek przygody z podajnikiem.

 

Nie mniej jak trafiłeś na dobrą dostawę Chwałowic, to przy podobnych warunkach pogodowych i zapotrzebowania na ciepło powinieneś mieć niższe spalanie, niższe spaliny i fajny popiół. Jak dostawa z wyższą spiekalnością, to popiół może być ciut słabszy, ale ilościowo powinieneś spalać mniej.

 

Zobaczymy, jak możesz wrzucaj fotki z prób danego paliwa

 

Wesołej nie lubię i nie mam do niej zaufania, mimo,że najbardziej kaloryczna, zbiesiła się od dobrych 2sezonów, na papierze wygląda najlepiej, bo 3%popiołu, ale jej dobre samodzielne spalanie teraz to mega wyzwanie. To się może spalic tylko przy małym odbiorze i doprecyzowaniu nastaw sterownika. Celowałbym wówczas dla wesołej w czas podawania ok. 2sekundy i pauzę w okolicy 22-24sekund i ostrożnie z nadmuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-PV Dzała już stabilnie.

 

Za ten ocynk w kotłowni to bym instalatora za uszy wytargał... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi instalatorzy w zeszłym roku podłączyli MPM Ds 19kw. Mówili że ocynk się prezentuje lepiej :/ Ahhh czarne by starczyły. Teraz sam montowałem i w sumie kupiłem rury gwintowane czarne na zasilanie i powrót, coś złączek z ocynku było jeszcze, a kilka dokupiłem. Niestety rury czarne miały za słabo wytoczone gwinty i nic tam nie szło wkręcić. A że była sobota południe i sklepy już zamykali to wymieniłem rury na kształtki aby to podłączyć, bo w domu było jak w lodówce no i też wziąłem ocynk, co zrobić :). 

 

Generalnie kociołek chodzi i teraz grzebię w ustawieniach sterownika, sprawdzam tło, testuję różne rodzaje węgla i czekam aż skończą ocieplać dom, żeby czujnik zewnętrzny zamontować.

 

Mój sterowni jest tutaj : http://ekotlownia.pl/sterownik-5/349

 

Narazie czujnik wewnętrzny i zewnętrzny leżą przy sterowniku w kotłowni. Jutro postaram się wewnętrzny do pokoju wsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalasz jeszcze rokitę, czy już miks piekary/chwałowice

możesz dać sobie mniejszy zapas mocy nad to, co sugeruje sufler w sterowniku

np. 5sek podawanie / ok.40sek pauza

chyba,że nie chcesz w przyszłości zmieniać jak się zrobi zimniej to zostaw dla automatu 5 / 35

tło dla dmuchawy 40W zdecydowanie wyżej , ona ma się lekko kręcić, ja dla większego kotła, dmuchawy 75W i palnika pracuje z tłem na poziomie 18-22

dla tej 40W tło od ok.24

 

jak chcesz mieć podawane przybliżone aktualne koszty grzania dobowego, to po zmianie opału musiałbyś wprowadzić kaloryczność, np. chwałowice z piekarami ok. 28MJ i cena zakupu tony, Rokita z Piasta to jak pamiętam ma ok.24-25MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz leci groszek Średni do 31,5 mm 27 MJ chwałowice z domieszanym miałem I M27 chwałowice. To się spala narazie najlepiej jeśli chodzi o popiół. Z tego co ja patrzę w papiery z dmuchawy to ona ma pobór 70W nie 40? Narazie to próbuję różne ustawienia. Muszę wyczuć jak to się zachowuje. Do tej pory to miałem styczność u brata z ecoal i z SPP1, którego mieliśmy z 2 lata temu na testach od Producenta. Ten sterownik zachowuje się całkiem inaczej od koali więc trochę jeszcze posiedzę przy tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. informacji na składzie ma 16-31,5mm http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/

 

Parametry techniczne wentylatora RV-13A:

- Moc pobierana - 70W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.