Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort Eko Pz 15 Kw - Pierwsze Problemy


Agnes87

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że któryś z odpowietrzników zapowietrza ci układ. Zakręć te co są w rozdzielni na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec chodzi już 24 godziny ustawiona tem zadana 65 na podtrzymaniu dochodzi do 69 70 stopni , piec w podtrzymaniu wytrzymuje około godziny po czym spada tem około 5 6 stopni i około 10 minut zajmuje mu do dobicia do żądanej czyli 65 i więcej , Grzejniki skręcone na 3 (na termostatach) są letnie w domu ciepło czyli skręciły się i nie puszczają więcej ciepła za wyjątkiem jednego który działa pomimo ze w pokoju upał a grzejnik dalej grzeje a nie powinien bo termostat powinien sie zamknąć . Kurki na rozdzielaczu  dokręciłem aby podłoga nie była za gorąca. Ciężko to ustawić tak ręcznie  cos tam innego trzeba zamontować aby to piec sterował to precyzyjnie  bo piec ma możliwość.

 

Czyli generalnie chyba jest ok wstawiłem zdjęcia jak wygląda to na sterowniku jak myślicie  wszytko jest ok czy te wartości na wyświetlaczu są za wysokie  

 

Syczenie i głos wody na pompie ustał jak jak by sie odpowietrzyła 

 

b35e7cc85a831947med.jpg

 

7644bc56572e34c0med.jpg

 

7644bc56572e34c0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już moduł WiFi Tech ST-560 RS. Czy można go samemu podłączyć wpinając się do złącza RS przy sterowniku kotła czy coś jeszcze jest potrzebne? Próbowałam wpiąć moduł ale na sterowniku kotła pisze tylko "Moduł internetowy nieodpowiedniej firmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś doradzić w sprawie okiełznania temperatury na podłogówce bez wykładania tysiąca złotych: Podłogówkę w łazienkach i sieni robiłem mając 32 letni kocioł typu śmieciuch. Nie mogło być mowy o żadnym sterowaniu automatycznym temperaturą w tych okolicznościach. Mój zaprzyjaźniony instalator,  przed rozdzielaczem zamontował mieszacz ESBE, przed nim termometr wskazujący jakiej temperatury czynnik wchodzi do mieszacza, na wejściu wody z mieszacza przez pompę do rozdzielacza podłogówki, kolejny termometr który wskazuje jaką temperaturę ma woda podana na instalacje podłogowe.

post-67926-0-49886200-1475171138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już moduł WiFi Tech ST-560 RS. Czy można go samemu podłączyć wpinając się do złącza RS przy sterowniku kotła czy coś jeszcze jest potrzebne? Próbowałam wpiąć moduł ale na sterowniku kotła pisze tylko "Moduł internetowy nieodpowiedniej firmy".

Muszę Cię zmartwić - do pieca Defro należy zamówić moduł Wifi RS "Defro" - symbolikę ma taką samą jak Tech ale ma ładny czerwony napis na obudowie - "Defro" i oczywiście kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej... Inny, czyli TECH nie będzie działał ze sterownikiem pieca.

A co do zaworu 4D - nie potrzeba dedykowanych osobnych rozwiązań - sterownik doskonale współpracuje z zaworem 4D z tzw siłownikiem, czyli silnikiem krokowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :-) kupilem zanim nadrukowali czerwone logo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłam nowy temat aby nie zaśmiecać tematu o Komfort Eko. :) Pytań parę mam, bo im więcej tematów czytam tym mniej wiem...

Dane kotła na początek:
Komfort Eko PZ 15 Kw
Sterownik TECH K1Pv4 PZ
Palnik ekoenergia
Czujnik spalin + czujnik temperatury zewnętrznej

Po pierwsze klapka wentylatora: otwarta czy zamknięta? Z tego co czytałam to na pierwszym zdjęciu powinna być zamknięta a na drugim otwarta. Aktualnie zmieniłam aby było tak jak na zdjęciu 2. Starałam się obserwować płomień ale jakoś różnic nie widzę. :unsure:

Po drugie kocioł wszystkiego nie chce spalić i trochę zostawia (zdj. 3). To wszystko nazbierało się od wczoraj. Które ustawienia powinnam zmienić? Znalazłam ustawienia "Korekta powietrza" i tam jest na 0. Dodatkowo temperatura spalin często jest wysoka (zdj. 4) i sadzy na wymienniku też jest sporo (zdj.5).

Oprócz tego w miejscu zaznaczonym na zdj. 6 słychać jakieś "brzęczenie". Jakby coś tam wpadło i odbijało się od ścianek. Co to może być? Jest to dość denerwujące.

To chyba na razie wszystko. :P

 

Na stronie bodajże 19 instrukcji pieca jest wyraźnie napisane że minimalna temperatura zadania to 65 stopni, a moc kotła na 80 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Proszę o radę,  bardzo często na łopatkach wentylatora osadza się kurz, pył, dość gruba warstwa na każdym z rzeberek, zmniejsza to nadmuch, poza tym zaczyna bić wentylatorem co słychać w instalacji, co zrobić by tak często (raz na 3miesiace) nie czyścić tego. Poza tym na wentylatorze znajdujesie dodatkowy wentylator zczytuje on jak podejrzewam pobór powietrza, jest on niestety nieszczelny przykrecony na 3 śrubach do wentylatora głównego, można go przykręcić naklejka do środka i naklejka z przodu, jak powinien być przykrecony?   łopatki są profilowane tak by się wentylatorek lepiej kręcił gdy jest odwrócony naklejka do przodu, lecz dużo opału mam niespalonego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.