Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Węgiel?


Stanley1985

Rekomendowane odpowiedzi

 Czy miał ktoś może do czynienia z węglem z kwk Jas-Mos? Ponoc duzo ludzi w okolicach Jastrzębia pali tym węglem i bardzo sobie go chwalą. Cena jest dobra bo w okolicach 500zł/1t. Kocioł mam Defro Optima Komfort. W zeszłym sezonie miałem Kwk Marcel i palił się bardzo dobrze. Rozpalałem go od góry. Teraz tez tak będę palił. Proszę o opinie i doradztwo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. To jest węgiel ortokoksowy (typ 35) o bardzo wysokiej spiekalności i w dodatku niesort, więc żadna okazja. Miałem okazję palić grubym węglem, kostką ze Szczygłowic i Budryka typ 34.2/35.1 i było nawet OK, ale przy groszku typu 34.2 z Bielszowic spiekalność już dawała się odczuć. Zarówno Jas-Mos, jak i Szczygłowice i Bielszowice, to spiekalność ok 75 wg Rogi. Przy tak dużej spiekalności i plastyczności węgla w rachubę wchodzi tylko gruby sort bez drobnicy. Masz tam w okoli Marcela, Jankowice, Rydułtowy, Chwałowice, więc po co szukasz dla paru złotych problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem co i jak. W sobotę będę miał na próbę worek 50kg. Rozmawiałem z jednym gościem co palił węglem Rydułtowskim i powiedział ze strasznie kopci nawet rozpalany od góry. A ten z Jas-Mosu chwilę leci na siwo a potem bardzo długo trzyma żar. Opisze w sobote lub niedziele spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegiel z kwk JasMos po testach. Spaliłem 3 łopaty w kotle Defro Optima Komfort. Mało kopci, daje wysoką temperaturę, przepalił sie w stosunku 60% koksu i reszta popiół. Koks z pozostałości tego co zostało wykorzystany na drugi dzień (rzucony na rozrzażony węgiel). Nie spiekał sie jakoś bardziej niz ten z Kwk Marcel. Polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.