Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zetka - Czerpnia W Gruncie, Załamanie


r0b3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie czy tzw zetka może być wykonana z czerpnią powietrza jako pionowy kominek w gruncie? Poziom gruntu jest tylko 30 cm od poziomu zero i nie mogę wykonać czerpni w ścianie aby w razie czego w zimie nie leciał przez nią śnieg A drugie pytanie czy mogę ją załamać przy wejściu do budynku a mianowicie: od poziomu gruntu w pionie do głębokości ok 50 cm i dalej w poziomie do ściany i już we wnętrz wyłamać ja i w pionie pociągnąć do ok 30 cm nad podłoga Nie wiem czy mnie zrozumiecie W razie wątpliwości skrobnę jakiś rysunek Nie mam nawiewu do piwnicy a jest tam kocioł i z tego co wyczytałem taki kanał musi być. Chcę go zrobić z rury fi 160 Czy przez taki kanał będzie leciało powietrze grawitacyjne?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok. Zachowaj tylko spadki by skropliny miały gdzie spłynąć. W razie obaw o wodę ocieplisz rury wraz z zaworem.

W ten sposób na osobnej instalacji możesz sobie zrobić nawiew do domu. Poczytaj i gruntowny wymienniki ciepła.

 

Edyta.

Zastosuj rurę min 160. Na zewnątrz czerpnia najlepuej gdzieś w krzaku wysoka na 1m.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot czerpni skierowałbym w prawo patrząc od kotła nie będzie dmuchało na rurę i na Twoje plecy jak będziesz coś robił przy kotle.

Rurę puścić przy samej ścianie i dobrze zaizolować od strony pomieszczenia, ściana nigdy nie zamarznie na tej głębokości więc od strony ściany nie musi być izolacji czyli tak izolacja w kształcie litery U. 

Z tą rurą trzeba zrobić porządnie bo sam widziałem naniesiony śnieg który nie topnieje  przy wylocie własnej zetki oczywiście jak na zewnątrz jest bardzo zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.