Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Na Pellet


Franek121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie kotła na pellet. Szukam nowoczesnego dobrego kotła w pełni zautomatyzowanego.

Od razu dodam że powierzchnia do ogrzania to 200m2. Jest to dom wolno stojący nowe budownictwo dobrze ocieplony ;).

Moc kotła 15-20 kw tak przynajmniej mi doradzono. Wybrałem 3 firmy Biawar PELLUX 200 TOUCH,

Lazar SmartFire 15/22/41 i Defro Kompakt Ekopell. Jest jeszcze jedna firma Windhager BioWIN 2 Touch ale cena jest zaporowa;/.

Proszę o pomoc może ktoś ma jakieś inne firmy albo modele lub rozwiązania. Dodam że zależy mi na małej awaryjności bo podobno z tym

jest bardzo duży problem. A jeszcze jedno co myślicie o buforze zamiast zwykłego standardowego bojlera.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś dobre mało awaryjne firmy z dbałością o pełną automatyzację szczególnie 2 pierwsze, jest dużo zadowolonych użytkowników na forum- o dwóch ostatnich nie czytałem więc nie wypowiadam się. Jakbyś chciał jeszcze prosty bez awaryjny niestety bez automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika to bym dodał HT Daspell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że kiedyś brałem pod uwagę kocioł pelletowy Lazara do czasu, gdy na innym forum zobaczyłem jakie mają podejście do klienta. To mnie skutecznie zniechęciło, a ostatecznie padło na to co już wyżej polecał jackjj. Kocioł bezawaryjnie pracuje od września 2013r. Powierzchnię do ogrzania mam zbliżoną do Twojej i 15kW to na górkę, ale przy możliwości modulacji delikatnie przewymiarowanie nie będzie problemem. Przy wersji 20kW w większości przypadków będziesz miał identyczny palnik jak w modelach 15kW, a zmieni się pojemność wodna kotła. Bufora nie mam, kocioł startuje, kulturalnie osiąga parametry zadane i przechodzi w postój. A jak zdecydujesz się na bufor to nie przesadź też w drugą stronę, tzn.duża pojemność zbiornika i jakiś niemrawy kociołek 10kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pellux compact 12 kw Touch (sterowanie Plum - do odbioru po 15 października) + bufor (poczytaj sambora, popytaj albo poczekaj kilka miesięcy i kupisz bufor).
Wystarczy na twój dom - jeśli się pośpieszysz to kupisz go obecnie za 7800 netto. 

ja właśnie zamówiłem.

 

mogę na temat pieców na pellet napisać obecnie pracę magisterską chyba.

i to nie z teorii forumowej a z byłem, widziałem, macałem, właściciela wysłuchałem , producentów także.

 

na forach to ciężko poszukać bo ludzie zadowoleni to najczęściej nic nie piszą, bo i po co.

Lazar to dobra firma - a że jedna osoba założyła wątek i wykopała topór, to trzeba to przemilczeć. 

 

pozdr

klaus

P.S. nie wiem co mnie naszło żeby siedząc se na budowie na kawie zerknąć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to za co? Za komplet? To compacta już sprzedają w wersji Touch? Bo na stronie tylko pellux 200 jest w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to za co? Za komplet? To compacta już sprzedają w wersji Touch? Bo na stronie tylko pellux 200 jest w tej wersji.

 

tak, tak.

przecież napisałem po 15 października - to i w tedy się pojawi na stronie.

Ale jak się ma sprzedawcę który grzecznie po informuje.

Kliknij na szwedzką dotację na stronie biawara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, mam pytanie odnośnie kotła na pellet. Szukam nowoczesnego dobrego kotła w pełni zautomatyzowanego.

Od razu dodam że powierzchnia do ogrzania to 200m2. Jest to dom wolno stojący nowe budownictwo dobrze ocieplony ;).

Moc kotła 15-20 kw tak przynajmniej mi doradzono.

Jak dla mnie to kolega niech policzy OZC bo te 15-20kw może być dużo za dużo.

A Biawar to dobry kocioł.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, mam pytanie odnośnie kotła na pellet. Szukam nowoczesnego dobrego kotła w pełni zautomatyzowanego.
Od razu dodam że powierzchnia do ogrzania to 200m2. Jest to dom wolno stojący nowe budownictwo dobrze ocieplony ;).
Moc kotła 15-20 kw tak przynajmniej mi doradzono. Wybrałem 3 firmy Biawar PELLUX 200 TOUCH,
Lazar SmartFire 15/22/41 i Defro Kompakt Ekopell. Jest jeszcze jedna firma Windhager BioWIN 2 Touch ale cena jest zaporowa;/.
Proszę o pomoc może ktoś ma jakieś inne firmy albo modele lub rozwiązania. Dodam że zależy mi na małej awaryjności bo podobno z tym
jest bardzo duży problem. A jeszcze jedno co myślicie o buforze zamiast zwykłego standardowego bojlera.

 

Witam.Właśnie wdrażam się w temat.Proponuję jeszcze piec marki Stalmark Pellet Vegas.Dobre opinie i cenowo też nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, czytam i czytam, przeglądam forum, mnożę, dzielę, kosmiczne wychodzą mi obliczenia co do tej mojej kotłowni :P (bojler + bufor, bufor z bojlerem czy może sam bojler, kocioł lazar <-- dobrze działa z buforem czy biawar <- podobno nie potrzebuje bojlera bo sam robi za niego ;S ?? itp... szał!!! Aaa zapomniał bym góry dziękuje za info odnośnie doboru kotła :). Ale może teraz przejdę do sedna sprawy. Wybrane mam dwie opcje Windhager BioWIN 2 Touch + sam bojler <--- nie potrzebuje bufora i podobno ten kocioł nie dogrzewa sobie powrotu czy to prawda??? lub Lazar SmartFire + bojler i bufor w obu przypadkach full opcja. Od razu napisze ze ceny kotłów różnią się 5000zł w moim przypadku. Pytanie czy warto kupić Windhager? Drugie pytanie moc kotła 12, 15, 20 (powierzchnia do ogrzania to 200m2+ bojler). Trzecie pytanie czy bojler 100L, 150L, 220L, bufor 500L, 600L, 800L (na razie 3 osoby max 5). Czwarte pytanie ale to odnośnie grzejników może ktoś wie, jest sens kupować kermi v22 therm-x2 czy purmo ventil compact cv22, jest znacząca różnica???? 

 

                                                                                                                                                          

Czekam z niecierpliwościa na fachowe odpowiedzi:), pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kocioł BioWin2 nie potrzebuje bufora masz ładnie wyłożone na polskiej stronie tego produktu:

 

 

BioWIN 2 od 30% swojej mocy bezstopniowo dostarcza dokładnie taką ilość energii cieplnej, na którą istnieje faktyczne zapotrzebowanie.

Co jest jasne i oczywiste, gdyż to wymóg normy PN EN 303-5:2012, którą ten kocioł spełnia,

 

Natomiast 2 zdania wstecz jest podane co innego:

 

Dlatego zastosowanie zbiornika akumulacyjnego jest wymagane jedynie w przypadku, kiedy zapotrzebowanie cieplne lokalu jest mniejsze niż 50% mocy nominalnej kotła.

 

Z tym drugim się całkowicie zgadzam - ponad połowa sezonu grzewczego ma zapotrzebowanie poniżej 50%, natomiast pierwsze to pobożne życzenie i wymóg normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Windhagera to już klasa sama w sobie, cena zaporowa, ale rozwiązania w nim zastosowane robią wrażenie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (powierzchnia do ogrzania to 200m2+ bojler).

 

ja dla domu 240 m2 w tym 30m2 garaż w bryle i 90 to ogrzewana piwnica zakupiłem 12 kw i 500 l bufor na CO. Na CWU mam 150 l dwupłaszczowy. 

Ale my wracamy w innych godzinach do domu dlatego 150 litrów wystarczy. Ja nie masz miejsca to są zbiorniki kombinowane.  

Bufor uważam przy paliwach stałych za niezbędny. I nie ważne czy kocioł jest z marsa za 35 tys. czy od pana ziutka za dwa dwieście bez vat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni grzeje u mnie Biawar Pellux Compact 12kw, jakby co to udzielę informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze podziel się wrazeniami po tych kilku dniach zamiast chwalic się ze masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Jakby co to udzielę informacji'' tzn czekam na pytania, Lamo79 może czytaj ze zrozumieniem! Jeżeli kogoś interesują moje wrażenia to są one jak najbardziej pozytywne, kociołek wygląda bardzo solidnie, grzeje u mnie około 160m2, jest bardzo cichy z wyjątkiem automatycznego cyklicznego czyszczenia wymiennika ciepła, słychać w chałupie jakby ktoś noże ostrzył ale to tylko kilka razy dziennie po kilkanaście sekund, nie wiem jak inni ale ja nie mam z tym problemu. Wcześniej paliłem w zasypowym defro także dla mnie to ogromny przeskok, czystość i wygoda, ilościowo pelletu idzie mi podobnie a nawet może mniej jak węgla bo przy tych temperaturach około 20kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sopelek nie denerwuj się;)

 

czyszczenie płomieniówek w moim biawarku też słychać. 

Nie wiem jak ciepły masz dom, trochę mało informacji w Twoim profilu. Spróbuj zmniejszyć podawanie, może zejdziesz ze spalaniem. Przy mrozach -15-20* opału idzie dwa razy tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) mój dom przez ostatnie dni dopiero się wygrzewał bo było 16stopni w środku a poza tym nie mam jeszcze głowic termostatycznych zamontowanych więc może stąd ta ilość 20kg na dobę. Pytałem serwisanta o modyfikację parametrów a ten odradził twierdząc, że Fuzzy Logic steruje spalaniem bardzo precyzyjnie i wszelkie zmiany przez użytkowników kończą się większym spalaniem, nie wiem co o tym sądzić i co mógłbym zmienić w istawieniach. Co do domu to mam dosyć dobrze ocieplony, 15cm styropianu na ścianach, 10cm styro na podłodze, 20cm wełny na poddaszu, okna plastikowe zwykłe, coś jeszcze podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie mam żadnych regulatorów pokojowych czy pogodowych, histereza ustawiona jest na 5stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od miesiąca Viessman Easy pell działa od 2 tygodni non stop narazie jestem zadowolony ale jeszcze nie mieszkam tam gdzie jest zamontowany wiec nie moge za dużo napisac bo niewiem co bedzie jak wszystko w zime ruszy narazie grzeje mi same podłogówki około 150m2 i bierze okolo 15kg pelletu marki X za 720zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.