Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Sterownika Lato/ Zima Hef 25 Kw G-403-P02


bonkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W lecie wykorzystuję grzałkę w wymienniku ciepła(120 litrów dwupłaszczowy z grzałką 2 kw), kocioł w ten sposób jest wyłączony.Tym bardziej że koszt zużywanego węgla (ok 1 tony-800-okres od zakończenia okresu grzewczego do jego rozpoczęcia) zł był większy niż koszt energii elektrycznej.(jeszcze niedawno paliłem cały rok ale porównałem koszty i wyszło tak jak opisałem).Instalacja: to 120 grzejników żeliwnych, wymiennik ciepła, termostaty przy grzejnikach,pompa elektroniczna w c.o. Do dnia obecnego nastawa to: U0-63 st. U1- 12, U2-33, U3-18, U4-20. Najważniejsze jest POWIETRZE. Jeżeli masz ustawione za małe komora paleniska będzie czarna jeżeli za duża to bardzo dużo pyłu na deflektorze i nad wymiennikiem rurowym-KOMORA MUSI BYĆ POPIELATA.Powietrze ustawiamy doświadczalnie. Po rozpaleniu należy doprowadzić nawiewem powietrza aby płomień był jednolity żółty. dopiero wtedy ustawiaj ilość podawania węgla oraz postój pomiędzy podawaniem. wysokość paliwa na retorcie powinno być o jednolitej wysokości.wartość należy zmieniać maksymalnie o 2 jednostki następnie piec musi popracować ok 20 min 'samodzielnie" W przeciwnym wypadku sterownik "zwariuje" i nic nie ustawisz. Ustawienie pieca wymaga cierpliwości -niestety. Moje nastawy traktuj jako orientacyjne. Bardziej poważnie traktuj "porady co do sposobu regulacji"

powodzenia

[email protected]

Paweł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam identyczny zestaw jak ty. Hef 25 Kw G-403-P02.

Używam go tylko na zimę bo latem bojler grzeje elektrycznie w wybranych godzinach rano i wieczorem tylko.

Moje ustawienia ziomowe:

u0: 50 stopni

u1: 20sec

u2: 65sec

u3: 5 sec

u4: 15 sec

Przysłona od dmuchawy przymknięta prawie w całości jakieś 15% odsłonięte tylko.

I dolna histereza wody 2 stopnie.

 

Tu masz różne pomysły ludzi jak w palić tym w piecu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16933-hef-eko-plus-25-tragiczne-spalanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEF 25 KW ładowany od przodu sterownik GECO 403-P02 komin fi 160 o wysokości 9mb. 140 grzejników AL."krakowskie".

UO - 65 st C.,  C1-12,  C2-35,  C3-20,  C4-45.  Serwisant HEF-a zasugerował by łączny czas (C1 + C2) podawania i postoju  nie przekraczał 60 sekund.- proponuje się tego trzymać. ,C3 czas w minutach to czas tzw. przedmuchu -nie większy niż 20  min. C4 to czas pracy wentylatora po osiągnięciu temperatury - zbyt krótki powoduje osadzanie pyłów w wymienniku nad palnikiem.Za długi to "zagaszenie" paleniska.Ja ustawiam na "oko" tak by rura spalinowa była ciepła jednakowo na całej długości.(kolano fi 140 o ramionach dł 30 cm z każdej strony). Wentylator ustawiony jest na ok 2,5-3 cm od góry.( punktem odniesienia jest kolor płomienia). ogień musi być JASNO ŻÓŁTY - NIE BIAŁY I NIE ŻÓŁTO-CZERWONY.. kolor czerwony oznacza natychmiastową potrzebę czyszczenie pieca(brak ciągu) - Ze względu na ochronę kotła zamontowałem zawór 4d na wyjściu do układu c.o. w obwodzie powrotu pomiędzy zaworem 4d a powrotem w kotle zamontowałem tzw "pompę przewałową"(podłączaną zamiast pompy cwu).Dzięki temu mam stałą temperaturę nie mniejszą niż 55 st na kotle. Tyle ustawiłem na regulatorze w trybie serwisowym. Zasilanie wymiennika przejął inny regulator z oddzielną pompą zasilającą .  Obecnie kocioł jest bardzo elastyczny tzn szybciej dochodzi do temperatury, szybciej nagrzewa układ ze względu na dodatkowy pobór wody przez pompę na powrocie. układ pracuje już 2 sezon pracuje nieźle. u trakcie poprzedniego sezonu spaliłem 4 t opału.

powodzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do tego modelu cały podajnik z obudową nowy ślimak deflektor nad palenisko, zbiornik wyspawany blacha w około starego jak coś , już zdecydowałem go zmienic, ja sprawę palenia na lato rozwiązałem tak, podpiąłem pokojowy termostat i ustawiłem na nim bardzo niską temp pompa wody na CO się nie włączają pozostaje tylko ustawić czasy postoju do swojego opału i menu serwisowym odpowiednie czasy co które puszcza na 30 sekund pompę co żeby obniżyć temp na kotle nie pozwalało uzyskać za wysokich temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.