Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Z Płaszczem Wodnym 8Kw Układ Zamknięty


zbyszekz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym was drodzy użytkownicy o pomoc mam 3 pomieszczenia razem 30m2 
chcę je ogrzać kominkiem z płaszczem w układzie zamkniętym scianu ocieplone okna plastyki posadzka w trakcie robienia. proszę o jakiś schemat i w sposób rozprowadzenia. 
będa 2 grzejniki 1 pompa rury będę brał system pex. w pomieszczeniach jeszcze posadzki nie mam wylanych drugiej warstwy i tam myślałem rury pex do grzejników rozprowadzić ale jak będzie najlepiej.. Interesuje mnie gdzie i jakie najlepsze zawory zastosować czy będzie mi potrzebny zawór różnicowy sitka pewnie.. proszę na rysunku pokazać jak maja iść rury do umywalek z ciepła woda i pompe gdzie najlepiej ustawić na powrocie czy na zasilaniu.. i czego mi jeszcze brakuje czego nie opisałem. aha a czy uda mi się grawitacyjnie to zrobić pompa tak będzie wiadomo większa średnica rur.... ale jakby nie było pradu. Pozdrawiam dziękuje za pomoc w załączniku opispost-68912-0-40522800-1473279782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co zamierzasz zrobić z kimś uzgadniałeś ? z włascicielem budynku ,(bo mniemam ze to jest mieszkanie w budynku wielorodzinnym) z kominiarzem?

Jak do tej pory ogrzewane jest to mieszkanie?Masz tak małe mieszkanie i masz zamiar robić sobie kotłownię w pokoju- dla mnie to bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Henryk napisal. Przemyśl dobrze ten pomysł z kominkiem. Jak nie masz dostępu do takiego drzewa to ja bym odpuścił. Już PC bylo by lepszym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu nie zdaje sobie sprawy z uciążliwości takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki pomysł  i tyle nie mam kotłowni pieca elektrycznego też nie moge założyc tylko pozostaje to.. kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym.. Kominek bedzie sam ogrzewał dwa grzejniki i bojler z bojlera do zlewu i umywalki.. w kominie bedzie nierdzewka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to będziesz miał problem ze stałopalnością. Po drugie jak będziesz kisił opał ( a będziesz kisił na pewno, żeby utrzymać pożądaną temperaturę) to ognia w tym kominku nie zobaczysz. Po trzecie koszt całego tego poprawnie zbudowanego systemu grzewczego będzie nie wiele tańszy (jeśli w ogóle) od innych mniej obsługowych źródeł ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze rozwiazanie... w tych pomieszczeniach bez kotłowni.. pomozecie mi zbudowac prawidłowy schemat to tych mieszkan kominek bedzie grzał c.w.u 80l i dwa grzejniki.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do  tak małego metrażu tylko elektryczne  i druga taryfa .Piece z dynamicznym rozładowaniem kable puszczasz w listwach przypodłogowych .

Piece możesz kupić używane.Mam na stanie tak małe mieszkanie 33m2 użytkuje je siostra mojej synowej ,też chciała tanio zamontowała w piwnicy kociołek na węgiel .Teraz myśli nad wymianą tego kotła na kociołek elektryczny.Będzie to ją teraz drożej kosztowało jak przy piecach z dynamicznym rozładowaniem.Jak się ją pytam czy warto ,to nie chciałbyś slyszeć tego co mówi.

Są też inne systemy ogrzewania elektrycznego.Warto się nad tym zastanowić.

A co do piecokuchni o której kolega wspomniał-Takie rozwiązanie proponowałbym wtedy gdy do ogrzania jest przynajmniej 45m2 nieocieplonego budynku.Wtedy koszty takiego ogrzewania mogą decydować o takim wyborze.Do dam że są piecokuchnie z drzwiczkami szklanymi ,oraz takie z wezownicami schładzającymi przystosowane do ukladów zamkniętych.Ponadto przepisy do montażu piecokuchni są mniej rygorystyczne jak do montażu kominka.

jesteś właścicielem mieszkania ,kto jest właścicielem budynku?-bo to wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z PW jako alternatywa dla kotła CO jest złym pomysłem. Co innego kominek powietrzny z akumulacja ciepła i DGP to miało by racje bytu. Ja dalej namawiam na PC lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da zrobić dobrze na piechotę, bez policzenia czegokolwiek.

Zacznijmy od zapotrzebowania na ciepło. Wejdź na cieplowlasciwie.pl/start podstaw dane i podaj link.

Może cię przekona:

http://www.forum.klimatyzacja.pl/topic/6934/ogrzewanie-klimatyzatorem-lg-mutli-v/

http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/pompa-ciepla-mitsubishi-heavy-vs-daikin-skyair-czyli-jak-ogrzac-mieszkanie-w-starej-kamienicy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.