Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Sterownik Do Ogniwo Swc Classic


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Szoku,pojechaliśmy po Tobie bo Ci się należało <_< . Powinieneś jednak wykazać trochę dobrej woli i popróbować samemu coś  z tym zrobić już dużo wcześniej.Ale dobra,tak na spokojnie ,weź rady wszystkich pod uwagę,zmniejsz rusz choćby o połowę szamotem .Pal od góry węglem.Grybos1dał Ci cenną wskazówkę dlaczego może przeciągać.Jeśli dalej będzie coś nie tak, to wtedy pisz. A ja wyciągam jeden wniosek - faktycznie jeśli ktoś potrzebuje porady powinien dać rzetelną informację o powierzchni domu którą grzeje,wielkości kotła, czy to jest DS czy GS lub cokolwiek innego, jakim paliwem pali oraz jakim sposobem. To powinna być podstawa,bo faktycznie inaczej to szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyznaje sie do moich błedow ( wynikają one z tego ze przez 30 lat mieszkałem w bloku ) Piec mam 20 kw na 140 m2 do tego w 4 pomieszczeniach mam podlogowke i zbiornik 200l jak to coś wogole zmienia , przy robieniu instalacji za bardzo sie na tym nie znałem wiec jak mi dobrali taki kocioł myslalem ze jest dopasowany do potrzeb . Co do palenia mokrym drzewem to nie do konca było to mokre ,było sezonowane 1 rok ale podczas palenia było słychac typowe " syczenie " drzewa wiec uznałem ze było ono nie dosuszone . Jak wroce do kraju sproboje zapalic od gory suchum drzewem i napisze jak poszlo :) Jestem początkujacy wiec prosze cierpliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak będziesz w domu to próbuj.A tak na marginesie, nie masz ochoty na  palenie węglem? Palenie węglem od góry niweluje smołę ale trzeba by zmniejszyć jednak tą powierzchnię rusztu. Co do drewna nie mam doświadczenia bo tylko raz lata temu zrobiłem taki eksperyment. Nie miałem wiedzy jak tym drewnem palić i efekt był taki jak teraz u ciebie ( też wtedy miałem kocioł z Ogniwa). Ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno także dobrze sie spala od góry ale trzeba doprowadzić pw od góry aby dmuchalo w płomienie. W kotle i kominie bedzie czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źeby nie było smoły trzeba palić od góry. Temperatura szybciej ci skoczy niekontrolowanie przy paleniu od dołu niż od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wracamy do sterowników -_- . Zagotować możesz, jeśli nie masz niczego do sterowania dopływem PG, tylko dysponując tą śrubą do ręcznej regulacji. Jeśli usprawnisz  miarkownik lub nabędziesz coś innego to palenie od góry to sama wygoda. I bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.