Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy Osprzęt Do Tech St-480


marek125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam kocioł Galmet 16kw ze sterownikiem ST 480zPID . Chciałem rozbudowac trochę instalacje i dołożyć regulator pokojowy ST 280 razem z zestawem bezprzewodowym RS ST 260 link do aukcji: http://allegro.pl/sterownik-pokojowy-st-280-bezprzewodowy-st-260-i6156127890.html . Przy kotle mam dwie wtyczki  LAN podpisane 2xRS

 

1 problem: mam zawór 4 drogowy i chce dokupić siłownik. Czy musi to być jakiś dany model czy mam poprostu kupić zwykły siłownik np. http://allegro.pl/afriso-arm-343-silownik-elektryczny-zaworu-miesz-i6457424318.html . Przy kotle mam czarna puszkę z napisem Zawór mieszający w srodku kostka na 3 przewody. 

 

2 problem: moduł zaworu mieszającego. Do czego to służy? czy jest mi on potrzebny po zakupie regulatora pokojowego st 280?? Widziałem np. taki moduł: http://allegro.pl/modul-zaworu-mieszajacego-st-61-v4-tech-3-4-drog-i5955860482.html

 

nie mam pojęcia jak to zrobić aby wszystko działało.. Być może ktoś już kombinował z takim osprzętem i wie co i jak??  pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie wersje pierwsza i druga poprawne w pierwszej masz możliwość regulacji poprzez moduł. W drugiej przez internet.... wykresy itp. Choć ma być mowa wersja bardziej rozbudowana.

Trzecia ciebie nie dotyczy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sterownik bez PID w piecu HEF-a + zawór 4+ siłownik + ST280+czujnik temp zewnętrznej.

ad0

Mam regulator pokojowy ST280 podpięty kablem. Drogą radiową jest właściwie tak samo. Sam regulator podłączasz do zasilacza a ten będzie się komunikował radiowo z ST-260. Przy piecu podłączasz w dowolny port RS.

Jedyne co więcej musisz tu zrobić to doprowadzić do połączenia radiowego regulatora/zasilacza z odbiornikiem który będzie w kotłowni.

ad1

Musisz kupić siłownik 3 punktowy który podpinasz bezpośrednio do sterownika bez żadnych dodatkowych modułów.

Co do samego siłownika to zakup taki który można zamontować bez kombinowania na zawór 4D.

ad2

moduł sterujący jest ci potrzebny dopiero gdy do tego sterownika podepniesz drugi zawór mieszający np od podłogówki.

 

Podpinasz do pieca wszystkie te elementy zgodnie z instrukcją. Do pieca podłączasz niebieski masowy kabel a czarny i brązowy (2-3) możliwe że będzie trzeba odwrotnie. Wszystko zależy z której strony dochodzi gorąca woda z pieca. Jak z prawej  to piny 2-3 podłączasz odwrotnie jako 3-2. W przeciwnym razie siłownik będzie pracował w odwrotnym kierunku. 

Jak to wszystko podłączysz aktywujesz oba te urządzenia w menu instalatora.

Nie jest takie trudne na jakie się wydaje.

By sterownik pokojowy regulował zaworem to każ mu modyfikować ustawienia zaworu w dziale: menu instalatora -> zawór -> reg pokojowy.

W głównym menu instalatora też masz opcję regulatora pokojowego. Tam go jedynie aktywujesz bez wpływu na pracę czegokolwiek. Jak mu jeszcze zaznaczasz by wpływał na temperaturę czy pompy to skubany będzie ci regulował to co wybrałeś zamiast zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.