Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet, Mój Pomysł Na Ogrzewanie


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sambor dzięki, masz u mnie +, uzasadnienie: bezinteresownie poświęca swój czas aby inni mogli się czegoś dowiedzieć/nauczyć, to tak prywatnie.

Ciekawe czy średnica podajnika ma duży wpływ na powtarzalność dawki... na pewno ten obrót, muszę  sprawdzić jak jest u mnie.

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps podajnikowi przywróciłem poprzedni stan, może jeszcze poeksperymentuje ale na razie są inne priorytety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Działa tzn kocioł nagrzewa bufor a ten oddaje ciepło po 3d na instalacje z grzejnikami, i steruje tym SKZP-03. A po sezonie zrobię podsumowanie i modernizację bo w jednym pokoju jest za mały grzejnik. No i pellet to dla mnie nowe doświadczenie trzeba poeksperymentować.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

W sumie to nie wiem, ale do panika pelletowego jest potrzeba więcej kabli (sztoker, zapalarka, czyszczenie-nie wszystkie palniki posiadają, wentylator, fotodioda) a nie potrafię powiedzieć czy płyta sterownika posiada tą samą budowę.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Dostałem taki wkład kominowy

post-35989-0-34492500-1502489407_thumb.jpg

post-35989-0-28887700-1502489435_thumb.jpg

czy to jest odpowiedni wkład do mojego palnika?

 

Pozdrawiam RedEd

 

ps jak na te parę kilo żelastwa to cena nie mała a przecie to nie złoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki kolego jak zawsze czuwasz, a ja się zastanawiam co tam w tej normie siedzi?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z powodu przewodu kominowego o za małym prześwicie na sporym odcinku musiałem wymienić wkład na mniejszy, niestety 120mm nie było kompletu, zamontowałem 110mm w pionie i odcinek do kotła również z tego samego materiału o średnicy 130mm z wyczystką w kolanie (dla świętego spokoju), czekam tylko na redukcję do RCK. Palenie nie wykazało żadnych niedomagań w pracy kotła.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla zainteresowanych.

Odbiór z kotła ok 14kW ciągle przez niecałe 3h, RCK pracuje cały czas więc średnica komina 110mm dla tej mocy wystarczy. Temperatura spalin dla zapuszczonego wymiennika ok 188*C . Kocioł/palnik pracuje bardzo stabilnie.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Co sądzicie o inhibitorach korozji np: http://swatt.pl/pl/produkty/1028-inhibitor-do-instalacji-centralnego-ogrzewania-ochrona-centralnego-ogrzewania.html do mojego układu co? Może są inne nie drenujące kieszeni na ok 1000l instalacji?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Dla zainteresowanych. Sprawdzam idee ładowania bufora do niewiele większych temperatur niż potrzebuje instalacja, w tym celu zawór VTC został "otwarty" na stałe a podmieszanie zamknięte. Zmieniłem również kocioł na OT I 27 Si jest to wymiennik żeliwny De Dietrich  bardziej "poziomy" niż ten z Valianta  i chyba większy choć nie znalazłem danych szczegółowych. Foto:

post-35989-0-79176100-1510789795_thumb.jpg post-35989-0-21259500-1510789818_thumb.jpg

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla zainteresowanych. Sprawdzam idee ładowania bufora do niewiele większych temperatur niż potrzebuje instalacja, w tym celu zawór VTC został "otwarty" na stałe a podmieszanie zamknięte. Zmieniłem również kocioł na OT I 27 Si jest to wymiennik żeliwny De Dietrich  bardziej "poziomy" niż ten z Valianta  i chyba większy choć nie znalazłem danych szczegółowych. Foto:

attachicon.gifIMG_20171116_004620.jpg attachicon.gifIMG_20171116_004711.jpg

 

Pozdrawiam RedEd

Jaką masz pojemnosc bufora, w jakim zakresie temperatur pracował bufor? Jaka czestotliwosć załączeń pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego rz1022 bufor około 800l, całość opisana na początku wątku, a tak wyglądają wykresy:

post-35989-0-20740600-1510857746_thumb.png post-35989-0-04678700-1510857764_thumb.png

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... i legenda:

post-35989-0-94334900-1510861028_thumb.png

 

CWU to ok 1/2 użytkowej objętości dla grzejników

POWRÓT to wejście do kotła

Testuje ustawienia temperatury i histerezy.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego rz1022 bufor około 800l, całość opisana na początku wątku, a tak wyglądają wykresy:

attachicon.gifScreenshot_2017-11-16-19-24-10.png attachicon.gifScreenshot_2017-11-16-19-34-45.png

 

Pozdrawiam RedEd

Dzięki.

Panowie jaka różnica temperatur między zasilaniem a powrotem na kotle (przy ładowaniu bufora) będzie optymalna? 10K? 15K? temparaturę na powrocie mam ustawioną  na 62.

Mój kocioł to jakiś model Cichewicza 15 kW z palnikem pelletowym (Ecomat) 15 kW.  Bufor to Austria Email 750/150

 

Ps. Też testuje zgodnie z sugestiami kolegi sambora ładowanie bufora do niższych temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie jak pompa ruszy to przepływ jest bezpośrednio z bufora do kotła i z kotła do bufora ok 1100l/h i delta jaką pokazuje ciepłomierz między 9*C a 11-12*C, moc około 13-14Kw, spalanie około 3.1 kg/h, a wynik w GJ ze spalenia 150kg pelletu będzie pod koniec miesiąca.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz naładować bufor do np 50*C jak masz wysoką temperaturę na wyjściu z kotła?

EDIT Różnica temperatur zasilanie/powrót dla pełnej mocy palnika zależy od przepływu przez kocioł i jego konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Z 150kg spalonego peletu ciepłomierz zarejestrował 2.375GJ co po przeliczeniu daje około 4.39813333 kwh z kg.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.