Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet, Mój Pomysł Na Ogrzewanie


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam instrukcji/danych technicznych do mojego kotła, albo choć danych o przepływie,

 

Danych o przepływie to wprost nie znajdziesz , to trzeba policzyć z różnicy temp we/wy i mocy znamionowej.

Dla tego kotła - moc 27 kW i różnicy temp 10C powinien być przepływ 2300l/h

Dla różnicy temp 20C i tej samej mocy przepływ jest 1180l/h.

A po co Ci takie dane?

 

W moim Wolfie CNK25kW pompa daje na poziomie 800l/h - danie ze wskazań ciepłomierza.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor moja daje 820l/h na 3 (experia l 25/40) a zastanawiam się jak ją ustawić aby najefektywniej wykorzystać palnik, na 3 słychać zawór zwrotny a to przyśpieszy jego zużycie. Esbe vtc 511 ma wkładkę 55*C a producent kotła dopuszcza 38*C, najniższa wkładka 50*C ale można zmodyfikować długością trzpienia (bynajmniej tak było z termostatem w 2.0 di forda na pompie wody), wolałbym aby kocioł pracował z wysoką temperaturą dlatego chce ustalić przepływ na takim poziomie aby palnik wyrobił z nagrzewaniem wody w kotle bo na ten sezon muszę zostawić instalacje jak jest a później się zobaczy.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ustawiłem ok 570l/h delta 19-23*C zobaczymy jak szybko będzie się ładował bufor. Sambor jak masz rozwiązane sterowanie ładowaniem bufora, ile czujników?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor ma 1 czujnik - na górze , informujący sterownik kotła o temp jaka jest w buforze.

Sterownik to R-3 Wolfa w konfiguracji sterownika jest możliwość ustawienia pracy z buforem i sterowania pompy kotłowej.

 

PS

Bufor z kotła DS ładuję ręcznie wg wskazań termometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor a jak sterownik kończy ładowanie bufora to jaka temperatura jest na dole?

 

A zbiornik na pellet wygląda tak

post-35989-0-63239000-1476422691_thumb.jpg

i mieści ponad 150kg pelletu.

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps do kaloryferów zastosowałem farbę dedykowaną akrylową bodajże Dekoral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyprowadzony powrót na kocioł z ok 1/2 wysokości bufora, i w miejscu wpięcia powrotu jest tyle co na kotle

Czyli grzeję praktycznie ok 400l do temp kotła.

Powroty z instalacji są wpięte na samym dole i zimniejsza woda z instalacji aby się dostać do kotła musi się zmieszać z wodą ciepłą przez co się podgrzewa - to taka namiastka ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze rozmawiacie coś na temat przepływu i temp. wejść i wyjść, postanowiłem sprawdzić jak jest u mnie to powiem ze po 3 godzinach od rozpalenia temp  różni sie tylko 8-6 stopni a spaliny mam około 200 czy to normalne. Pale drewnem piec 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor a jak z wydajnością podajnika, zauważyłeś zmiany podczas użytkowania (dotyczy jednego rodzaju pelletu) wpływ wysokości zasypu na podawaną dawkę, itp?

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps Ziolek512 a jaką masz instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na rozdzielaczach alupex, posiadam 3 pompki: grzejniki 6szt, podłoga 65m2 CWU 140 dwuplaszczowy wszystkie chodzą jednocześnie na początku do zadanych. Pompki lfp 25-40 jedna chodzi na 1 biegu 2 pozostałe na 3. Czy jest jakaś różnica w sprawności kotła zależna od przepływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ziolek512 jak nie masz bufora to i tak nie masz większego odbioru niż instalacja więc nie masz co kombinować, a różnica 6-8*C między zasilaniem a powrotem to i tak dobry wynik, natomiast z przepływem jest tak że muszę go dopasować do mocy generowanej przez palnik/kocioł aby temperatura kotła była możliwie wysoka, wystarczy, że zwiększymy przepływ i moc chwilowo będzie 18-20kW (palnik 15kW) to temperatura kotła zacznie spadać a to pogarsza sprawność spalania pelletu. Jeśli coś pomyliłem to proszę mnie sprostować (jeszcze kawy nie piłem:-)).

 

Pozdrawiam RedEd

 

Ps. Może ktoś widział wkładki termostatyczne do VTC511 to proszę o link, a może ktoś posiada zbędną na 65*C lub 60*C to bym odkupił za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zestaw do czyszczenia

post-35989-0-95412300-1477642639_thumb.jpg post-35989-0-08262700-1477642678_thumb.jpg

 

do tego jako uzupełnienie szczotka od "kibla" i wycior stalowy.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor to jest dopiero zrobione, ale czyszczenie co zasobnik ok 150kg, choć dla pelletu od Fabicha przewiduje częściej bo jest więcej popiołu (tzw przemysłowy) ale i tak większą moc wyciąga od tego pierwszego, albo więcej podajnik sypie bo nie jest taki drobny jak ten na próbę kupiony.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kominem mokrym, wkład 120mm wejdzie bez problemu (130mm też powinien się zmieścić) i powinien być wystarczający tylko jaki bo jest cała masa i ciężko wybrać najlepszy.

Taki http://allegro.pl/wklad-okragly-1mm-pro-kominowy-5-5m-fi-130-hit-i6296989147.html czy znajdę coś lepszego w niewiele większych pieniądzach?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fi 120 to trochę mało, powinien być min 130.

A jaki jest do twojego kotła zalecany? , do mojego jest 130 ,

Mam dolot ok 3,5 m fi 130 a następnie komin ceramiczny fi 200.

Jak będziesz brał wkład to pamiętaj o miejscu montażu RCK.

Ten z A.... wydaje się OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor i inni użytkownicy jaki macie przesyp godzinowy w podajniku z zasobnika, i jaki czas podawania dawki?

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie wydajność podajnika 11,5kg/h, a czasy podawania zależne od progu mocy i dla tej wydajności wynoszą: min 2,3sek max 5,5sek (całkowity cykl pracy 20sek)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor i jedno i drugie, mój podajnik sypie ok 25kg/h to raczej dużo.

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam około 45* to chyba prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale gdybyś chciał zmniejszyć wydajność to kąt większy lub zabawa nastawami sterownika (czyli dłuższe przerwy, bo przy czasie podawania poniżej 2 sekund to różnie wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.