Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem seko maxx le. Piotr16 nie miałeś żadnych problemów z tym kotłem ? Podziel się ustawieniami.  U mnie instalator wchodzi w poniedziałek. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. To jest nas dwóch odważnych którzy wyłamują się z przyjętych schematów wyboru kotłów. Jakiej mocy zakupiłeś kocioł , czy masz już zakupiony opał i o jakiej kaloryczności ? Postaram się jutro a najpóźniej w sobotę podam ci wszystkie ustawienia jakie mam. U mnie jest  instalacja z wymiennikiem więc niektóre rzeczy są u mnie nieaktywne i nie ze wszystkimi ustawieniami będę ci mógł pomóc ale jeżeli chodzi o proces spalania jak najbardziej .Czy twój instalator miał już do czynienia z podobnymi kotłami lub sterownikami? Mój był raczej w tym temacie zielony , więc uczyłem się sam i z pomocą producenta - poszukam nr.tel. do nich i ci podam są bardzo życzliwi  i szczegółowo wytłumaczą  co i jak ustawić. Napisz  jaką masz instalację to może tez coś dopasujemy i dokładnie popatrz w instrukcję od sterownika są tam schematy gdzie jaki czujnik , pompę lub zawór n-drożny podłączyć a to bardzo ważne.  Życzę bezproblemowego odpalenia i ciepełka w domu.

Acha jeszcze jedna ważna rzecz na początek - zanim odpalisz dobrze i szczelnie załóż worek na popiół możesz nawet zrobić to taśmą izolacyjną  gdyż na początku zanim rura podająca popiół się nim nie zapełni będzie ci trochę dmuchało  do worka dymem  . U mnie popiół zaczął lecieć do dopiero po ok. tygodniu palenia . Jak podajnik popiołu się zapełni to już nie ma przedmuchów.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie. Opis instalacji mam w stopce. Instalacja mieszana staro-nowa 13 grzejników  (2 żeliwne, 10 aluminiowych, 1 drabinka) , bojler 80 l. Opału jeszcze nie zakupiłem . Wezmę 3 worki różnego.  Instalator jest ok. Zakładał sporo różnych kotłów , nie tylko węglowych. Z opisem ustawień się nie spiesz. Instalator wchodzi w poniedziałek. Dopiero we środę będzie odpalony kocioł. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania dla robin60 za prowadzenie w kierunku kotła na pellety. Żałuję, że takiego nie będę miał, ale robin60 wie dlaczego. Wiem jedno, następny kocioł (jak dożyję) będzie właśnie na pellety. Pozdrawiam. Ceny ekogroszku u mnie Pieklorz (luz) 840pln/tona, Retopal 690pln/tona (luz) i ponoć świetny eko za 750pln(luz) tona.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jackw64 zgodnie z obietnicą podaję kilka w/g mnie ważniejszych spostrzeżeń i ustawień mojego kotła .

Po pierwsze jak już wcześniej pisałem trzeba na początku dobrze założyć worek na popiół i owinąć szczelnie jakąś taśmą dopóki pierwszy popiół nie zacznie się do niego wysypywać. Dwa to dobre odpowietrzenie kotła i całej instalacji oraz jeżeli nie masz zaworów termostatycznych na grzejnikach to przydłby ci się jakiś zawór n-drożny w celu regulowania temperatury w domu i na powrocie gdyż będziesz miał albo za ciepło albo kocioł będzie pracował na niskich temperaturach co nie jest przez większość zalecana. Miałem poprzednio śmieciucha a komfort cieplny jaki zapewnia podajnikowiec jest duuuuużo lepszy ,  dom na początku jego pracy był przegrzany i musiałem na nowo wyregulować całą instalację.

Z podłączeniem kotła nie było problemów i od początku  pracuje w trybie FAZY LOGIC - jak dla mnie bardzo dobrze spala węgiel w rozsądnych ilościach i bez problemowo.

A teraz ustawienia - niektóre są już fabrycznie dopasowane i wprowadzone odpowiednio dla twojego kotła , np.:wybór paliwa (tylko ekogroszek) ,temp max kotła, temp max podajnika czyli większość mająca wpływ na bezpieczeństwo pracy kotła.

Moje aktualne ustawienia dla opału 27MJ i obecnej pogody:

USTAWIENIA KOTŁA  - temp. zadana kotła 60*

ustawienia palnika      - przerwa podawania nadzór 20 min.

                                     -  korekta nadmuchu +1%

                                     - korekta podawania  - 10%

                                     - min moc kotła 0%

                                     - max moc kotła 100%

                                      - histereza nadzoru 3* 

pompa kotła                - temp. załączenia 57*

 

W USTAWIENIACH SERWISOWYCH kod dla użytkowników 0000

- ustawienia palnika - moc nadmuchu nadzór   1800

                                   - czas podawania nadzór     5s

                                   - wydłużenie nadmuchu nadzór  20s

                                   - wentylator w nadzór      włączony

                                   - min. moc nadmuchu     20%

                                   - kolejność cykli PRACA   podawanie przerwa

ustawienia kotła       min. temp. kotła   57*

                                   max temp. kotła   85*

                                   histerereza kotła    1*

                                   wydajność podajnika 30 -31 kg/h wartość orjentacyjna do wskazywania aktualnego spalania nie mająca wpływu na proces spalania

                                   kalorycznośc paliwa  7,6 - 7,7  też wartość orjentacyjna do wskazywania aktualnej mocy z jaką pracuje kocioł  nie mająca wpływu na proces spalania

                                   poj zbiornika paliwa 100kg (było 150) wartość potrzebna do wskazywania poziomu paliwa na wyświetlaczu po uprzednio zrobionej kalibracji( opis wykonania w instrukcji sterownika)

pompy  u mnie - wymiennik ciepła a u ciebie można będzie ustawić zakres pracy pomp co, cwu , cyrkulacyjnej albo zaworu trój lub czterodożnego.

Myślę że na początek to tyle , lecz niektóre ustawienia szczególnie dotyczące temperatur pracy kotła i pomp dopasujesz do swoich preferencji - upodobań i będziesz się cieszył tak jak ja bezproblemową pracą nowej ,,zabawki".

P.S.

Tylko z braku pracy przy kotle nie baw się zbytnio zmianami ustawień i kombinacji bo tak jak ja kiedyś się zabawiłem sprawdzając z nudów różne możliwości tego kotła tak w nim namieszałem( kocioł zaczął pracować tylko na pół gwizdka) że tylko telefon do producenta pomógł mi przywrócić ustawienia fabryczne i od tej pory jak go ustawiłem to tylko minimalne regulacje podzczas testowań różnych opałów i zmian temperatur na dworze.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to pisz a odpowiem w miarę moich możliwości no i jak odpalisz podziel się wrażeniami.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wielkie podziękowania.Mam termostaty na grzejnikach. Zawór n-drożny będzie będzie, pompy co i cwu też. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Jestem po instalacji. Kilka fotek:

 

 

 

post-72518-0-30469700-1489005273_thumb.jpgprośba o sparawdzenie instalacji.

 

 

 

 

Kilka uwag na początek. Firma seko olewa swoich starych klientów. Mimo kotła seko eko II n po 12 latach eksploatacji nie uzyskałem rabatu na kocioł. Ale to nie problem. Następna rzecz. Przy wnoszeniu kotła do kotłowni mały zonk. Podajnik nie chce wyleźć z wymiennika. Palnik na 17 kW na siłę wstawiony do wymiennika 14 kW. Drugi zonk. Żle spasowane drzwiczki rewizyjne. Trzeci problem, to osłona drzwiczek rewizyjnych wyciągana haczykiem z wymiennika. Czwarty zonk, to wyczystka w czopuchu a prawej strony, a otwór na wyciągnięcie syfu z czopucha po prawej. Teraz plusy. Kocioł odpalnony z FL chodzi spoko. To pierwsze obserwacje. Ogólnie pozytywnie. Pozdrawiam.

post-72518-0-16782100-1489005315_thumb.jpg

post-72518-0-17029900-1489005341_thumb.jpg

post-72518-0-98470500-1489005364_thumb.jpg

Edytowane przez Jackw64
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pełen szacun. Trochę tego tam masz i wszystko schludnie ułożone . Jak odpalenie, bez problemów ? Podziel się wrażeniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalenie nie było bez problemów. mam stary z 20 wieku wymiennik cwu, bez miejsca na czujnik. Cwu ustawione na 50C zagotowało mi wode w kotle. Czujnik umieszczony na powierzchni bojlera. Ale opanowałem. Chodzi na FL bez ingerencji. ogólne wrażenie bdb. Strach pomyśleć. Do starego dolniaka wychodziłem w bluzach przeznaczonych do wyrzucenia. Wracałem okopcony. W kotłowni zapach smoły. Teraz idę spoko. Nie ma dymu , czy zapachu smoły. Wracam po obejrzeniu kotła, lub dosypania zasypu. Nic nie śmierdzi i jest ok. Trochę dziwne wrażenie, że do kotła wychodzę się popatrzeć ew. dorzucić opału. Popiołu mam sporo mniej jak przy dolniaku.post-72518-0-71455700-1489007682_thumb.jpg

Tutaj krzywe drwiczki.

 

Gdzie sie ustawia czasy czyszczenia turbulizatorów ??

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Brawo.

Lecz za dużo tych ZONKÓW

Poza tym same wrażenia pozytywne co do wykonania.

Jak byś w przyszłości miał jakieś pytania co do automatyki a pewnie takowe będą w nadchodzącym sezonie służę pomocą.

Zaizoluj ten czujnik CWU tak by jak  najmniej przekłamywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, że 14 i 17 kW różnią się wymiennikiem, palnik ten sam, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie sie ustawia czasy czyszczenia turbulizatorów ??

Czy otrzymałeś razem z kotłem programator - wyłącznik czasowy? Ja taki  w zestawie dostałem , do niego władasz wtyczkę od silniczka (tego z góry) i ustawiasz sobie np. 4 czy 8 razy na dobę  załączanie na 15min. no chyba że masz już jakąś nowsza wersję sterownika  i ustawiasz to wszystko w sterowniku. U mnie jest tylko sterowanie poprzez programator czasowy.

Skąd wiesz że masz palnik 17 KW ?

Edytowane przez piotr16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy.

Za namową mojego instalatora zwróciłem uwagę na kocioł Seko Maxx LE.

Trochę o nim poczytałem, napisałem do producenta, który niebawem oddzwonił i udzielił informacji, no i dzięki Wam i Waszym opiniom zdecydowałem się na jego zakup. Wybór padł na Seko Maxx LE 14kw szeroki, czyli z czopuchem z boku.

Wczoraj stałem się jego posiadaczem. Na razie stoi rozpakowany. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Podłączenie planuję w późniejszym terminie. Odezwę się bo pewnie będę potrzebował waszej pomocy przy ustawieniu i początkowym użytkowaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Panowie co do wielkości palników zastosowanych w naszych kotłach to kotły 14 i 17 kW mają taki sam palnik, podobnie jak kotły 20,25 i 30 kW ,mają taki sam palnik, nie oznacza to że generują taką samą moc oraz spalanie, każda wielkość ma swój program FUZZY LOGIC i on odpowiada za generowanie odpowiedniej mocy. Co do wyłącznika czasowego dołączonego do kotła ma on być podłączony do zasilania i ustawiony co 4 godziny na 15 minut, jeżeli kocioł zabrudza się częściej to można zrobić np. co 6 godzin.

 

Pozdrawiam, 

 

Wojciech P

Edytowane przez SEKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z kotła jestem bardzo zadowolony (mimo zoków wymienionych wyżej). Na razie pracuje w FL. Nie miałem czasu się nim zajmować (nawał prac w remoncie kuchni i łazienki). W przyszłym tygodniu pobawię się ustawieniami. Na razie dosypuję paliwo. W domu zrobiło się za bardzo gorąco. Pozdrawiam.

P.S. Gdzie ustawia się temperaturę na grzejniki . Mam wrażenie, że obniżyłem z początkowych 45C na 41C, ale nie jestem pewny.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że masz głowice termostatyczne na grzejnikach i zawór czterodrożny,

myślę że właśnie w pierwszej kolejności to głowicami sterujemy temperaturą w danych pomieszczeniach i nie wiem czym steruje u ciebie zawór 4drożny ale to chyba właśnie nim powinno się sterować temperaturą wychodząca na układ CO .

Temperatura na kotle może być nawet 70 czy 80* i nie powinno to mieć nic wspólnego z temperaturą w pokojach , tam np. powinna być 22 czy24*.

U mnie kocioł pracuje cały czas w zakresie temperatur od 59* do 65*( jeżeli przekroczy zadaną temp. to po prostu wchodzi w nadzór i nie pracuje ) a temperatura w pomieszczeniach waha się od 18* w nocy do 24* w dzień i sterowane jest to na razie tylko głowicami termostatycznymi na grzejnikach. W niedalekiej przyszłości założę zawór 3drożny i może czujnik pogodowy w wtedy także nim będę sterował temperaturą zasilania układu CO a kocioł dalej będzie pracował w tych samych przedziałach temperatur co teraz . Myślę że po założeniu tych rzeczy jeszcze zmniejszy mi się spalanie.

Jeżeli masz za ciepło w domu i nie możesz wyregulować temperatury w pomieszczenia to może twój instalator ci w tym pomoże ( chyba że coś nie tak podłączył)

P.S kocioł powinien pracować w zakresie temperatur minimum 55* do ok 80*

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Powoli wszystko ogarniam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Blacha cieńsza od kubańskich puszek z ananasami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczemu nie przeszkadza. To tylko dla estetyki. Powiem to, co mojej ukochanej małżonce (30 lat po ślubie). Ten kocioł na razie jest nudny jak flaki z olejem. Wszystko chodzi i poza dosypywaniem paliwa i wynoszeniem popiołu sam robi wszystko. Wadą jest brak dodatkowego rusztu awaryjnego (przepisy). Chętnie popaliłbym niektóre papiery.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.