Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sterownik obsługuje pompę cyrkulacji? I gdzie pobrać instrukcje w wersji elektronicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chciałem jak najszybciej wiedzieć o tej cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O jakie wskazania ci chodzi i jakie według ciebie przekłamuje ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest opisane w instrukcji sterownika. W tej chwili nie jestem w stanie tego dokładnie sprawdzić gdyż jestem poza  domem ale jeżeli dobrze pamiętam to musisz wprowadzić pojemność zbiornika  gdyż różne moce mogą mieć różne wielkości. Ja mam ok 100kg , i później tam gdzie ustawiasz poziom paliwa na 100% jest też kalibracja poziomu paliwa. Należy zasypać zbiornik do pełna wybrać KALIBRACJA wtedy ikona zbiornika będzie cały czas pulsowała , aż do czasu jak wypalisz całe paliwo w zbiorniku i wtedy zasypując groszkiem zbiornik  znowu do pełna ustawiasz stan paliwa na 100% i masz skalibrowane ustawienia poziomu paliwa. Żeby to wszystko dobrze działało musisz wypalać prawie cały zbiornik , dosypywać do pełna i ustawiać zasyp na 100%. Jeżeli w między czasie będziesz dosypywał po worku ekogroszku to niestety nie będzie to działało prawidłowo.Sterownik wylicza sobie zużycie paliwa poprzez liczenie obrotów ślimaka . Na pewno nie jest to bardzo dokładne ale orientacyjnie bez zaglądania do zbiornika masz podgląd ile paliwa jest w zbiorniku . Można też ustawić sobie alarm gdy np. zostanie tylko 10%. Sterownik wtedy wyświetla komunikat o niskim poziomie paliwa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z odpopielnianie ? Są jakieś problemy? Mi 3 zerwało zawleczkę. Strasznie ubija się popiół w kolanku i wtedy zerwie zawleczkę. Macie jakąś radę na to

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrywa ci zawleczke to masz prawdopodobnie  nagar w kolanku z powodu stosowania zbyt mocno koksujacego wegla albo za niski kopczyk i pali sie zbyt nisko  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej masz odpowiedź. Zmień zawleczkę na 8.8. Zadzwoń do SEKO o nową zębatke. Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seko opublikowało nową DTR na swojej stronie http://seko.pl/kotly_piece/do-pobrania/
W warunkach gwarancji (19.2) wprowadzono zapis:

 

Przedsiębiorstwo SEKO, dalej zwane Gwarantem, udziela gwarancji na sprawne działanie urządzenia grzewczego:
2.1. szczelność połączeń spawanych wymiennika: 10 lat od daty produkcji urządzenia potwierdzonej przez producenta pieczątką w karcie gwarancyjnej;
2.2. pozostałe elementy (z zastrzeżeniem pdpktu 2.2.c oraz pkt 3 i 4 niniejszych warunków gwarancji) oraz sprawne działanie kotła:
       a. 5 lat od daty produkcji kotła pod warunkiem montażu zaworu czterodrogowego;
       b. 2 lata od daty produkcji w przypadku niezamontowania zaworu czterodrogowego.

 

Czyli wraca normalność. Szkoda tylko, że nie uwzględniono poprawnie zamontowanego zaworu trójdrogowego. Na własnej instalacji stwierdzam, że przy nim też równie dobrze możemy ochronić powrót.

dtr_maxx_le_wyd_II_b.pdf

Edytowane przez knedel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-), jako że na dniach dotrze do mnie  seko maxx le 17kw :-) i przy okazji wymiany pieca chciałbym wymienić pompę co. Czy ktoś orientuje się czy pompy elektronicze typu Wilo -Stratos Pico jest sens montować?, czy to będzie dobrze działało ze sterownikiem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z odpopielnianie ? Są jakieś problemy? Mi 3 zerwało zawleczkę. Strasznie ubija się popiół w kolanku i wtedy zerwie zawleczkę. Macie jakąś radę na to

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Witam. Użytkuję ten kocioł czyli SEKO MAXX LE 17kW od prawie roku i ani razu nie zerwał mi zawleczki. Każdorazowo po wypaleniu całej zawartości zbiornika t.l. ok 100kg ekogroszku czyszczę - omiatam  komorę paleniskową , wybieram sadze z wyczystki (drugie dolne drzwiczki) , czyszczę komorę z popiołem , odpinam worek z popiołem , wybieram z kolanka od odpopielania tyle popiołu ile da się sięgnąć (przy okazji właśnie tam się go trochę wzrusza) i wyrzucam popiół z worka (jest go wtedy ok. pół worka).Ważne jest to aby co jakiś czas zajrzeć właśnie do komory(pod retortą) gdzie zbiera się popiół gdyż można tam najlepiej sprawdzić jak wypala się węgiel , czy nie ma niedopałów , jakiś większych spieków lub  kawałków drewna używanych do rozpalania bo to one mogą najszybciej zablokować ślimak i doprowadzić do zerwania zawleczki. Popiół który już trafia do worka jest tak rozdrobniony przez podajnik , że z tego pyłu nie można poznać czy cały  węgiel się dobrze wypalił, dlatego warto zobaczyć popiół pod paleniskiem. Myślę ,że dzięki tym zabiegom cieszę nadal bezproblemową pracą tego kotła . Zresztą  ktoś na tym forum już napisał  JEŻELI KTOŚ MYŚLI ŻE KOTŁY NA EKOGROSZEK Z PODAJNIKIEM SĄ BEZOBSŁUGOWE  TO JEST W BŁĘDZIE. Niestety przy każdym z nich jest coś do zrobienia - przy jednym miej , a przy drugim więcej ale bezobsługowe to chyba tylko gazowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam  się z Piotrem, nie są to piece bezobsługowe ale i tak komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż przy kotle zasypowym mimo tego iż jestem użytkownikiem Seko Maxx LE od miesiąca złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Od Seko uzyskałem informacje że stosowanie ekogroszku o kaloryczności powyżej 30 Mj/kg jest nie zalecane gdyż ma on tendencje do spiekania i koksowania co przy automatycznym odpopielaniu może powodować problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was rozbierał i czyścił mechanizm obrotowych czyszczaków? Jakieś spostrzeżenia dotyczące zużycia elementów, wżery w płomieniówkach, uwagi? Jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po sezonie zimowo/letnim przed ta jesienią wyjmowałem i czyściłem ten mechanizm .Wszystko po wyczyszczeniu ok. żadnych wzerów ani ubytków. Zdjęcia przed i po czyszczeniu:

post-69667-0-05730200-1508356910_thumb.jpg

post-69667-0-12738400-1508356938_thumb.jpg

post-69667-0-06093000-1508356996_thumb.jpg

post-69667-0-98718400-1508357013_thumb.jpg

post-69667-0-05260100-1508357047_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy były problemy z wyjmowaniem i składaniem? Ile to mniej więcej zajmuje czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych problemów nie było  choć nie jestem jakimś szpecem od mechaniki. Niestety nie wiem ile czasu mi to zabrało - nie mierzę czasu robiąc cokolwiek, po prostu trzeba coś zrobić to robię bez specjalnego pospiechu , ale samo wyjęcie i włożenie tych czyszczaków nie trwało długo , tylko czyszczenie wymiennika trwało najdłużej - niestety trzeba to robić ręcznie , turbulizatory czyściłem szczotką założoną na wiertarkę z regulowanymi obrotami więc poszło szybciutko. ( myślę ,że jakby można było dorobić długi uchwyt do szczotki na wiertarkę

to i wymiennik szybko by się wyczyściło) i to by było na   tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy turbolizatory mozna odkrecic od tej gornej pokrywy?

Ja mam seko max le 40 kw o wysokosci ok 160 cm a kotlownie o wysokosci 220 cm i wyjecie je do gory raczej sie nie uda. Dopiero zamontowalem, bedzie to pierwszy sezon grzewczy z nowym kotłem, ale warto zapytac na przyszłość.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam seko maxx le 14kw od maja tego roku cały czas z małymi problemami się borykam.

ale teraz poważniejszy z ustawieniami posiadam czujnik pogodowy i sterownik pokojowy ekoster2000 oczywiście mieszacz 4d z siłownikiem.

problem polega na tym że przy zadanej temperaturze pokojowej np 21 stopni  w pomieszczeniu 26 i nadal grzeje.

oczywiście próbowałem ustawienia z samym sterownikiem też z samą pogodówka i  z krzywą pogodową nie daje zmiany.

chciałbym osiągnąć taki efekt że ster pokojowy będzie osiągał zadaną temperaturę i rozłączał pompę co do momentu spadku histerezy ster pokojowego.ale czy to się da?

może ktoś z was miał takie problemy

Edytowane przez bzyk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wymiarów dostałem od Seko, umieściłem w tym poście https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21922-kocioł-seko-maxx-le/?p=299320
Po wymiary dla innych mocy zapytaj Seko, na maile odpisują. Ciekawe, że dopiero po montażu kotła o tym pomyślałeś. Ze zdjęć jakie zamieścił Piotr16 wynika, że turbulizatory da się odkręcić. Ale najpierw wymień standardowe śruby na takie ze stali nierdzewnej, bo tych standardowych zapewne ocynkowanych nie odkręcisz po kilku miesiącach użytkowania kotła. Tak działają spaliny i to co w nich zawarte na stal. Zatem - chyba da się odkręcać, ale będziesz mieć za każdym razem trochę gimnastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego diricip  chyba rzeczywiście nie do końca przemyślałeś zakup kotła o takiej budowie.  Kol. knedel dobrze ci radzi z wymianą tych śrub , a ja myślę że można w śrubach w  miejscu nakrętki wywiercić u jakiegoś szpeca małe otworki i zamiast  nakrętek wstawić zawleczki z podkładkami - będzie łatwiej zdemontować , ewentualnie utniesz tylko zawleczki i w miarę szybko da się wtedy rozłączyć turublizatory od reszty mechanizmu.

 

Kol. bzyk7 niestety nie pomogę ci rozwiązać twojego problemu. U mnie prosta instalacja bez pogodówki i ecostera (choć mam go kupionego) temperaturę w pomieszczeniach regulują zawory termostatyczne na grzejnikach i jak dotąd jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Mogę mieć ustawione różne temperatury wewnętrzne dla różnych pomieszczeń . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.