Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Deditrich + C-Mix


kozi291

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o informację czy w takiej konfiguracji C-mix będzie działał prawidłowo i czy jest mozliwa konfiguracja według załozeń jak poniżej ?

 

1. Obieg podłogówki z uwzględnieniem temp. pomieszczenia (iSense)

2. Obieg grzejnikowy według zadanej krzywej grzewczej w  iSense (praca pompy kotła non-stop) - temperatura w pomieszczeniach regulowana grzejnikowymi zaworami termoststycznymi 

D. Obieg podłogówki sterowany poprzez siłownik na pętli z odczepu rozdzielacza podłogowego i termostat qSense w pomieszczeniu.

post-55975-0-92046100-1472204501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny przykład .......radosnej twórczości, niż poważna koncepcja. Na temat mieszanych instalacji grzejnikowo-podłogowych z gazowym kotłem kondensacyjnym napisano na forum już wszystko, na stronie producenta znajdziesz też schematy. Nie ma co tworzyć tylko zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat jest schematem producenta str 11 z DTR C-mix ( AD 290) - ale odnosi się do sterowania, a nie do hydrauliki.

Bardzo podobny temat był tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19718-kolejne-problemy-z-rozdzielaczmi-capricorn-a-mo%C5%BCe-instalacj%C4%85/

 

Na bodaj 3 stronie jest schemat hydrauliczny takiego układu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z błedów popełnionych w instalacji od strony hydraulicznej - ze względu na brak środków błędy bedą poprawiane w przyszłosci.

 

"Ten schemat jest schematem producenta str 11 z DTR C-mix ( AD 290) - ale odnosi się do sterowania, a nie do hydrauliki." - to nie jest dokładnie ten sam schemat przerobiłem go dla mojej instalacji.

 

 

Pytanie czy w takim ukladzie jak mam teraz jest możliwa konfiguracja c-mix'a jak na załaczonym schemacie - szczególnie interesuje mnie obieg "D" - u mnie w rzeczywistości będzie to odczep pętli ogrzewania podłogowego z rodzielacza grzejnikowego na pietrze. Chciałbym aby ta petala była sterowana poprzez termostat pokojowy qsense który będzie poprzez c-mix'a otwierał silownik na pętli i co najważniejsze będzie dawał informację do pieca, że nalezy grzać. W tej chwili mam to na zwykłym termostacie pokojowym bez komunikacji z piecem co w okresach przejściowych słabo działa poniewaz piec nie dostaję info że w tym pomieszczeniu jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie. C-Mix współpracuje z dwoma zdalnymi sterowaniami i trzeci obieg nie będzie sterowany niczym Czyli musisz połączyć dwa obiegi grzejnikowe i  podłączyć według pkt 4.3.3 albo 4.3.4 instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, rozmawiałem z Ditrichem i oni twierdzą, że jest możliwość podłączenia trzech obiegów ale:

1 obieg sterowany będzie poprzez Isense z uwzględnieniem temp. w pomieszczeniu - moja podłogówka na parterze

2 obieg sterowany poprzez wybraną krzywą grzewczą bez uwzględnienia tem. w pomieszczeniu - w tym przypadku to były by moje grzejniki na piętrze

3 obieg sterowany poprzez Isense/qsense z uwzglednieniem tem. w pomieszczeniu - odczep podłogówki (łazienka) z rozdzielacza grzejnikowego na piętrze

 

Podobnie jak na schemacie 4.3.8 tylko u mnie obieg drugi bez mieszczacza i pompy

lub

schemat 4.3.9 plus dodatkowy czyjnik pokojowy i silownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru dyskutować z pomocą tech. W dostępnej dokumentacji występuje praca C-Mix z dwoma zdalnymi sterowaniami czyli możesz podłączyć dwa obiegi grzewcze chociaż występuje też zapis o możliwości sterowania dwóch obiegów przez jedno zdalne sterowanie niestety brak jest schematów podłączeń i o pomoc proś pomoc tech De Dietrich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym myślałem, żeby zdalnie sterować dwoma obiegami (podłoga+grzejniki) z iSensa i trzecim obiegiem z qSensa, ale w De Ditrich najpierw powiedzieli, że się nie da bo do C-mixa można podłaczyc tylko dwa zdalne sterowania ale jak im podesłałem schemat 4.3.8 (w załączniku) to jednak stwierdzili że można  :unsure: 

AD-290 (cMix) IT, IM (1).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daruj sobie c-mixa sterownik bardzo niedopracowany mający swoje narywy i trudny w konfiguracji ,walcze z tym ustrojstwem i wiem ze się kompletnie nie opłaca bo mam porównanie jako serwis fabryczny, jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu w kotłowni, mieć non stop chęci zdemontowania pieca ze ściany siekierą , polecam prostsze, pewne i sprawdzone rozwiązanie. Zamiast c-mixa wysteruj obwody na przekaźnikach i zwykłych termostatach typu on- off. Musisz tylko dać sprzęgło i oddzielną pompę na każdy obwód. Zaoszczędzisz ze 2-3 tysie na c-mixa i i-sensy. Piec dalej będzie modulował i pracował z krzywej grzewczej na nim zadanej ,  nie mówiąc o bezawaryjności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.