Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Plus 16Kw, A Stara Pojemna Instalacja


PIWKOT

Rekomendowane odpowiedzi

Kopczyk równo,niektórzy tak palą na tych palnikach. Ja mam trochę po wyżej. Dla czego?powodem jest by żar za nisko nie schodził ,szkoda by coś się uszkodziło. Jak masz dosuszanie to myślę że będziesz zadowolony. Zasobnik nie będzie dostawał po dupie,jak i ślimak skorzysta z tego dobrodziejstwa.By podnieść kopczyk zmniejsz nadmuch o 1% i czekaj dobę. Palenie w kotłach na eko to żadna filozofia. Podstawą jest cierpliwość jak i zrozumienie zasady działania kotła.

Moja rada,utrzymuj na kotle 60 stopni ,nie szukaj oszczędności na niskiej temperaturze kotła. Oszczędności szukaj na poprawnym ustawieniu spalania,instalacji. Czyszcząc kanały pionowe patrz czy masz tam suchy pył,sadzę..czy "wilgną sadzę ". Jeśli będzie wilgna to podnieś temperaturę na kotle o około 5 stopni i znów patrz.Kanały pionowe nie lubią wilgoci w dolnej cześć,korozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta przez ostatnia dobę miałem n a -5%. Kopczyk nadal zapadnięty. Teraz ustawiłem na -6%. I dodałem 1 sek do podawania. Ogólnie to spalanie jest ok, brak spieków, niedopałków, tylko ten kopczyk  <_<

 

... i jeszcze jedno, mimo nastawy na czujnik wew. 21 stopni kocioł nie schodzi poniżej 24. Kocioł na razie chodzi bez poddasza więc jest dużo przewymiarowany. Wydaje mi się, że samo poddtrzymanie tak goni temp. Chyba muszę zmniejszyć palenisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przykręcić na zaworze 3/4D. Jak ten zawór jest ustawiany automatycznie na podstawie pogody zewnętrznej to skoryguj krzywą grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta przez ostatnia dobę miałem n a -5%. Kopczyk nadal zapadnięty. Teraz ustawiłem na -6%. I dodałem 1 sek do podawania. Ogólnie to spalanie jest ok, brak spieków, niedopałków, tylko ten kopczyk  <_<

 

... i jeszcze jedno, mimo nastawy na czujnik wew. 21 stopni kocioł nie schodzi poniżej 24. Kocioł na razie chodzi bez poddasza więc jest dużo przewymiarowany. Wydaje mi się, że samo poddtrzymanie tak goni temp. Chyba muszę zmniejszyć palenisko .

Zmniejszyć?co masz na myśli..Pamiętaj,jedna zmiana i poczekaj dobę..Masz ustawioną temperaturę na 21 stopni a dobija ci na 24? Jak to masz tam ustawione? Jeśli tak to czy pompa od CO się wyłącza,działa cyklicznie??I temperaturę pokazuje ci na kotle?czy masz termometr pokojowy i patrzysz na to co kocioł pokazuje,porównujesz temperatury?Jeśli tak należy skalibrować czujniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć przez wkładkę z szamotu tak jak robili to na forum esterownik.

Co do temperatury. Czujnik pokazuje teraz (po zmianach krzywej) 23,5 i tyle jest na termometrze rtęciowym pokojowym jak i elektronicznym. Co ciekawe pompa jest prawie non stop wyłączona, a zawór 4d otwarty. Za pompą jest zawór klapowy. Układ tak jakby działa grawitacyjnie, przebija się woda przez pompę ( zgodnie z resztą z zapewnieniami hydraulika, że tak będzie gdy braknie prądu). Tylko moim zdaniem po to jest ten 4d żeby się zamykał, a on stoi. W trybie ręcznym mogę nim sterować więc jest sprawny. 

 

ps. kopczyk nadal zbyt nisko

 

20161005_194837%20%282%29.jpg?dl=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że zawór 4d był jest źle podpięty do sterownika. Gdy był ustawiony na otwieranie  w lewo nie realizował funkcji ochrony powrotu i nie pilnował temp. wewn. Przestawiłem go na otwieranie w prawo tzn. inaczej niż jest fizycznie ustawiony i przez całą noc powrót był dogrzany. 

4d.png?dl=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.