Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Ogrzewanie Wybrać?


Krisek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Planujemy kupno domu ale jest w nim problem, w moim pojęciu, w jaki sposób własciciele rozwiązali media. A wiec dom jest dwu letni, 140m2.

Ogrzewane jest tylko kominkiem z mechanicznym systemem nawiewów, ogrzewanie wody jest przez bojler elektryczny i kuchenka jest gazowa z podłączoną butlą gazową. W drodze nie ma gazociągu. 

Chyba najlepszą opcją jest podłączenie domu do zbiornika z gazem i wtedy piec dwu funkcyjny ale to się wiąże z wiekszym remontem. 

Zastanawiałem się nad alternatywą- np. kaloryfery elektryczne albo czy da się podłączyć do nawiewów z pompą ciepłą (żeby nie kłaść kaloryferów), ale wtedy problem z grzaniem wody... 

 

Dziękuje z góry za pomoc...

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele chyba raczej zrobili ten dom jako letniskowy z możliwością przenocowania kilka dni jak zrobi się zimno.....Ale jak chcesz tam mieszkać na stałe bez spuszczania wody i palenia co dziennie w kominku to masz do zrobienia całą hydraulikę CO i CWU....i to na kaloryferach albo ogrzewanie w ścianach tak jak na podłodze, bo zmieniać podłogi w nowym domu to słabo, w gaz z baniaka się nie pchaj bo drogo wychodzi jak masz kasę na pompe to fajna sprawa ale u Ciebie to raczej odpada bo trzeba mieć 100% ogrzewanie podłogowe albo te ścienne wielko powierzchniowe żeby to miało ekonomiczny sens...co do pompy powietrznej to są tu tacy co radzą żeby ja zakładać nawet przy takim metrażu jak masz Ty ale to sam nie wiem...

 

Ja to bym po taniosci zrobił, jak już musisz mieć ten dom, nie chcesz budować nowego czy szukać innego albo zostałbym z tym co masz i palił w kominku co dziennie (jak dla mnie fajna sprawa) a cwu na prąd został albo wyrzucił bym ten kominek i wstawił jakiś taki na pellet z małym podajnikiem żeby choć na kilka dni z domu w zimę wyjechać....

Hydraulikę w skończymy domu zrobić na nowo to niezły bajzel będzie....

 

 

Tu jak ten kominek na pellet działa:

 

 

https://youtu.be/oYLvRpVlsYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za pomoc. Nigdy nie słyszałem o takim kominku- myślę że w tym domu sprawdzi się znakomicie. Muszę jeszcze rozwiązać podgrzewanie wody. Poczytam o pallecie i jak bedę miał pytania, to się odezwe.

Ale Panowie- klasa forum- jeden dzień i mam rozwiązanie :) 

A jeżeli chodzi o kominki hybrydowe to jakieś sklepy w okolicach Poznania polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na filmie powyżej Iwona http://www.iwonapellets.pl/ ma takie kominki ale nie widziałem jak to działa na żywo. Na filmie super.

;-)

Kiedy przeczytałem twój opis problemu pomyślałem o takim rozwiązaniu a raczej co ja bym zrobił....bo ja akurat lubię ogień w kominku, ale też chciałem mieć coś automatycznego co jak nie będzie mi się chciało będzie w domu utrzymywać ciepło. Mam kominek powietrzny + daspell.

A u Ciebie jak już masz rozprowadzanie i to mechaniczne to żal by było nie wykorzystać....

 

No i za cenę dwóch urządzeń kominek + kocioł na pelet możesz kupić trochę droższe urządzenie w postaci kominka na pelet i na drewno.

 

Jeśli myślisz o pompie to ona po minimum kosztuje 40-50tyś PLN ( i to same urządzenie + odwierty, np. buderus ) bez instalacji

 

kumpel robił to koniecznie w całej chacie wyłącznie podłogówka

 

rachunki za miesiąc całość = pompa + używanie domu - nie więcej niż 600zł również w styczniu ( widziałem odczyty rzeczywiste za prąd)

 

żadnego dodatkowego ogrzewania w chacie 22°C

 

bez rekuperacji

 

grawitacyjna wentylacja

 

dom super ocieplony dobrymi materiałami z dwu spadowym dachem 170 m2

PS. Nie da to tanie rzeczy

 

1f995326cdf0779a2cc042af8fda3b12.jpg

 

df8b98bbaf4f3c1e0ae56aec3d588dd6.jpg

 

 

Tu jeszcze masz

 

Zestawy Kominek + Pompa ciepła do CWU

 

http://www.iwonapellets.pl/kategoria/zestawy-kominek-pompa-ciepla-do-cwu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krisek

Tak z ciekawości jaka decyzja?

 

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.