Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Westfalki Na Piecokuchnię


karas220288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.
W mieszkaniu w kuchni stała westfalka, rok temu ją wymontowano.
Mieszkanie ogrzewane jest piecami kaflowymi, ale wpięte do 2 komina.
W miejscu westfalki chcę postawić tzw. piecokuchnię.
Administracja zgodę dała, o ile kominiarz zgodę wyrazi, i tu jest problem.
Podobno każde urządzenie podłączone powinno być do osobnego kanału w kominie.
W moim kominie są 3 kanały, razem ze mną(wspomniana wcześniej westfalka), podłączony jest sąsiad kocioł c.o.
Więc wedle prawa nie powinno tak być.
Ktoś mi podpowiedział że u mnie mam zgłosić tylko wymianę pieca na inny, wtedy te przepisy mnie ominął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku zakladasz kolejny wątek na ten sam temat.

Masz zgodę administracji , postaraj się zeby mieć ta zgodę na piśmie .  w tej zgodzie powinno być : zgoda na likwidację piecy kaflowych ,oraz montaz instalacji CO.

Jezeli w kominie masz odrębny przewod kominowy ,tylko dla swojego pieca kuchennego ,to kominiarz nie powinien robić ci problemu.Tym bardziej ze jak pisaleś ,cytuję z pamięci na piecokuchnię się zgodzil na kocioł 10kW kręcił głową. Zapytaj o to kominiarza on ci powie co i jak  i wtedy uzyskaj zgodę na pismie .Widzisz  ta zgoda jest potrzebna administracji.Administracja ma prawo tego wymagać.Natomiast wlasciciel budynku(nie mieszkania) nie musi o taką zgodę występować .Dlaczego? Dlatego ze to jest tylko  wymiana zuzytego elementu na taki sam.I nie  wazne  ze to dodatkowe urządzenie  ma inne dodatkowe mozliwości. Po prostu zamieniasz trzon kuchenny na trzon kuchenny.Ta twoja westwalka i dowolna piecokuchnia posiadają  trzon  kuchenny ,a jedno jak i drugie jest na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.