Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dobraniem Mocy Kotła!


Colinn211

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za naświetlanie sytuacji,muszę pomyśleć nad mniejszym piecem.

Cały wieczór Ci to piszę :)

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Dobrej nocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno przemyślenie. Zakładając że posiadał bym piec z nadwyżką mocy czy bufor ciepła by coś zmienił?

Wydać z 5 koła papieru na bufor do groszka?

Rozrzutność.

Przy pellecie mądra sprawa ale przy węglu nie najlepszy pomysł.

Mam co prawda kilku klientów którzy mają bufory ale przeważnie to pozostałości po kotłach elektrycznych, były i pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1k0r tu jest mój wynik z Programu ciepło właściwe, może się trochę różnic od tego co pisałem wcześniej ale musiałem wprowadzić poprawki i dodałem poddasze ale to jest bardziej strych.

 

Kilka razy generowalem wynik z różnymi ustawieniami i zawsze wychodziło coś w granicy 24-29kw? Więc jak to się ma do wszystkich wcześniejszy opini, że wystarczył by 15kw pięć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdą zimę mam to samo,musimy robić przerwy jeśli chcemy się wykąpać a jak przyjedzie rodzinka to już wogole. Poprzedni piec mialowy który miał 25kw poprostu nie dawał rady,w domu max temperatura przy 60 sto na piecu to 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdą zimę mam to samo,musimy robić przerwy jeśli chcemy się wykąpać a jak przyjedzie rodzinka to już wogole. Poprzedni piec mialowy który miał 25kw poprostu nie dawał rady,w domu max temperatura przy 60 sto na piecu to 20 stopni.

Może masz za małą moc grzewczą grzejników skoro przy 60 na kotle nie idzie wyjść wyżej z temp. w domu?

Przy 60 stopniach to aż gorąc bucha z grzejnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdą zimę mam to samo,musimy robić przerwy jeśli chcemy się wykąpać a jak przyjedzie rodzinka to już wogole.

Może z tym bojlerem też jest już coś nie halo?

Mam Kospela 140L z podwójnym płaszczem obecnie na 6 osób ( było 7 ) i nigdy nikt na wodę nie czeka a i nie grzeje jej non stop jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla mialowca 25kw średnia moc wyjdzie nizsza. Spokojnie dobre 19kw da radę. A jak myślisz ocieplić dom to już może być za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak piec 25kw defro komfort duo. Piec stoi w garażu i czeka na zamontowanie. Mam takie pytanie poboczne: czy w zestawie powinien być czujnik temperatury spalin? Czy pięć może chodzic bez niego? Mam jakieś 4 czujniki ale wszystkie są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lepiej mieć więcej niż za mało. Nic tak nie działa na wyobraźnię jak to że przyjdzie zima tysiąclecia i stanie się wizja że kocioł może być za słaby i co wtedy? Farelka? Heh.... Albo inaczej:

Wiesz że zawsze podróżujesz sam i maluch by ci wystarczy ale na wszelki wypadek kupujesz autobus, bo kiedyś (pewnie nigdy, ale lepiej mieć więcej) będzie potrzeba więcej przewieźć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcję czy czujnik jest tylko dla dekoracji ( informacji ), wtedy nie musi być, jeśli jego odczyt bierze udział w pracy algorytmu wtedy musi być.

Trochę wysiłku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.