Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła C.o, Piecokuchni


karas220288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam piecokuchni do mieszkania 62m2 wysokość 3m, może uda się zwykły piec do 10kw, więc też podajcie.

Pomoże mi ktoś z wyborem tak do 3tyś., plus spora komora załadunku, nie chcę co 2h dokładać.

Piec będzie służył tylko do c.o i c.w.u, nie zależy mi na gotowaniu( kominiarz na piecokuchnię się zgodził, a na piec do 10kw kręci nosem).

Znalazłem takie cuda

http://allegro.pl/kociol-piecokuchnia-hajnowka-termon-producent-3lat-i6195050158.html

http://www.kalvis.pl/?akcja=strony&s=57

czy ktorys bedzie dobry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piec będzie służył tylko do c.o i c.w.u, nie zależy mi na gotowaniu.

....

Ale jak będzie piecokuchnia to po co wydawać pieniądze na gotowanie choćby wody na herbatę jak zawsze może być pod ręką a przy okazji podniesie nam wilgotność powietrza w okresie zimowym. Podobnie z  odgrzewaniem, po co to robić w mikrofali jak może być ciepłe na kuchni węglowej. Dlatego warto spojrzeć na te piecokuchnie i pod tym kontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piecokuchniach jest wiele tematów na tym forum - wystarczy poszukać.W twoim przypadku możesz do swojej kuchni wstawić kocioł o max 9kW (masz kuchnię 12m2 x 3m)przy czym musisz mieć oprócz przewodu kominowego ,przewód wentylacyjny i tzw, zetkę. Przy montażu piecokuchni wymieniasz tylko jeden trzon kuchenny na drugi nie obowiązują cię wtedy obecnie obowiązujące przepisy , które musisz stosować przy montażu kotła.Przy montażu kotła do 9kW w twoim przypadku, nie musisz wydzielać odrębnego pomieszczenia w kuchni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba ta sama konstrukcja :https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14006-kuchnia-weglowa-hydromax-problem/

Przy rozpalaniu będzie problem z dymieniem .Jak masz dostęp do tej piecokuchni ,to sprawdz czy przełączanie tej klapki jest mozliwe od zewnątrz, oraz czy piecokuchnia ma miejsce na montaż miarkownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam do niej dostępu, musiałbym zamawiać, nie mogę zamówić i potem nie kupić. Ale z tego co widzę na fotkach to ma chyba podwojna fajerę, tzn. mała okrągła ale i taki prostokąt też jest, sam zobacz.

https://www.instalacje24h.pl/Piecokuchnia-DEFRO-C-O-ASIA-9kW(3,44467,76638).aspx

a tu masz przekrój,

http://www.kotly-tuma.sk/product/defro-asia-9kw-piecka-s-vodnym-vymennikom-434/

a co powiesz o tych 2 z mojego 1 posta bo jeszcze nikt o nich nie wspomniał, kalvis wydaje mi się okey, chociaż i ten tańszy by podpasował, piecyk stanie przy drzwiach wejściowych, zrobi się kanał wentylacyjny na zewnątrz budynku, nie dam rady do góry, dam w bok pod sufitem w razie dymienia dam w ten kanał wentylator wyciągający, włączany w razie potrzeby, powietrze dostarczę z kuchni i korytarza bo jest bez drzwi, wydzielał kotłowi nie będę jedynie oddzielę ścianką od mebli kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta to zupełne nieporozumienie po pierwsze nie posiada prawie żadnego wymiennika, po drugie ma poprzecznie ustawiony ruszt w stosunku do drzwiczek zrobiony do tego z okrągłych rur, do palenia drewnem to może jeszcze się nadać bo popiół z drewna jest sypki ale czyszczenie rusztu przy węglu bardzo utrudnione. 

Ta piecokuchnia Asia z Defro jest moim zdaniem w porządku ma przełączenie na krótki obieg a więc nie będzie się dymić przy rozpalaniu ale producent mówi o zasypie max 10 kg i brak powietrza wtórnego czyli rozety w górnych drzwiczkach czyli raczej do palenia od dołu grubszym sortem węgla.

Pomyśl jeszcze nad tym Ogniwem i paleniem od góry. Generalnie ci którzy pala od góry są zadowoleni ze stałopalności i czystości spalania. problemem może być tylko każdorazowe rozpalanie ale w przypadku piecokuchni to jak by nie palić to i tak chyba do rana nie dociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey, a jeszcze o tym kalvisie co mi powiesz?? bo wyglada estetycznie no i zaladunek spory.

a moze podpowiesz tez odnosnie przepisow?

chodzi o to ze nie mam wolnego kanalu w kominie, lecz mialem podpiety tam legalnie westfalke, rok temu wywalilem, lecz nie zglaszalrm odpiecie sie od komina.

Teraz w to miejsce wstawie piecokuchnie, tak naprawde to tylko wymiana bedzie. czy kominiarz mi da na to zgode??

ile taka opinie kosztuje, nie chce kilku stow w bloto wywalic jak ma sie okazac ze dostane negatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalvis to dobra firma robiąca kotły do drewna i ten moim zdaniem jest do drewna. Ma bardzo duże drzwiczki załadunkowe z dodatkowym grzebieniem na dole nie pozwalającym na wypadanie płonącego paliwa. Do węgla jak chcesz jeszcze sporo przyłożyć to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie. Ja bym go nie kupił.

W sprawach przepisów Ci nie pomogę, nie znam się na tym.

Tu masz stronę o paleniu w kotle jakim w sumie jest piecokuchnia - http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez by byla okey. panie henryku, co do tego kominiarza, na slowo mowil ze wstawiajac piecokuchnie to bedzie tylko wymiana i nic przeciwko nie ma, ale stwierdzil iz nie zawsze on bedzie kontrolowal nasz budynek.

Nie mozna dwoch piecow miec pod 1 kanal, jesli kiedys tak bylo mozna, to teraz w wielu przypadkach nakazuja odlaczanie.

w moim przypadku mam 2 kaflowe pod 1 komin, plus 2 sasiadow maja c.o, kanały są 3.

w drugim kominie jest wspomniana westfalka, plus sasiedzi jeden kaflowy plus 2 c.o, wklady tez 3.

jak widac za cholere nie bede sam podlaczony.

Moge sobie to wstawic, ale nie chce potem problemow, dlatego tak dopytuje. Komina stawiac nie bede specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak nieprecyzyjnie ze trudno się połapać. Ile kondygnacji  jest w tym budynku ,ile jest mieszkań na kazdej kondygnacji ,Ile jest kominów i ile przewodów kominowych ma kazdy z nich.?Możesz to sprawdzić po ilości wyczystek   w piwnicy. Przepisy są jednoznaczne do jednego przewodu kominowego może być podłączone tylko jedno urządzenie ,to jest trzon kuchenny ,piec na paliwo stale , i kocioł CO.Do jednego przewodu kominowego można montować dwa lub więcej piecy tak zwanych szczelnych (piece akumulacyjne kaflowe tzw, kaflaki) TYLE I AZ TYLE.

Czy nad i pod twoją kuchnią są kuchnie sąsiadów? Czy masz piwnicę i czy w tej piwnicy znajdują się wyczystki do komina ,ewentualnie czy na jakiejkolwiek scianie w twojej piwnicy jest przewód kominowy.?

Jezeli kominiarz dopuszcza aby pod jeden przewód kominowy podłączone były trzony kuchenne i kotły CO ,to wola o pomstę do nieba Na twoim miejscu zamontował bym czujniki czadu obowiązkowo.Ale wydaje mi się że twoja westwalka miała osobny przewód kominowy.A problemem przy montażu kotla był brak możliwosci zrobienia przewodu wentylacyjnego.

A czujniki czadu i tak zamontuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkanie piwnica 1 mieszkanie, parter 3 mieszkania, piętro 2 mieszkania.

Kominy są dwa, w każdym są 3 kanały.

Do 1 podłączone jest 2 kotły c.o i 2 kaflowe piece(moje) które w który kanał nie wiem, lecz napewno sąsiad nademną piec c.o podłączył pod ten sam kanał co ja mam piece, bo bywa że mi dym przez piec wlatuje.

Do 2 komina wpięta jest/była moja westfalka, 2 piece c.o i jeden kaflowy. Jak są podłączane do kanałów nie wiem.

Co do wentylacji, czy wystarczy jak dam tunel pod sufitem(3m wysokości) i wywalę go przez ścianę zewnętrzną?? Czy to musi być koniecznie w górę?

Nie ma dojścia do komina z mojej piwnicy, dlatego chce wstawić piecokuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sześciu lokatorow  ,,kazdy moze mieć odrębny (swój ) komin .Ponadto wynika z twojej wypowiedzi że sąsiad pod tobą i nad tobą ma kocioł CO ,a to znaczy  że że pod jak i nad twoją kuchnią są kuchnie sąsiadów .Z tego prosty wniosek że twoja westwalka ma swój odrębny przewód kominowy.A swoją drogą niech kominiarz zrobi porządek z tymi kominami ,bo się potrujecie.To nie jest prawidłowa wentylacja .W przytoczonym wcześniej wątku kolega tak miał ,przy wstawieniu kotła musiał dodatkowo robić wentylację do góry przez strych nad dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd.

mówię teraz o kominie w którym chcę wymienić piec.

W piwnicy jeden kocioł c.o, na parterze ja oraz piec c.o, piętro piec kaflowy.

To są 4 urządzenia, kanały 3.

Wentylacja ktoś mi pisał że jeśli kubatura pomieszczenia jest większa niż 30 m3 to mogę stawiać piec do 10kw, bez dodatkowej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.