Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Instalacji


Reisig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przymierzam się w przyszłym roku do rozbudowania w mojej kamienicy o nowy system grzewczy. Tutaj mam pytanie do was jaki system lub typ jest według was najlepszy, najbardziej oszczędny.

Budynek: Kamienica 2 piętrowa + parter + poddasze, 6 mieszkań razem 350 m2
Aktualnie posiadam: piece akumulacyjne

Z miasta mam możliwość podciągniecia wody z elektrocpielowni lub gazu,

Rozważałem kwestie pomp ciepla Samsung Panasonic,

Mógłby mi tutaj ktoś z Państwa pomóc zagłebić się w temat lub doradzić szczegółowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie pogadać, tylko że z naszego gadania i tak niewiele wyjdzie. Tu nie da się powiedzieć co będzie najlepszym rozwiązaniem i "doradzić szczegółowo" bo nie znamy konstrukcji budynku zapotrzebowania na ciepło, czy są kominy i z czego zbudowane...... i dziesiątek innych tematów. Takie kwestie może rozstrzygnąć branżowy projektant co pewnie Cię nie zadowoli ale to jedyna droga do rozwiązania twojego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie tak jak powyżej,nie wiemy jaki poziom i rodzaj izolacji jest zastosowany w budynku,plus nie znamy jego konstrukcji wobec czego ciężko doradzić jeden dobry i sprawdzony system grzewczy. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjny układ CO,to możemy pomóc podczas wyboru odpowiedniego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.