Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Moc Pieca Oepm? Czy Może Oe+?


Leniobec

Rekomendowane odpowiedzi

A co to jest za piec i dlaczego go proponujesz zamiast ogniwa?

 

Informacji o nim poszukaj w internecie, to jest nowy model RBR.

 

Ma bardzo dobry, sprawdzony palnik, czyści się podobnie łatwo jak Ogniwo [wajchą], jest tańszy.

 

Zeszłej jesieni był już przypadek, gdzie Ogniwo nie dało rady i wymieniono kocioł na RBR, który daje radę bez problemu - poczytaj tu:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20059-kocio%C5%82-ogniwo-eko-plus-m-26-opinie-u%C5%BCytkowanie-za-i-przeciw/page-29

 

 

 

Na tyle długo zajmuję się serwisem kotłów z podajnikiem wszystkich marek, żeby wiedzieć które chcę mieć w ofercie a których nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dopytać was bo się na tym nie znam. Czy do kotła OEPM instalacja zrobiona bez zaworu czterodrożnego, w zamian na wymienniku ciepła jest odpowiednia? Mój hydraulik zaproponował mi taki sposób podłączenia kotła, twierdząc że jest bezpieczniejszy niż z zaworem czterodrożnym. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć na czym polega różnica instalacji z wymiennikiem ciepła a zaworem czterodrożnym. Nie do końca jestem pewien czy mój hydraulik wie co robi, bo nie instalował nigdy OEPM. Będę wdzięczny za mały instruktaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właściciel tego wątku    https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20059-kocioł-ogniwo-eko-plus-m-26-opinie-użytkowanie-za-i-przeciw/ma  taki kocioł i pracuje na wymienniku -tu praca jego kotła:

https://esterownik.pl/device/8150

W największe mrozy to jest 3 01 2016r temperatura spalin nie przekraczała 90*

Widzisz jak się prawidłowo dobierze moc kotła to nie ma się kłopotów , no a jak się dobierze  żle - to efekty widać .Przykład -ten wątek.

Walnij na priva do autora tego wątku może ci odpowie jak sprawuje mu się kocioł? czy jest z niego zadowolony? i co sądzi o swoim wymienniku.

Najdziwniejsze  w tym wątku jest to- że z wyliczeń kolegów ,--właścicieli tych budynków ,- podpartych wynikiem z ciepło- wlasciwe- ,moc kotła wyliczona ,tak w jednym jak i drugim przykładzie wyniosła 20 Kw W pierwszym przypadku kocioł nie ma co robić , w drugim umierał ze zmęczenia.

Ciekawy przypadek i przykład ,dlaczego sprzedawcy i monterzy (nie wszyscy) proponują za "duże" kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu idzie zima, a ja juz nie bede kombinowal z pelletem skoro nic o nim nie wiem i nie znam cen. W rodzinie mam dwie osoby ktore pala groszkiem i ich zadowolwnie za tym przemawia. Kurz bedzie w kotlowni. Nie mam unywalki ale za to mam odkurzacz centralny z wyjsciem przy ktlowni ktory pewno sie przyda.

@Leniobec

quzwa jakbym siebie słyszał jak mi ktoś pelet prroponowal to się nerwowy robiłem bo wszędzie w necie czytałem że eko jest tani a pelet drogi jak gaz no i nikt ze znajomych nie miał pelet . Przekonała mnie jedna wizyta u koleżanki mojej żony mają chyba kocioł red czy jakoś tak z podajnikiem na eko palili nim 5 lat jej mąż mówi że tanio było ale był uwalony jak górnik po wyjściu z kopalni....kiedy coś robił przy kotle

 

w sezonie przed moja wizyta kupił na próbę trochę pelletu bo jego kocioł był do niego przystosowany miał odp.palnik i zabezpieczenia mówi że spalił ok 20 -30 % peletu więcej niż eko i musi trochę częściej do kotła podejść ale w życiu nie wróci do eko....rano idzie do pracy w białej koszuli to idzie do kotłowni dosypie i jest super zadowolony....

Kolejne mój punkt który mnie przekonał to mam kontakt z Francuzami kiedyś któryś przyjechał pytam się jak to u nich czym ogrzewają czy mają eko powiedział że o węglu nie słyszał żeby w automacie ale pellet bardzo popularny jest u nich nawet jego brat coś takiego ma.....

Ja pale jeden sezon w daspell nie jest to ideał ale większych problemów nie ma poszło 3,5 tony pelleu po 600 zł na 135m2 wszyscy się na forum śmieją że to dużo A ja mam to gdzieś bo sezon za nieco ponad 2kpln to dla mnie ok. Masz czysto ! !

 

 

no jak chcesz kocioł tylko do pelletu to trochę drożej wychodzi koło 10,5kpln daspel popatrz na kostrzewe chyba mini bio też ludzie palą i zadowoleni tylko tam ceny rozbite bo za moduły się dopłaca ale mam znajomych zadowolonych

 

A sąsiad teraz kupił za koło 8kpln ale firmy nie pamiętam.....na razie wodę grzeje i też zadowolony....6 ton na zimę kupuje Ale ma na wszystko...i eko i pellet i miał i na ruszcie może palić wg mnie coś takiego bez sensu kupować

Najlepszy Biawar z tych co na necie oglądałem wpisz biawar czyszczenie bajka i filmy po oglądaj ale drożej wychodzi mnie stać nie było...

 

Proponuje żebyś szybko kogoś znalazł w pobliżu z pelletem i pojechał zobaczyć napisz skąd jesteś może na forum ktoś blisko mieszka jak nie masz nikogo znajomego na prawdę warto się przejechać....

 

PS. Powodzenia w zakupach

:-P

 

PS.2 na końcu post #8 i #9 masz 2 filmy szkoda że drogi

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?/topic/21824-Mocy-Przybywaj-!-Poszukuje-Nowego-Pieca--(-Pierwszy-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leniobec Ty chłopie nie kombinuj albo eko albo pellet ja byłem strasznie najarany jak arab na kursie pilotażu na kocioł heiztechnik Q EKO sobie wykombinowalem ze se dokupie za chyba 1,8kpln do niego palnik TRIO (okazalo się że obrotowy i dużo bardziej awaryjny) + bardzo drogą bańkę wody jak by się paliło bez prądu i nikt mi nie podskoczy bo będę mógł palić :

eko-groszek,

miał węglowy

No i Super czysty pellet

Jakby coś podrozalo to zawsze jeszcze ruszt awaryjny zostaje !

:-D

Miałem genialny napoleoński plan! ! Po prostu wspaniały kocioł na wszystko! Uzbrojony po zęby, nawet ruski mi nie da rady sobie myślałem....

Tylko potem zacząłem czytać że te kotły na wszystko to one potrafią zeźreć 30% peletu więcej i stąd się biorą te legendy że pelet drogie paliwo jak gaz. Do tego jak zacząłem tłumaczyć żonie że tam będzie taka super bańka z wodą i jak będzie się paliło i nie będzie prądu to ona wtedy sama automatycznie ugasi nasz palnik żeby ogień się nie przedostał do zbiornika z paliwem i wszystko nie wybuchło....tylko trzeba będzie pilnować żeby w tej bańce byla zawsze woda...hm jej mina była bezcenna :')

 

Jak mieszkasz blisko Ostródy to możesz podjechać zobaczysz daspell w akcji :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leniobec

Twój wybór ja tam w węglu bym się nie chciał bawić tydzień temu był kuzyn zakochany w eko 10 lat pali a już miał gaz w baniaku i olej opałowy potem 10 lat eko + kominek z dystrybucja powierza, a teraz oglądał daspell i mówi że też coś takiego może by wstawi bo już mu się nie chce brudzić.....tylko po oleju napędowym kiedy kocioł na gwałt po podwyżkach zmieniał ostrożnie zapytał czy to ten pellet jak olej napędowy nie podrożeje? ja i z tym pelletem mam troche roboty worki trzeba poukladac raz na tydzień czy raz na dwa naspac kocioł co 2 -3 tyg. wyczyścić odkurzaczem....

:-D tylko latem jak sama wodę grzeje to mam długie przerwy po 47 dni...

szkoda życia są lepsze rzeczy do roboty jak bym miał gaz to za 3 kpln bym kupił super tani kocioł i miał wywalone zamiast taką kasę wydawać na kotly na pellet czy eko jak już chcesz wydać to lepiej rekuperacje zrobić za tą kasę przynajmniej po budowie wilgoci nie będziesz miał a jak kasy zostanie to kominek z dystrybucja powietrza albo taki z płaszczem pod bufor podłączyć w ubiegłym tygodniu widziałem taką instalację kasy trochę kolo wydał sam bufor 500 litrów z wewnętrznym zbiornikiem na cwu galmet 5,5kpln go kosztował, ale podobno jak się na pali w kominku to dobę grzeje mu podłogę z bufora....tylko nie ma czasu w kominku palić i gazem opala....

:-D:-P

 

PS. Do tego taki kocioł na wszystko czy eko to musi w nadzorze iść i coś tam zawsze spala a taki stricte na pellet to się cwaniak wygasi przyczai i sobie czeka aż będzie trzeba grzać to wtedy odpali więc ekonomia lepsza ale temp i tak musisz na nim trzymać bo inaczej nisko temp.korozja go zeźre , choć sąsiad podobno ma taki co mu też eko wygasi a potem odpali ale tam musi być chyba większą grzałka bo węgiel ma trochę większą temp zapłonu...

 

PS. Powodzenia no i pomyśl o pellecie jak będziesz sprzątał kotłownie po czyszczeniu kotła na eko

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze o SasSolid 14kW z obrotową retortą, czujnikiem żaru i multifunem. W OEPM palnik z tymi dwiema cegiełkami po bokach to nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Pewnie masz rację ale tak mnie jakoś zebrało zobaczyłem jaki piękny projekt kolega ma i tak do węgla to mi nie pasuje.....hm...może przeczyta to ktoś inny i mu w czymś pomoże.....

Ludzie czasem zadziwiają swoim tokiem myślenia mam np.w pracy takiego że sobie w nowym domu założył kocioł gazowy, kominek z dystrybucją powietrza i jeszcze sobie w piwnicy ds'a wcisnal za 2-3kpln i kominek jest tylko dlatego bez plaszcza, że go przekonałem tym że co zrobi jak prądu nie będzie no i stwierdził że faktycznie wtedy dupa mu zmarznie więc robi kominek z dystrybucją powietrza....bo bez prądu będzie chodził....A ostatnio myślałem że z krzesła spadnę bo przyszedł i jeszcze zagadywal czy jakby takiego pelleciaka w piwnicy postawił to ile by to go kosztowało bo jakby co to miejsce ma....

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, może ty opisz po co te cegiełki, ale uzasadnij.

W sławetnym kotle @bietki czy z cegiełkami czy bez było takie samo zachowanie kotła.

 

Dla mnie te cegiełki to tak jak skrzydełka w podpaskach - są bo  je dali i jest to nowość , więc muszą być,

 

Jestem ciekaw na ile te cegiełki polepszają spalanie, a o ile podwyższają cenę tego wyrobu?

 

Jeżeli te cegiełki są niezbędne do uzyskania kl 5 to może warto dać je nie 2 ale 4 i będzie kocioł w jeszcze wyższej klasie  - np 6  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, jak to mówią w Pakistanie, "You made my day" tym tekstem o skrzydełkach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na twoim miejscu wstrzymał bym się przed montażem kotła na ekogroszek do przyszłego roku i tak zamierzasz zamontować kocioł na gaz wiec kup porzadny kondensacyjny i przepal nim jeden sezon zobaczysz ile cię to wyniesie i dopiero w tedy zadecyduj... Grzanie wody latem gazem to ok.300zł na 2 msc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grzanie wody latem gazem to ok.300zł na 2 msc 

To juz chyba prądem taniej  a pompą ciepła jeszcze taniej ,oczywiscie i tak najtaniej miałem  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie palnik w kotle Ogniwo jest palnikiem któremu brak otworów napowietrzających po bokach więc cegiełki są jak najbardziej na miejscu bo sprawiają, że warunki spalania są takie same dla całego palącego się węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, może ty opisz po co te cegiełki, ale uzasadnij.  ,,,,

 

Może nie dziś.

Dziś tylko Ctrl C i Ctrl V.

 

,,,, Zmieniono konstrukcję komory dopalania spalin nad palnikiem. Bezpośrednio na krótszych burtach palnika umieszczono ceramiczne płyty, kierujące spaliny na ceramiczne sklepienie komory dopalania oraz minimalizujące spadanie popiołu poza skrzynię popielnika. Komorę dopalania spalin zamknięto od góry, zmuszając spaliny do powrotu nad palnik i przejścia dołem do pionowych kanałów wymiennika ciepła. Podwyższono dzięki temu temperaturę w komorze dopalania, zmniejszając w efekcie emisję substancji palnych ze spalinami oraz minimalizując możliwość smołowania powłok wodnych wymiennika ciepła. ,,,,

 

Źródło: https://zawijan.wordpress.com/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.