Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielkość Zbiornika Cwu


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

@sambor dzieki

;-)

@jacek61 tak czytałem post #6 i #7 tylko ta Twoja rozpitolna tabela trochę mnie zdezorientowala, nie wiem skąd się bierze te 70° i 80° temp wody zasilającej czy to się ustawia w kotle ile ma iść na bojler gdzieś może w serwisowych czy to tylko taka teoretyczna wartość żeby wyliczyć moc nr 1 i 2 dla zbiornika?

 

Jak u mnie jest potrzebna do ogrzania bojler moc 33 czy 43 KW to nie dziwne że mój 15 KW daspell na na początku zimny powrót....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura 70 i 80 stopni to temperatura ustawiona na kotle wody na wyjściu. Ja nie ustawiam takich wysokich temperatur z prozaicznego powodu. Grzanie bojlera jest sterowane pompą ale przebija grawitacyjnie.

Jak nikt nie korzysta z wody to w bojlerze nie ma mieszania wody i następuje rozwarstwienie temperatur, na górze jest temperatura zbliżona do temp zasilania i po prostu można sie poparzyć. Rozwiązaniem jest zawór termostatyczny na wyjściu z bojlera wody ciepłej i następny bojler będzie na pewno taki miał.

Dodatkowo mając taki zawór możemy mieć na stałe wyższe parametry wody a wtedy ciepłej wody nam nie zabraknie.

Inną sprawą są straty ciepła na kotle, instalacji i zbiorniku te na pewno będą większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi temperaturami i mocami to taka gra czysto marketingowa, zastanów się  który kocioł w warunkach domowych będzie wytwarzał

moce rzędu 33 lub 43 kW i podawał wodę o stałej temp 70 lub 80 C na wężownicę - taki przypadek jest tylko w układzie z dużym

buforem - 2-3 m3, nagrzanym do danej temp.

Dlatego powstały programy sterowania grzaniem CWU z tzw priorytetem grzania CWU - warto to załączyć, gdyż np podłogówka

 praktycznie nie zauważy przerwy w zasilaniu, a woda w zasobniku  nagrzeje się szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie powinien byc zawór bezpieczeństwa zasobnika CWU (zawór dostałem z zasobnikiem jakieś kombo zawór bezpieczeństwa i zwrotny w jednym) bo ja planuje dać go na wejściu zimnej wody do zasobnika CWU przed zaworem będzie naczynie przeponowe na trójniku a przed nim  zawór antyskażeniowy i kulowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam schemat w instrukcji do zasobnika CWU ale nie ma tam naczynia przeponowego, zawór to Fach TYP ZB-8, 3 funkcyjny jedna z nich to

 

"Zawór zwrotny, otwierający wypływ wody ze zbiornika do instalacji zasilającej, w razie gdy ciśnienie w zbiorniku wzrośnie ponad ciśnienie zasilające. Zawór ten umożliwia obniżenie ciśnienia przy jego wzroście, np. na skutek ogrzewania wody bez wycieku jej na zewnątrz."

 

Czy przy takim zaworze naczynie przeponowe może być przed nim? Wsadzenie naczynia pomiędzy CWU a zawór skomplikowało by mi trochę pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż naczynia nie będzie miał sensu!

Ponadto jak jesteś taki "pro opisowy" to dlaczego nie przeczytałeś pierwszego zdania z instrukcji tego "wynalazku"

 

 

PRZEZNACZENIE
Zawory bezpieczeństwa typu ZB-8 przeznaczone są do elektrycznych ogrzewaczy wody, jako element
zabezpieczający ich pracę. Wykonywane są na ciśnienie znamionowe 0,6 MPa i 0,7 MPa.
 

 

To co tam masz to tylko pobożne życzenie, to ani prawdziwy zawór zwrotny, ani prawdziwy zawór bezpieczeństwa.

Ale co ja cię będę nawracał - zrobisz jak będziesz chciał.

 

Ponadto doczytałem się , że masz tam zaw antyskażeniowy , więc będzie wzrost ciśnienia i potrzeba naczynia przeponowego wg przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pro opisowy i przeczytałem w instrukcji mojego zasobnika CWU, żeby koniecznie zamontować ten zawór bo jest w komplecie, bez tego nie ma gwarancji i pewnie odpowiedzialności to raz.

Dwa, że sam znalazłem producenta tego zaworu i tam jest napisane m.in.  "Zawory bezpieczeństwa ZB-8 przeznaczone są do ogrzewaczy wody, jako element zabezpieczający ich pracę." oraz "Zawór zwrotny, otwierający wypływ wody ze zbiornika do instalacji zasilającej, w razie gdy ciśnienie w zbiorniku wzrośnie ponad ciśnienie zasilające. Zawór ten umożliwia obniżenie ciśnienia przy jego wzroście, np. na skutek ogrzewania wody bez wycieku jej na zewnątrz."

 

Wiec zanim coś napiszesz, że ktoś coś napisał to doczytaj dokładnie i na temat bo swój opis wziąłeś z pierwszego lepszego linku z google i wyszły ci głupoty no niezbyt to profesjonalne takie wnioski na hura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.To co ci napisałem na czerwono jest pierwszym zdaniem z instrukcji tego zaworu! - poniżej ten zawór wraz z opisem!

 

2. Jak jest taki przypadek zasilania jak u ciebie to zawór antyskażeniowy nie dopuści do przejścia większego ciśnienia na instalację- działa jak zaw zwrotny, więc nie wyrównasz ciśnienia w zbiorniku.

 

3.Zawór bezpieczeństwa dobiera się do mocy urządzenia grzewczego a w przypadku kotła i wężownicy zasilanej z niego - źródło ciepła jest dużo  większej mocy niż elektryczne grzałeczki 2-3 kW i zaw powinien być prawidłowo dobrany

 

 

Jaki to zbiornik?

 

Ale to twoja instalacja, więc działaj, ale mnie nie obrażaj.

post-18578-0-08551900-1470564563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, skoro ten zawór przepuszcza także w tył a z tyłu oprócz zaworu antyskażeniowego jest wcześniej naczynie przeponowe to dlaczego ma ono nie działać i musi być między zaworem a CWU? I o to chodziło od początku a ty piszesz nie wiem o czym napastliwe posty do mnie

 

1. Skoro dostałem w komplecie z wymiennikiem ten zawór z obowiązkiem zamontowania go (niestety nie napisali dokładnie gdzie a może wręcz nie przewidują naczynia przeponowego skoro daja taki zawór) to co  mnie obchodzi, że jest do elektrycznych ogrzewaczy. Wymiennik jest przystosowany do zasilania z CO.

2. Skoro zawór przepuszcza także w tył to nie jest typowym zaworem zwrotnym i chyba naczynie przed nim też spełni swoją rolę, widziałem juz instalacje w podobnej konfiguracji

3. Ale skoro to jest jakiś tam błąd i przepisy mówią inaczej to co za problem dać trójnik i wcinkę miedzy wymiennik a zawór, kupie trójnik i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może ten zbiornik co ja:

 

GALMET SGW(S) 300L Tower Slim (Ø zewn. tylko

600 mm) w piance poliuretanowej z wężownicą,

 

skay / folia PVC

 

 

Tu jest taki np.

 

http://www.buy365.pl/galmet-sgw-s-slim-300l-26-301000,id1279.html

 

 

PS. Chciałem się coś podpytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak biorę dłuższy prysznic pod deszczownią lub żonka praktycznie za każdym razem jak się kąpie w wannie na zbiorniku temp. spada nawet do 14 18stC. Mam ustawione zimą 45 hist 5 a latem grzanie tylko cwu 50 hist 30 objawy dotyczą zimy latem nie analizuje....

Chciałem się dowiedzieć czy macie coś takiego na zbiornikach ponad 300 l czy to normalne, że zb.cwu zużyje swoją hist.5 ° i jak sterownik odpali kocioł to zanim przejdzie przez modulacje w momencie kiedy już grzeje na 100% z mocą 15 kW to mam zimny powrót do kotła

Czy przy jednym odkreconym jednym kranie z cwu i przy takiej dużej masie wody 300 l. możliwe żeby kocioł 15kw po odpaleniu dał radę żeby temp na zbiorniku 43 KW bez podmieszania nie spadała....fizycznie to chyba nie możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przepraszam że truje od nowa

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i/albo jeśli kąpiele są regularne to możesz wymusić podwyższanie temp. kotła w określonym przedziale czasowym (tak jak to było w przypadku harmonogramu dla cwu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol

ten nasz kocioł to ile może mieć na max teraz mam 75 °, a 85 ° nie będzie za dużo?

 

90° to chyba już mu się włącza system alarmowy, coś kojarzę jak raz se deski sosnowe z budowy na ruszcie fajnie paliłem wtedy ładnie wypróbowałam wężownice schladzajacą i była fajna zabawa w parę jak na scenie, mało w gacie nie na robiłem i takie tam - tu Wiesiek hydraulik stanął na wysokości zadania....nie jebło!

 

Sambor

jeszcze tę zimę zobaczę i jak dalej będzie lipa to Wiesiek hydraulik będzie wstawiał zawór 3d...do ochrony powrotu...mówił że wszystkie przeróbki jak coś nie działa to mam free tylko za części zapłacę...

Dziś myślałem, że z okna wypadnę bo moi dekarze wpadli rano na reklamację po 2 latach, jak to mówił Pawlak u nich słowo droższe od pieniędzy ino czas mają....

:-P

 

 

Bo prawie wszystkie Wieśki to dobre hydrauliki są....

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.