Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocy Przybywaj ! Poszukuje Nowego Pieca ( Pierwszy )


scashone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Remontuje dom w górach. Dom stary, praktycznie stan surowy. Sciany drewniawne wywalone i wymurowane pustakami...

Dom póki co niczym nieocieplony, ale piec muszę mieć - przynajmniej do wiosny 2017 mam czas na poszukiwania :) 

..Zatem, poszukuje pieca który to ogarnie. W założeniach maja być wyłącznie kaloryfery, dom parterowy z użytkowym poddaszem ok 160 m2. Piec na obsługiwać grzejniki i podgrzewać wode. Piec na pewno na pelet, nie chce syfu węglowego - nie mam miejsca żeby to czarne bardziewie gdzieś trzymać :) - jestem zdecydowany w tej materii . Opcji gazu brak.

Producentów multum..Rozpatrywałem kostrzewe, mysle o SASie, Tekli - więcej producentów nie znam. moc pieca myśle ze max 14 Kw.

Doradzcie coś :) Na wydanie 10 K +- 1k max :). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz daspell jest też na agropellet mają na stronie forum i spoko serwis jest kilka wad poczytasz o nich na forum Agorę da się z tym żyć kasa jak napisałeś.....a ster dość rozbudowany jak porównuje do mini bio kostrzewy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje cudow wiankow, miliona sterownikow itp. Ma byc po prostu funkcjonalny i po prostu dzialac :) Im mniej udziwnien tym dluzej bezawaryjnie podziala :) Szukam, czytam ,ale niełatwo wybrać cos fajnego, tymbardziej ze nie siedze w tych tematach i bedzie to moj pierwszy piec w zyciu :) Caly czas mieszkalem w bloku, gaz, ciepla woda..a tu wiejsie zycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Remontuje dom w górach. Dom stary, praktycznie stan surowy. Sciany drewniawne wywalone i wymurowane pustakami...

Dom póki co niczym nieocieplony, ale piec muszę mieć - przynajmniej do wiosny 2017 mam czas na poszukiwania :)

..Zatem, poszukuje pieca który to ogarnie. W założeniach maja być wyłącznie kaloryfery, dom parterowy z użytkowym poddaszem ok 160 m2. Piec na obsługiwać grzejniki i podgrzewać wode. Piec na pewno na pelet, nie chce syfu węglowego - nie mam miejsca żeby to czarne bardziewie gdzieś trzymać :) - jestem zdecydowany w tej materii . Opcji gazu brak.

Producentów multum..Rozpatrywałem kostrzewe, mysle o SASie, Tekli - więcej producentów nie znam. moc pieca myśle ze max 14 Kw.

Doradzcie coś :) Na wydanie 10 K +- 1k max :). pozdrawiam

 

Pelletów będziesz musiał składować o około 50% więcej objętościowo, to tak, żebyś się nie zdziwił.

 

Co do kotłów polecam RBR Eco Bio z palnikiem PellasX Revo mini.

 

W celu dobrania mocy kotła polecam podstawić dane pod linkiem

 

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

 

i wkleić link do strony z wynikiem to zobaczę czy są dobrze podstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sambor patrzyłem na ten Biawar Polska firma z ugruntowaną pozycją jest dużo filmów na znanym filmowym portalu i na oko jest dużo bardziej przemyślany niż mój daspell czy inne kotły tego typu np. co się rzuca w oczy i czego u mnie brakuje :

- wbudowany RCK

- dużo większa bez porównania popiolka z 3 jak nie 4 razy to jest wg mnie ważne

- auto czyszczenie obtrzasanie ;-) kanałów spalinowych bardzo przemyślane i jak chcemy ręcznie doczyscic też fajnie przemyslane... Druga popiolka specjalne pod kanalami

- super przemyślane auto czyszczenie palnika czyli tego co po wygaszeniu nie wydmucha wentylator proste i skuteczne w sumie to ostatnie to najlepsze

 

Z + ujemnych:

- nie widzę forum

- mało opinii na necie albo mało problemów albo mało kogo stać na niego... ;-):'(

- cena myślę że za 10,5kpln (raczej trzeba by wydać 14,5kpln) nie dostanie się go z tym co ma daspell czyli z automatu w zestawie :

sterowanie pogodowe, możliwość podłączenia np salusa czyli sterowanie pokojowe

sterowanie zwrotem 4 d sterowanie pompą CO

Sterowanie pompa CWU

Po dokupieniu czujki powrotu dosterowywanie zaworem 4d żeby ratować zimny powrót....

 

Jak bym miał dzisiejszą wiedzę i znowu stanął przed wyborem peleciaka i biawar byt kosztował 10,5 to bym go kupił razem z małym buforem

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sambor patrzyłem na ten Biawar Polska firma z ugruntowaną pozycją jest dużo filmów na znanym filmowym portalu i na oko jest dużo bardziej przemyślany niż mój daspell czy inne kotły tego typu np. co się rzuca w oczy i czego u mnie brakuje :

- wbudowany RCK

- dużo większa bez porównania popiolka z 3 jak nie 4 razy to jest wg mnie ważne

- auto czyszczenie obtrzasanie ;-) kanałów spalinowych bardzo przemyślane i jak chcemy ręcznie doczyscic też fajnie przemyslane... Druga popiolka specjalne pod kanalami

- super przemyślane auto czyszczenie palnika czyli tego co po wygaszeniu nie wydmucha wentylator proste i skuteczne w sumie to ostatnie to najlepsze

 

Z + ujemnych:

- nie widzę forum

- mało opinii na necie albo mało problemów albo mało kogo stać na niego... ;-):'(

- cena myślę że za 10,5kpln (raczej trzeba by wydać 14,5kpln) nie dostanie się go z tym co ma daspell czyli z automatu w zestawie :

sterowanie pogodowe, możliwość podłączenia np salusa czyli sterowanie pokojowe

sterowanie zwrotem 4 d sterowanie pompą CO

Sterowanie pompa CWU

Po dokupieniu czujki powrotu dosterowywanie zaworem 4d żeby ratować zimny powrót....

 

Jak bym miał dzisiejszą wiedzę i znowu stanął przed wyborem peleciaka i biawar byt kosztował 10,5 to bym go kupił razem z małym buforem

:-D

Właśnie takich szczegółowych za i przeciw potrzebuje bo kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum są użytkownicy Biawara, jak mi wiadomo wszyscy zadowoleni, jak ktoś zadowolony

to mało się  udziela na forum w danym temacie, gdyż co ma pisać ?

Że jest dobrze. - takie coś można napisać 1x 

 

Na forum ten temat był tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16920-kocio%C5%82-pelmax-nibe-biawar-opinie-u%C5%BCytkownik%C3%B3w/

 

Regulator ciągu kominowego nie jest na wyposażeniu kotła - to opcja dodatkowo płatna i to dość sporo - ok 500zł,

więc warto kupić zwykły RCK i będzie działać tak samo, tylko o kilka stówek taniej

Sterownik jest rozbudowywany modułowo - to Estyma , znana z innych kotłów na pellet.

Czujnik temp zewn - ok 50zł, więc kieszeni nie urwie, czujnik ( termostat) pokojowy ok 120zł, jest dodatkowo dostęp przez internet i GSM - drogi, ale .......

 

Ciekawą opcją jest ruszt z drzwiczkami do palenia drewnem - ok 300zł.

 

Tak naprawdę to Biawary na pellet są 3 - dwa o mocy 20kW - Pellux 100, Pellux 200 i Pellux Compact - 12kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz za 7 736,70 zł brutto:

 

http://hurtowniagrzejnikow.pl/kotly-na-paliwo-stale/120787-kociol-biawar-k-paa-25-pellux-200.html

 

Tylko bez :

palnika

podajnika

zasobnika paliwa, czyli golas

 

Ale z RCK

 

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59840a6e34ea98d6afd202b99088bef5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.