Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czyj to był post i jakoś nie mam chęci szukać. Ale z tego co przeczytałem

wyżej, masz sporo do ogrzania.

Sezon 6 miesięcy, palisz 3t. czyli średnio 500 kg pelletu miesięcznie,

przeliczając na groch będzie to ok. 350 kg. czyli ok 12 kg grochu na dobę. No proszę,

wybacz. Temperaturę musisz mierzyć na kaloryferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. no i ten charakterystyczny zapach wegla to jest to....

Tak, ciężko bez tego żyć :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja *** zaraz umrę wolę schabowe z mojego pelletu

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 6 miesięcy, palisz 3t. czyli średnio 500 kg pelletu miesięcznie,

przeliczając na groch będzie to ok. 350 kg. czyli ok 12 kg grochu na dobę. No proszę,

wybacz. Temperaturę musisz mierzyć na kaloryferze.

Trudno , jak ktoś ma takie poglądy i takie doświadczenia to proponuję aby dołączył do kolegi, który na 140m2 ocieplonego -10cm styro - domu spala niecałe  6t ekogroszku https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24544-sterowanie-ogrzewaniem-pod%C5%82ogowym/?do=findComment&comment=317298 i z nim podyskutował na temat kto spali więcej.

Edytowane przez sambor
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Oldek , tak się składa, że ja też palę pelletem , a paliłem wcześniej groszkiem i miałem . Myślałem, że po zmianie na pellet , trzeba będzie dużo mocniej odchudzać portfel, no bo przecież mniej kaloryczny , więc musi pójść go dużo więcej. Jednak palenie pelletem, to inny świat , kocioł sam się rozpala i wygasza, przy coraz cieplejszych zimach i okresach z temperaturą w okolicy 0 stopni kocioł więcej odpoczywa niż grzeje. I dlatego w większe mrozy Ty kolego spalisz mniej , ale w czasie normalnej polskiej zimy ja tą różnicę odzyskam. Co do pelletu ja się zaopatruję u lokalnego dostawcy, oczywiście po wstępnym sprawdzeniu i w tym sezonie u tego dostawcy, będę płacił o 30 zł drożej za tonę czyli 680 zł ,A ekogroszek z ceny 800 skoczył na 920 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pisze że szuka lokalnego producenta(Wroclaw lub okolice) to raczej tam mieszka.

Ha ha ja też mieszkam w okolicach Wrocławia tylko po drugiej stronie bliżej gór Dzierżoniów-Rościszów - dlatego pytałem ;)

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym sezonie trochę bawiłem się  w pomiary pelletu od lokalnych dostawców i wychodziło mi za 1kWh od 0,13 do 0,19zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zeszłym sezonie pellet nie kosztował 1000 PLN. Dostawcy palników argumentowali, że cena pelletu jest stabilniejsza, niż węgla, bo to lokalna produkcja, małe firmy, prężny rynek, brak wpływu giełdy. Tymczasem węgiel podrożał we Wrocławiu o 10%, a pellet o 40%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zeszłym sezonie pellet nie kosztował 1000 PLN. Dostawcy palników argumentowali, że cena pelletu jest stabilniejsza, niż węgla, bo to lokalna produkcja, małe firmy, prężny rynek, brak wpływu giełdy. Tymczasem węgiel podrożał we Wrocławiu o 10%, a pellet o 40%. 

Który pellet w zeszłym sezonie nie kosztował 1000? Ile kosztował w zeszłym sezonie pellet który teraz kosztuje 1000? To w zeszłym sezonie nie było pelletu który kosztował 1000?

 

U mnie "markowy" jak i niemarkowy (najbliższy producent) podrożały o jakieś 7.5% z tym, że niemarkowy ma od tego sezonu certyfikat i stąd ta podwyżka (oczywiście wolałbym bez certyfikatu i taniej).

Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.