Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapytam tych którzy palą już kilka sezonów pelletem o ile wzrosły ceny tego paliwa z upływem lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku bez większych zmian, nawet jest delikatna poprawa, bo mam dobre paliwo za 600zł z dostawą. Tymi najbardziej 'markowymi' nie zawracam sobie głowy, bo nie są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapytam tych którzy palą już kilka sezonów pelletem o ile wzrosły ceny tego paliwa z upływem lat?

 

Zadaj jeszcze to samo pytanie tym, którzy palą ekogroszkiem. Na Górnym Śląsku po wprowadzeniu zakazu palenia flotem, ceny węgla poszły mocno do góry. Jak tak dalej pójdzie to pelet nie tylko, że wygodniejszy od węgla, to stanie się też od niego tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najtańszy "ekogroszek" czeski 600zł za tonę, tylko nie wiem czy będzie nim można palić od 01.09

Jednak w OBI widziałem coś co się nazywa, jeśli dobrze pamiętam "ekogroszek czarny" parametry ma takie jak czeski więc można wnioskować, że pod warstwą barwnika dalej brunatny czeski.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zadaj jeszcze to samo pytanie tym, którzy palą ekogroszkiem. Na Górnym Śląsku po wprowadzeniu zakazu palenia flotem, ceny węgla poszły mocno do góry. Jak tak dalej pójdzie to pelet nie tylko, że wygodniejszy od węgla, to stanie się też od niego tańszy.

To samo będzie i z peletem  jak ludzie nakupią tych kotłów to potem tylko czekać , rynek powinien inaczej działać ale u nas jak to u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold61 niekoniecznie tak będzie, węgiel to POLITYKA PAŃSTWA.

W przypadku pelletu nie musi wcale tak być. W Austrii i Włoszech cena pelletu nie zmienia się od lat pomimo, że ludzie ogrzewają tam gazem, prądem i pelletem. W węgiel nie bawią się.

Ostatnio byłem w hotelu w Austrii gdzie nie było tradycyjnego ogrzewania, tylko w każdym pokoju stał kominek na pellet. Z racji "zboczenia" podpytałam właścicielkę ile to ją kosztuje, tzn. 1 tona. Lekko mnie zamurowało bo w przeliczeniu na zł to było ~670 za tonę. Pellet ze Słowacji lub Austrii kupuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile w tym hotelu jest kominów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też kupiłem 3 tony peletu firmy Komax.

Nie wiem jakiej jest jakości, gdyż czekam jeszcze na kocioł.

Test rozmakania zrobiłem: Dość szybko się robią "kalafiory".

Zapach: wydaje się naturalny drewniany.

Kolor lekko ciemnawy (może domieszka buku).

Cena konkurencyjna.

 

Poza tymi pelet'em kupiłem kontrolnie po worku pelet zakupiony w miejscowości w której mieszkam (adres producenta powyżej).

Test rozmakania: Szybko się robią "kalafiory".

Zapach: Trochę czuć lakierami

Kolor: jasny

Cena 720 zł /tona

 

Trzeci pelet, który zakupiłem jest z Żywca

Test rozmakania: Wolno się robią "kalafiory".

Zapach: raczej naturalny.

Kolor: najciemniejszy (podobno domieszka dębu)

Cena 650 zł /tona

mozna prosić na namiary firmy Żywca?  szukam pelletu z okolic Bielska w przystępnej cenie ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w świętokrzyskim akurat nastał czas grzybobrania/grzybożniw. W suszarni do grzybów stoi koza-szamociak. Opalałem ją czym popadło w większości flot+węgiel i trocina. Teraz poszedłem na eksperyment z flotem+pellet ze słonecznika. Flot na pył za to pellet: cena atrakcyjna, wilgotność ekstra sucha, łatwość zapalania- bomba, kaloryczność ujdzie w tej cenie nawet brudas węgiel się nie obroni. Mały drobny szkopuł z pelletu: na ruszcie nie zostaje żar a dwa po jego spaleniu nie zawsze ale pozostają jakieś takie gipsowe pozostałości. Do zasypowca zdecydowanie polecam tego typu pellet. A i fajny aromat na podwórku gdy się nim pali - frytka,schaboszczak albo inne mięsko z komina

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów próbował spalać bez mieszania sam pellet "REGA" dedykowany do kotłów podajnikowych na ekogroszek tej firmy:

http://www.ekogrant.pl/cennik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie sprawdzania, ogólnie wrażenia raczej na +, rzecz jasna podaje częściej niż dobry eko. Jest jednak pewien problem z tym pelletem, otóż podejrzewam sporą zawartość odpadów z płyt meblowych. Już sam zapach tego wyrobu i "atmosfera" w kotłowni o tym mogą świadczyć. No cóż, raczej jednorazowy zakup, dobrze, że tylko ćwierć tony, na CWU i lekkie dogrzanie będzie odpowiedni, na mróz raczej odpada. Kopczyk się mocno zapada, sterowanie w bruli na grupowym ustawione do granic (min nadmuch - max podawanie) a i tak schodzi nisko. Jeżeli ktoś by się decydował polecam najpierw dobrze go przetestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że zapodaję drugi post z rzędu ale jeszcze nie mogę edytować chyba.

 

Mały update - w/w pellet w mieszance z miałem z Wesołej daje bardzo dobre efekty, mix objętościowy 50/50, nie wagowy, polecam, mam małą ekoenergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym sezonie!

Jak u Was wyglądają obecne ceny pelletu? Stelmet Lava droższa względem zeszłego roku o 70 zł (cena przedsezonowa), mój najbliższy producent dorobił się DIN PLUS i cena o 100 zł wyższa względem zeszłorocznej. Są miejsca gdzie ceny są takie same jak rok temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ceny były w zeszłym roku ? jeśli można spytać.

Czytam na tym forum że jakiś "peleciarz" ogrzał 160 m^2 3t. pelletu po 650 zł.

Przyznam szczerze że z zazdrości szczena mi opadła, ale pomyślałem że peleciarz 

ma 100 m^2 pod ziemią, albo grzeje w domu na granicy zamarzania wody.

Wklepałem w google "stelmet lava" i wywaliło takie ceny, że znowu szczena mi opadła

https://epellety.pl/produkty/

Jak dobrze że kupiłem kocioł na groch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam na tym forum że jakiś "peleciarz" ogrzał 160 m^2 3t. pelletu po 650 zł.

 

 

Pewnie to był mój post i taki wychodzi, tylko nie do końca, gdyż grzeję 160m2 podłogi i 100m2 grzejnikami, w domu 21-22C.

Poszukaj moich tematów o tym ile ciepła potrzeba do ogrzania domu, są tam dane z odczytów ciepłomierza.

W tym roku niestety pellet o 50zł droższy i widzę, że trochę gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.