Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak taki pellet w zamkniętym worku wygląda po kilku miesiącach - nie wdaje się jakiś grzyb czy coś podobnego?

 

Kupiłem 2 palety Lavy, jedną w listopadzie drugą w grudniu. Różnica między nimi jest spora. Pellet z listopada był jasny i pachniał drewnem - w garażu gdzie go magazynuję przez 2 tyg unosił się zapach sosny. Ten z grudnia jest ciemniejszy, jak go ścisnę w garści to jakby klei się do ręki. Worki nie mają zapachu dopiera po rozpakowaniu jak się zaciągnąć to raczej śmierdzi - ciężko to porównać do czegoś znanego. Myślałem że zawilgotniał ten z wierzchu palety, ale nie - wszystkie worki wyglądają tak samo. Mam wrażenie że rozpala się gorzej, spalanie raczej jest takie same, popiół wygląda tak samo. Nie drążę dalej tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację. Tą Lavę kupuję dlatego, że znajomy bierze z jednej firmy ponad 60 palet na sezon, ma zniżki i odpala mi po jednej palecie w cenie po której sam kupuje.

 

Te 650zł które płacisz to bez kosztów dostawy czy z dostawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te 650zł które płacisz to bez kosztów dostawy czy z dostawą?

Pellet "Pallap" z tartaku w Gródku (podlaskie). Tartak sprzedaje po 600zł brutto plus transport. Lokalny dystrybutor od którego kupiłem sprzedał mi po 650zł z transportem, wniesieniem i ułożeniem :)

 

Gdyby lava 700kosztowała to też bym brał. Ale teraz pod 900 podchodzi więc dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650zł z dostawą - super sprawa, waśnie czegoś takiego szukam! W czerwcu/lipcu będę się rozglądał u mnie lokalnie. Mam suche miejsce do przechowywania, tylko zastanawiam się, czy np. jak kupię w takich szczelnych workach to czy do listopada nie zrobią mi się z tego pelletu trociny. W jakich workach masz ten pellet, w dziurkowanych? Magazynowałeś go dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

czy możecie mi polecić dobry pellet w rozsądnej cenie z transportem? Sprawa dosyć pilna bo na dniach i się skończy, zawsze zamawiam tylko tone bo nie mam miejsca do jego składowania. Miałem dwóch sprawdzonych dostawców, ale poinformowali mnie, że nie bawią się w wysyłkę bo mają dużo miejscowych odbiorców....

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 700 za paletę z dostawą, to dużo czy mało?

sam tym palę.

jak palisz i nie przeklinasz to dobra oferta - dołączam się do pytania MaciejS01 czy to cena z transportem na całą PL? jak tak to prośba o namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 700 za paletę z dostawą, to dużo czy mało?

sam tym palę.

 

Do przyjęcia, ale jeżeli to ten sam pellet TRAK co mi polecałeś wcześniej (a byłem z niego zadowolony) to po telefonie do nich powiedziano mi, że już nie wysyłają peletu, że mają dużo odbiorców, którzy przyjeżdżają osobiście....

Chyba, ze masz inny namiar?

Edytowane przez reco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do przedstawiciela FABICH. Poinformowano mnie, że ten tańszy pellet 650 + wysyłka ciemny jest z domieszką kory w przeciwieństwie do jasnego premium 850 zł + wysyłka. Ponadto produkowany jest na innej lini produkcyjnej która bardziej wysusza trociny i to z tego powodu jest ciemniejszy. Ten jasny produkowany jest z czystego drewna i ma certyfikat din+, a ten ciemny din gepruft..... Okazuje się, że sprzedają go 60km odemnie, więc gdybym sam po niego pojechał to wyszedłby 700 zł za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie średnia z ostatnich 4 dni to 28kg/doba, biorąc pod uwagę ostatnie mrozy nie jest źle, przedtem spalanie oscylowało w granicach 35kg/dobę. Zmieniłem trochę sposób palenia i poznałem lepiej swój palnik i jego możliwości. Po zimie popracuję nad izolacją budynku, bo teraz widzę, że mimo ocieplenia elewacji jest jeszcze trochę pracy, m. in. docieplenie stropu, wyłazu na strych, wymiana kilku par drzwi (garaż, spiżarnia, strych)

Co do jakości pelletu, to mam palnik Revo, w którym obecnie palę pelletem lokalnego producenta za 600zł tona. Poza sezonem kosztuje 500 zł za tonę. w porównaniu z markowymi producentami, których testowałem, jest mniej pyłu, który osadza się na wymienniku, ale są spieki, z którymi palnik radzi sobie świetnie. Wolę więc czystszy wymiennik i trochę spieku, niż brak spieków i więcej pyłów (nie mówiąc już o cenie).

Pragnę tutaj serdecznie podziękować koledze Patrolowi, czytając jego posty, uporządkowałem swój nieco chaotyczny  dotychczas sposób palenia, co przełożyło się na większą ekonomię i lepsze poznanie procesu spalania pelletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niby ten sam pellet W... - mnie poza fotką zniechęcił też ten negatyw: "Witam, niestety z przykrością muszę stwierdzić że sprzedawany pellet nie jest zgodny z opisem. Zamiast 6 mm pellet ma od 7 do 8 mm mierzone, bardzo dużo pyłu jakiejś mączki. mogę przesłać zdjęcia dla zainteresowanych bardzo dużo zostaje w palniku."

reco: poza wyglądem opisz jak się pali

mam teraz ofertę za 660 z transportem, więc wziąłem partię na testy (transport w cenie w okolicy Poznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ja kupowałem ten pellet to tego negatywa jeszcze nie było, rozmawiałem z tym co go wystawił, że wogóle nim nie pali, kupił jakąś ilość innego peletu...

Ogólnie pellet normalnie się rozpala, ogień jest , ale co z tego jak już po godzinie pracy są spieki, jak się jeszcze pali to spieki są takie gumowate.... Piec rozpaliłem o godz. 17, a o 9 rano piec się wyłączył z uwagi na brak ognia... Jak otworzyłem drzwiczki to zdębiałem....

post-63972-0-73457900-1487061504_thumb.jpg

Edytowane przez reco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.