Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Stropodachu


Bolczaczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, życie zweryfikowało plany zamiast wybudować dom kupuje dom do remontu.

Jest to dom parterowy ze stropodachem. (dwuspadowy 150 m2).

 

Zaczynamy remont od dachu.

 

Obecna "izolacja" zostanie zerwana do gołego stropu, na strop pójdzie dysperbit, na 50% dachu papa wentylacyjna i 4 kominki, na to papa termozgrzewalna podkładowa, styropian 20 cm ( czy to wystarczająco ? ), folia paroizolacyjna, wylewka betonowa z ukształtowanym spadkiem, i na koniec papa wierzchnia termozgrzewalna.

 

Czy ocieplenie będzie wystarczające? Czy takie wykonanie izolacji jw jest prawidłowe?

 

I najważniejsze jak łatwo wykonać spadek z betonu, jakiej grubości w najcieńszym i najgrubszym miejscu ma być beton? Z teściem rwiemy włosy z głowy, zastanawiamy się czy nie wykorzystać styropianu spadkowego, ale to podniesie koszta. Co panowie o tym sądzicie?

post-34500-0-71967400-1469123960_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

na twoim miejscu rozważyłbym zamiast betonu (ciężar) zrobić z perlitobetonu , sam ostatnio robiłem skos dachu , dosyć tanio kupiłem perlit 125 zł za kubik , ten materiał jest bardzo ciepły , robota niezbyt fajna ale leciutkie to jest to i łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ja zużyłem 3,5 kubika po 125 zł /m3 na dachu garażu dobudowanego do domu 30  kilka metrów 2, kiedyś to był budynek gospodarczy z dachem z dachówki a strop był z dwuteowników a między nimi cegła dziurawka , stary dach poszedł do pieca a na tym stropie perlit , teraz czekam aż porządnie wyschnie i papa termozgrzewalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.