Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Defro Sigma Uni


pellastex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w planach dokonać wymiany obecnego kotła na taki jak w temacie.

Z tego co się orientowałem ma w zasadzie wszystko czego potrzebuję.

Sterownik z możliwości zarządzania przez internet, palnik rynnowy, brak rusztu wodnego, mechanizm do łatwego czyszczenia i najważniejsze zapalarka.

 

W 90% palić mam zamiar ekogroszkiem.

Kocioł będzie pracował w optymalnych warunkach ze względu na współpracę z buforami ciepła.

Z założenia miało by to wyglądać tak że kocioł się rozpali, nagrzeje bufory i się wygasi.

Rozpali się jak temp w buforach spadnie.

Interesują mnie opinie na temat tego kotła takie typowo użytkowe.

Jak sprawuje się zapalarka, system czyszczenia? Czy sam palnik przy tak adaptacyjnym sterowaniu jest ciężko ustawić?

Jak obsługa sterownika w wersji V4? Czy ktoś z Was mógł by udostępnić by zobaczyć jak wygląda możliwość zarządzania kotłem przez internet?

Czy ze względu na 5 klasę z komina nie wydobywa się dym (nowiutki komin stal 1.4404 grubość 1mm fi 200 wysoki na 10m)?

Czym różni się kocioł w wersji kolorystycznej szarej od czerwonej?

Za wszelaką pomoc był bym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w bardzo szybkim skrócie hehehe masz jak wygląda zarządzanie piecem przez internet, trochę mało informacji, ale czasu brakowało i kocioł wygaszony

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam w planach dokonać wymiany obecnego kotła na taki jak w temacie.

Z tego co się orientowałem ma w zasadzie wszystko czego potrzebuję.

Sterownik z możliwości zarządzania przez internet, palnik rynnowy, brak rusztu wodnego, mechanizm do łatwego czyszczenia i najważniejsze zapalarka.

 

W 90% palić mam zamiar ekogroszkiem.

Kocioł będzie pracował w optymalnych warunkach ze względu na współpracę z buforami ciepła.

Z założenia miało by to wyglądać tak że kocioł się rozpali, nagrzeje bufory i się wygasi.

Rozpali się jak temp w buforach spadnie.

Interesują mnie opinie na temat tego kotła takie typowo użytkowe.

Jak sprawuje się zapalarka, system czyszczenia? Czy sam palnik przy tak adaptacyjnym sterowaniu jest ciężko ustawić?

Jak obsługa sterownika w wersji V4? Czy ktoś z Was mógł by udostępnić by zobaczyć jak wygląda możliwość zarządzania kotłem przez internet?

Czy ze względu na 5 klasę z komina nie wydobywa się dym (nowiutki komin stal 1.4404 grubość 1mm fi 200 wysoki na 10m)?

Czym różni się kocioł w wersji kolorystycznej szarej od czerwonej?

Za wszelaką pomoc był bym bardzo wdzięczny.

Witam,

ja mam sigmę uni 16kW i jestem zadowolony. Palę cały czas w automacie (PID). Sterownik v3 ładnie pracuje, a v4 jest jeszcze nowszy. Sterowanie przez net też działa jak należy. Pełna kontrola nad sterownikiem przez internet. Tak jak wyżej pokazuje "wwoytek".

Mam zapalarkę i kilka razy rozpalałem ekogroszek. Za każdym razem ładnie się rozpalił i jak trzeba to się wygasił.

Teraz jest możliwość czyszczenia wymiennika pionowego w trakcie pracy z zewnątrz (ja tego nie mam, ale nie mam problemu z czyszczeniem) oraz możliwość dołączenia wentylatora wyciągowego spalin który współpracuje z sterownikiem v4 (opcja dodatkowa). U mnie nie ma możliwości wstawić tak wentylatora wyciągowego jak jest to fabrycznie bo teraz są już inne konstrukcje wymienników, ale się nie poddaje i już coś kombinuje :)

Ja palę od października 2015 i jestem zadowolony :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

do kogo było pytanie? Do autora tematu czy do mnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę tak jak pisałem wyżej z  PID, a resztę masz w mojej stopce obok (pod zdjęciem kociołka)

Jak będziesz miał pytania to wal śmiało :) Jak będę mógł to Ci pomogę :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik od środka czy z zewnątrz? Pojemnik jest wyższy niż na fotce obok. Resztę mam tak samo. Wcześniej wklejałem tu na forum filmiki pracy palnika, chyba w temacie "nowe aktualizacje....defro"

Ale jak znajdę chwilę to pyknę fotke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest:

https://www.youtube.com/watch?v=n3kansKsXLk

a paliwo jakie stosowałeś -brunatny.Podpowiedz czy nie wydaje Ci się być za mocny na Twój metraż,bo ja taką moc chce ale na 250m2.

Eko cały czas mam jaret plus. Na pewno jest trochę za "mocny" ale naprawdę nie mam z tym problemu. Pracuje ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem kotła sigma uni 16kw , ze sterownikiem K1PV4 adaptive control.

Kociołek będzie uruchomiony w czwartek(nie mogę się doczekać).

Jak macie ustawione załączanie pomp co i cwu ,histerezy pomp przykładowo gdy temperatura zadana kotła jest np.65st.

Wstępne ustawienie zrobi na pewno instalator.

Palił na pewno będę z pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

teraz palę w trybie letnim (PID) z automatycznym rozpalaniem i planem pracy. Rozpala się piecyk, nagrzewa CWU i się wygasza. Start pomp mam ustawione na 50°. Nie dawno paliłem w trybie letnim z PID tylko auto w pracy ciągłej. Nastawy miałem CWU 55° (w trybie letnim zadana CWU jest zadaną pieca). Histerezę CWU myślę, że musisz sam zobaczyć i ustawić we własnym zakresie na ile sobie chcesz pozwolić aby spadła temp. w bojlerze. Ja mam 8°, ale i tak nie kiedy spada mniej  temp. bo plan pracy nie pozwala na grzanie. Właśnie teraz się wygasza :) Jak na razie jest OK :) Jestem zadowolony :) :) :)

Daj znać jak będzie u Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem kociołek, wrażenia super :rolleyes: 

Pale na automacie (pid).Z komina zero dymku,zakup trafny.

Czy według instrukcji macie klapke wentylatora na stałe otwarta.

Fabrycznie jest zablokowana (śruba podniesiona do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak palisz z PID klapka w dmuchawie otwarta i zablokowana tą boczną śrubką.

Turbinka ma mierzyć przepływ.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem kociołek, wrażenia super :rolleyes: 

Pale na automacie (pid).Z komina zero dymku,zakup trafny.

Czy według instrukcji macie klapke wentylatora na stałe otwarta.

Fabrycznie jest zablokowana (śruba podniesiona do góry)

Witam,kolego ty masz 2 kociołki bo pisałeś niecały rok temu cyt.

 

Witam serdecznie.

Posiadam nowy kocioł sas nwt 17kw ze sterownikiem optima eco 3 + pid ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sas nwt to kocioł górno-dolny,palenie w nim to udręka chyba ze się ma czas i wiedze żeby go przerabiać.

U mnie w gminie była dotacja więc skorzystałem.

Wybór był między ogniwo eko plus m 14kw,a defro sigma uni 16kw no i jest defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, też jestem posiadaczem Sigmy Uni (moduł internetowy, system czyszczenia, 24Kw na 240m ) i stad kilka pytań:

- w sterowniku jest do wyboru moc pieca z oznaczeniem UNI  lub RET, ma to jakieś znaczenie ?

- wykresy przy pracy w PID są strasznie

- co ile go czyścicie ?

 

Mile widziane porady odnośnie tego pieca :)

 

post-69724-0-31676200-1477844451_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

UNI to Twój palnik, a RET to skrót do palnik retorta. Musisz wybrać swój palnik i jego moc. Te dane masz na tabliczce z boku kotła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.