Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Na Węgiel Śmieciuch?


browiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mieszkam w starej kamienicy,gdzie w pokoju mam na ścianach wilgoć. Mam stary piec kaflowy, który ogrzewa 2 pokoje oddzielone między sobą ścianką gipsową. Aby dojść do kuchni i łazienki muszę przejść parę kroków przez korytarz. Zdecydowałem się założyć ogrzewanie etażowe aby w kuchni i łazience też było ciepło w zimę. Sytuacja wygląda tak że łącznie mam do ogrzania około 50m2. Mam majstra ze sklepu "koszałka", był u mnie zobaczyć jak to wygląda i sporządził taki zestaw (załącznik). Co sądzicie na ten zestaw?Wiadomo, patrzył aby było nie za drogo, bo szczerze mówiąc nie wiedziałem ile zawoła, spodziewałem się nawet 10 tysięcy. I teraz czytam sobie opinie nt. tego pieca to tak szału nie robi. Grzejniki też podobno są nie najlepsze i nie zbyt się nadają do pokoju gdzie jest wilgoć? Jestem w stanie dołożyć nawet z 3 tysiące. Polecicie jakiś inny kocioł? Palę przeważnie tylko węglem i trochę drewna na rozpałkę, nie chciałbym też podkładać co chwile aby utrzymać ciepło. Kocioł z podajnikiem ma tutaj sens?

post-68573-0-36682500-1469109380_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za pomysł, żeby instalację na kotle stałopalnym spinać pexem. Planował nim wyjść prosto z pieca? Jak wykonanie tego centralnego wygląda od strony formalnej? Możesz zainstalować typowy piec stałopalny? Zwykle w mieszkaniach montuje się piecokuchnie i takie samo rozwiązanie polecałbym Tobie (Defro Asia to koszt, pi razy oko, 2300 PLN a pewnie spokojnie da się znaleźć taniej).

 

Ps. Te upusty na grzejnikach wyglądają komicznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jakies kotly wykonywane na zlecenie hurtowni instalacyjnej z Ketrzyna. Kociol jak kociol, przy takim metrazu nie potrzebujesz jakichs cudow, wiec w gruncie rzeczy najwieksza role gra cena.

 

Cen materialow nie komentuje, bo w kazdym miescie sa inne (grzejniki widze w podobnych cenach jak w hurtowni, z ktorej biore towar). Immergas ogolnie tylko branduje grzejniki, to ten sam turek co Diamond, ale jakosciowo zawsze wypadaja porzadnie i nigdy zaden klient nie narzekal. Proponuje dopytac jakiej marki ma byc pompa do CO i jesli instalator chce montowac Kellera/Diamonda/Webermanna (czy jakikolwiek inny wynalazek spoza 'wielkiej trojcy') to doplac jednak do LFP czy Wilo. Chinczyki zwykle zaczynaja huczec po tym jak raz przegrzejesz instalacje a markowe pompy wytrzymuja takie sytuacje bez zajakniecia.

 

Cena za robocizne wedle uznania. Kazdy wie ile jego robota jest warta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.