Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykorzystanie Przewodów Z Kotłowni


mrblue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z kotłowni mam wprowadzone 2 dwuzylowe przewody. Jeden na parter drugi na piętro. Do czego można je wykorzystać? Jeszcze nie mam wybranego sterownika do instalacji, dlatego pytam. Instalacja będzie z kotlem na groszek, dół podlogowka, góra grzejniki i podlogowka w łazience. Chodzi o to żeby wybrać taki sterownik, który byłby w stanie wykorzystać te przewody do czegoś sensownego. Jestem trochę zielony w temacie i będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kabelki to zawsze można obciąć. ;)  :P

I nie będzie problemu :).

 

Jak to przewody typowe do instalacji el np YDY, OMY , które wytrzymają 230V to można dać pokojowe sterowniki / termostaty tygodniowe  po ok 120zł i sterować nimi pompy zasilające podłogówkę i grzejniki.

 

Wtedy nie ważne jaki jest sterownik kotła,

 

Ja jestem przeciwny takim sterowaniom ale jak ktoś chce to może to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sam regulator pokojowy możesz mieć zasilany bateryjne, a dwie żyły idą do sterownika kotła pod styki termostatu (wystarcza wtedy ytdy 0,5mm2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo bezpośrednio nie, ale pod styki przekaźnika sterownika kotła podpina i obstawiam, że tak ma to właśnie przygotowane (inaczej ze ściany musi min 1,5mm2 mu wyłazić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.