Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Ktos Stawiał Nowy Komin W Starym Domu?


arekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym roku wymieniam całą instalacje CO i co z tym sie wiaze moj komin to katastrofa niema poprostu w nim cugu jest popekany zastanawiam sie nad wyburzeniem komina i postawienie nowego systemowego dom z lat 60 czy ktos juz zrobił podobnie? komin znajduje sie w srodku domu i niewiem czy to bezpieczne? komin jest przedzielony na 4 i niestety w srodku komina tez sie sypie ostatnio kominaz zatkal jeden wylot zeby niby był lepszy cug myslalem tez nad władem ale niewiem czy sie to opłaca i ile taki wład wytrzyma? jesli ktos rozbierał komin niech napisze jakie sa tego koszta i czy to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc niewidziałem tamtego tematu chyba rzeczywiscie bede musiał porozmawiac z murarzem czy jest to wykonalne w moim przypadku dzwoniłem tez do firmy ktora zajmuje sie kominami ale odrazu pan stwierdził ze jesli chce rozebrac komin to koszty sa ogromne i stwierdził ze to ostatecznosc  najlepiej zrobic szlamowanie daje 5 lat gwarancji na komin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki pomysł, ale w ostateczności do niego nie doszło. Była już umówiona firma, ale ostatecznie zdecydowałem się na frezowanie komina. Za rozebranie starego komina i postawienie nowego systemowego właściciel firmy budowlanej chciał 7 tys. zł, za samą robociznę. Kosztu materiałów dokładnie nie pamiętam,ale było to coś ok 5 tys. zł. Komin wysoki na 14 m. Chciałem od razu dostawić lufty wentylacyjne  (przynajmniej 4 szt.). Nie było łatwo znaleźć kogoś, kto by się tego podjął. W domu na pewno byłby straszny bałagan, na razie cieszę się że do tego nie doszło.

Dzisiaj inna firma drugi dzień rozwierca mi komin do 180 mm, jeśli się uda. Powinni dzisiaj skończyć, maksymalnie jutro. Jest trochę kurzu, ale jest znośnie. Rozbiórka komina to ostateczność. Mam nadzieję, że teraz komin nie będzie się tak szybko zapychał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się wstawić rurę 180 mm. Męczyli się chłopaki 3 dni z kominem, ale dali radę. Najtrudniej było rozwiercić leżak, ale i z tym sobie poradzili. Nie udało się całkowicie wyprostować komina, ale widać już niebo (półksiężyc). Czekam teraz na chłodniejsze dni, żeby wypróbować nowy komin.

 

Jak ktoś może to niech rozwierca komin. Rozbiórka to ostatnia ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jak bym się na coś takiego zdecydował to jeszcze muszę doliczyć koszty remontu co najmniej 2 pomieszczeń  wtedy komin wychodzi na pomieszczenie lub 4 pomieszczeń wtedy komin schowany w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...

Witam wszystkich , Mam do wyremontowania dom, planuje wyburzyć stare kominy i w ich miejsce wybudować nowe- systemowe.

kruklife  czy kominy w Twoim domu były "schowane" w ścianie nośnej budynku? Czy nie było problemów przy ich wyburzaniu - naruszenie konstrukcji domu. Kogo zatrudniłeś do takie pracy?

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem komin razem 12m z odcinkiem ponad dachem. Materiał około 5000 zł razem z wykończeniem na zewnątrz marmolit + czapka. Dużo prac wykonałem sam ale firma wzięłaby za to 6000 - 7000 zł. Nawet burzenie komina, który jest wmurowany w ścianę to dużo roboty.

I moim zdaniem nie opłaca się. Bo teraz dokupić do tego bezobsługowy kocioł na pellet / ekogroszek (zakładam, że ktoś nie ma / nie chce gazu) i mamy ponad 20000 zł. A pompa ciepła to wydatek 40000 zł i nieporównywalnie lepszy komfort i podobno mniejszy koszt kWh na poziomie 11 gr / kWh (źródło: http://budownictwo.livre.pl/ogrzewanie/koszty-ogrzewania-domu/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.