Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co Z Cwu- Proszę O Pomoc


plactuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie dawno wprowadzilem sie do domu z lat 80-tych i mam problem z instalacja Co i CWU.

Na najwyzszej kondygnacji grzejniki caly czas mi sie zapowietrzaly i nie pracowaly z pelna moca. 

Prosze o pomoc!! Zalączam maly schemat instalacji i prosilbym o pomoc. Moze nasuna wam sie pomysly co moglbym przerobic zeby dobrze dzialalo.

Mam juz dosyc wioskowych ekspertow. Kazdy radzi cos innego. Zwarjowac mozna

 

 

post-54481-0-61124400-1468416581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie powinna się tak nagrzewać, może być zapowietrzona, zaw różnicowy powinien być na rurze głównej , a pompa na obejściu,

ale to kosmetyka.

Zawór różnicowy pracuje - idzie przez niego woda na instalację - przy braku prądu.

 

Daj zdjęcie - może pompa źle zamontowana 

Pompa musi mieć oś  silnika poziomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie powinna się tak nagrzewać, może być zapowietrzona, zaw różnicowy powinien być na rurze głównej , a pompa na obejściu,

ale to kosmetyka.

Zawór różnicowy pracuje - idzie przez niego woda na instalację - przy braku prądu.

 

Daj zdjęcie - może pompa źle zamontowana 

Pompa musi mieć oś  silnika poziomo

post-54481-0-10853100-1468421177_thumb.jpg

post-54481-0-52217100-1468421190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Pompka jest dobrze podłączona?? Po jakiejs godzinie pracy jest tak gorąca ze nie mozna jej dotknac.

Jeden z majstrow tez radzil zeby zamontowal pompke na powrocie nie na zasilaniu. Co o tym myslisz?

 

W związku z tym, że pomiędzy kotłem a naczyniem otwartym nie ma prawa być żadnych elementów zmniejszających przekrój rury bezpieczeństwa to pompa i zawór różnicowy nie może się znajdować tutaj gdzie masz obecnie. Dobrze Ci radzono aby przenieść pompę na powrót. Nie będzie trzeba prowadzić wtedy osobnej rury do naczynia. To co masz obecnie nad kotłem jest do likwidacji. Tutaj trzeba z wyjścia kotła zainstalować rurę przez śrubunek o średnicy minimum 1 cal biegnącą do instalacji i dalej do naczynia. Najlepiej aby ta średnica wynosiła tyle ile ma rura biegnąca do naczynia np 32 czy 40 ale nie miej niż 25. Kocioł będzie się szybko sam odpowietrzać. Pompa wraz z filtrem i dwoma zaworami kulowymi winna być na powrocie czym niżej tym lepiej. Pamiętaj by filtr przed pompą był w poziomie korkiem do dołu. Obecnie masz zawór różnicowy i co gorsza w pozycji bocznej. On nie ma prawa działać poprawnie w tym ułożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez pytanie odnosnie korozji kotla. Kociol nowy kupiony sezon temu a zauwazylem ze piec rdzewieje od srodka. Prubuje tez namowic moje taye na montaz tak zwanej zetki bo tez nie widze wentylacji nawiewnej oprucz okna ktore jest za wysoko. Martwi mnie ta korozja, moze przez to ze woda na powrocie byla za zimna i potrzebny jest zawor 4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Nie instaluj zaworu 4D. Jak przeniesiesz pompę na powrót to małym kosztem dostawisz zawór 3D ale termostatyczny i będziesz miał powrót zawsze gorący i korozja ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uniknąć zimnego powrotu na kocioł to najlepiej jest zdemontować pompę i zaw różnicowy z zasilania

i wykonać układ z rysunku "C" z postu #1 tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19810-zapewnienie-ochrony-powrotu-na-kocio%C5%82/page-1

W tym układzie masz zawsze odpowietrzenie instalacji, ciepły powrót oraz bezpieczną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.