Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Nie Chce Się Rozpalać


davee87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie co prawda znalazłem już taki problem na forum ale nie było odpowiedzi na forum więc postaram się opisać sprawę może ktoś coś doradzi.

Mianowicie problem polega na tym że przy rozpalaniu pieca Defro nie zajmuje się wogóle miał spala się tylko drewno które kładę na górę i koniec. Kocioł ten pracuje pierwszy sezon, dziś przywróciłem ustawienia fabryczne sterownika.

 

Co może nasuwać się na myśl po przeczytaniu tego posta a jestem pewny iż nie jest przyczyną problemu.

1. Nieodpowiednie Paliwo- Miał tak naprawdę jest mieszaniną groszku z miałem najwyższej klasy pochodzący z lokalnej elektrociepłowni. Miał kupuję tam każdego roku i nie było do tej pory problemów.

2. Nieodpowiednio przygotowane paliwo- sprawdzałem różne opcję od miału bardzo namoczonego do nie moczonego wogóle, lecz przeważnie palę miałem wilgotnym szykowanym dnia poprzedniego.

3. Zbyt mała ilość drewna na rozpałkę- Jestem pewny iż nie jest to przyczyną ponieważ drewna od jakiegoś czasu wkładam ile tylko się zmieści a po wypaleniu dokładam po raz kolejny, i znowu i znowu

4. Filar- czyszczony jakieś 2 miesiące temu oczywiście później wszystko skrupulatnie wybrane.

5. Czyszczenie pieca- raz na tydzień bądź na dwa tygodnie

 

 

Kolejnym problemem jest też fakt iż na piętrze jest bardzo gorąco natomiast na dole nie w domu zastosowane jest górne zasilanie, często bywa też że na górze grzejniki od połowy są tylko gorące.

 

Kocioł jak już pisałem działa od tego sezonu zamontowany jest również zwór 3d tzn zasilanie spięte jest z powrotem i do pieca wraca woda o temp 45stp. czy zawór w jakimś stopniu może wpływać na drugi problem tj zimno na dole gorąco na górze?

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto poradzi co może być przyczyną pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spala się tylko drewno...bo wytwarza się zbyt mała temperatura do zapalenia się miału. Najprosciej wrzucić tego drewna więcej. Za resztę powinien odpowiadać producent tego kotła. Nadmuch od góry tak naprawde wpływa też na dośc silne oziębianie sie powierzchni miału, stąd problemy. Spróbuj rozpalania bez nadmuchu z uchylonymi lekko górnym zasypem, ale to tylko półśrodek. Ręce opadają na te nieszczęsne kotły...

 

Grzejniki ciepłe do połowy ? Czy masz przy okazji zimno w pomieszczeniach ?

Jeżeli nie, to znaczy, że to normalne. Jeżeli zimno to...grzej mocniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj powiem Ci szczerze że ja osobiście użytkowałem kocioł defro przez ponad rok i nigdy nie miałem takich kłopotów a miałem jakim paliłem to porażka i szkoda opisywać i również paliłem od góry, ale zgadzam się z heso albo rozpalaj bez nadmuchu albo dokładaj więcej drzewa.

 

pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.