Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Miałem Sas Eco 23Kw Tłokowy


Aer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
planuję w tym roku palić miałem w moim piecu SAS Eco 23kw podajnik tłokowy. Co prawda kocioł jest dedykowany do tego typu paliwa, ale mimo to chciałbym zapytac czy ktos palił w tym piecu miałem. Z góry dzięki za podizelenie sie opiniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, a więc tak... 
Kocioł sas eco 23kw mam od 2 lat. Produkcja 2010. Dotychczas paliłem w nim eko groszkiem 22mj z kopalni Chwałowice. 
Kocił jest wyposażony w zawór 4d z siłownikiem sterowany pogodówką, plus bajery takie jak regulator pokojowy, ethernet. Kocioł ogrzewa równiez boiler 120l. Układ otwarty wspomagany pompą. Instalacja poprowadzona w plastiku plus miedź na krótkim obiegu.
powierzchnia grzania to około 300mk2 plus garaż i jedno pomieszczenie w piwnicy. w całym domu dwu piętrowym sa tylko grzejniki i około 15m2 podłogówki. Dom ocieplony podpiwniczony.

Miał o którym wspomniałem wcześniej mam okazje kupić z kopalni piast 19-20mj

Paląc wcześniej ekogroszkiem to w sezonie wystarczało mi 3-4 tony utrzymując temp pokojową na poziomie 23 stopnie z opcją tygodniówki gdzie temp spadała w godzinach pracy do 20-21 stopni.

kilka pytań do Ciebie:
1. czy miał miałeś całkowicie suchy? (czytałem, że niektórzy namaczają go żeby nie pylił)
2. jak kwestia z wypalaniem miału ( tutaj również czytałem, ze ludzie mieli problemy z prawą strona paleniska, ze zatkane otwory)
3. Na co zwóric szczególną uwagę? wiem że to pytanie bardzo ogólne, ale chodzi mi o to czy przy paleniu miałem są jakies znaczace problemy typu zanieczyszczenie podzespołów, smoła itp.

z góry dzieki i zycze udanego weekend

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.