Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokość Otworu Kominowego


mrblue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesują mnie najnowsze kotły Skam, RBR (ewentualnie coś podobnego z najnowszymi palnikami Batory czy Ardeo) o mocach 12 kW. Pytanie do sprzedających, ewentualnie posiadaczy. Otóż mam otwór kominowy na wysokości 150 cm (dokładnie oś otworu jest na wysokości 150 cm) nad podłogą. Który z kotłów będzie pasował? Na stronach o kotłach co prawda jest podana ich wysokość, ale wysokość chyba niekoniecznie mówi na jakiej wysokości może być wylot czopucha.

Hydraulik mówi, że będzie problem ze znalezieniem kotła do tak niskiego otworu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba dwóch kolan, czy jest możliwość wylotu na górze?

 

Wystarczy, że podasz wysokość wlotu przy zamawianiu to zrobi się kolano wyżej niż zwykle [dłuższy odcinek prostej rury wychodzącej z kotła] - już realizowałem takie i nie było żadnego problemu.

 

Podobnie Skam też da się do tego podłączyć, do znacznie niższych już się je robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR ma typowo wyjście do góry ma w zestawie kolano skrętne gdzie popuszczając opaski możesz sobie wyregulować wylot pod dowolnym kątem.

W Skamie typowe wyjście jest do tyłu, robią też wyjścia do góry na zamówienie ale wtedy niema już grilla przy wylocie spalin do komina a zamiast tego są wspawane jak to producent nazywa "opłonki"

po naszemu :) takie rury z wodą między półkami.

A co do instalatora to pierdzieli głupoty :) 90 czy 94cm to jest nisko bo i tak budowlańcy potrafią spieprzyć komin systemowy.

Podłączysz tam i RBR i Skama.

RBR 12kW oś rury ma bodajże na 116cm od posadzki przy górnym wyjściu a Skam bodajże 107 do dołu czopucha przy tylnym wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mówisz o rurze wychodzącej z góry kotła...? Czy z tyłu?

 

Gdy podasz wysokość wtedy się to ustali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie bieg wsteczny.

Masz zamontowany przełacznik przy silniczku motoreduktora, to nie spod sterownika.

Można założyć czujnik zerwania zawleczki i wtedy masz go podłączonego pod sterownik tylko po co jak i tak jest już zerwana :)

Przyjdzie tylko alarm na fona czy maila że urwało, jak nie masz czujnika to przyjdzie alarm że kocioł wygasł, na jedno wychodzi :)

Ja tego nie miałem, nie mam i nie chce mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, szerokość i wysokość już znam, dziękuję. Jeśli chodzi o RBRa, palnik Batory, w motoreduktorze chyba jest bieg wsteczny i elektroniczna zawleczka. Czy eCoal jakoś to obsługuje? Albo jakiś inny sterownik?

 

Jest to jako osobny dodatek przy skamie za 100zł

elektroniczna zawleczka z własnym procesorem wpinana między kostki podajnika i sterownika (w razie awarii wypinasz i wszystko działa normalnie)

wytestowane z reduktorami na silnikach przymierze przy batorym (wersja premium) oraz azpp (wersja plus)

sprawdzane przy sterownikach iryd, skorpion, sppv2, powinno tez działać z bruli

 

najlepiej wymienić mocniejsze fabryczne zawleczki o twardości 8.8 na 10.9 przy stosowaniu elektronicznej zawleczki, lekko "zmęczona" 8.8 może puścić zanim zadziała elektronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.