Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Piec Z Podajnikiem


czanklas22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym pomóc rodzicom w zakupie pieca z podajnikiem na ekogroszek. Dom jest nieocieplony poza strychem, gdzie na podłodze leży wełna mineralna. Powierzchnia to około 70 m2, okna plastikowe. Do tej pory był zwykły piec na węgiel z obiegiem wody grawitacyjnym.

Pytanie czy wystarczy wymienić sam piec, tak żeby pozostawić rury oraz grzejniki (żeliwne)

Jakiej mocy oraz marki piec polecacie. Najlepiej gdybyście polecili konkretne modele. Nie wiem ile może kosztować taki piec, rodzice zakładali że około 5tys chcą na ten cel przeznaczyć.

Piec musi zmieścić się przez drzwi 70 cm do piwnicy. 

Widziałem że poza piecem są jakieś stacje-czujniki które stawia się w pokoju i one komunikują się z piecem i nastawiają temp. Warto w to inwestować?

Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare rury i grzejniki żeliwne można zostawić a o pozostałych sprawach jak temp powrotu czy temp na zasilaniu rozmawiaj z producentami czy sprzedawcami kotłów niech podają swoje minimalne wymagania.

Szukaj kotła którego sterownik prowadzi kocioł w sposób płynny ze stałą temperaturą spalin ( a nie dwustanowy, praca - podtrzymanie) ) to powinno ochronić komin przed mokrymi wykwitami.

Tu masz zestawienie kotłów o których znajdziesz więcej informacji. https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18834-indeks-kotłów-z-podajnikiem/

Szukaj raczej sam w zasobach tego forum a nie zdawaj się na podpowiedzi to najczęściej są sprzedawcy czyli sytuacja analogiczna jak w zwykłym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym pomóc rodzicom w zakupie pieca z podajnikiem na ekogroszek. Dom jest nieocieplony poza strychem, gdzie na podłodze leży wełna mineralna. Powierzchnia to około 70 m2, okna plastikowe. Do tej pory był zwykły piec na węgiel z obiegiem wody grawitacyjnym.

Pytanie czy wystarczy wymienić sam piec, tak żeby pozostawić rury oraz grzejniki (żeliwne)

Jakiej mocy oraz marki piec polecacie. Najlepiej gdybyście polecili konkretne modele. Nie wiem ile może kosztować taki piec, rodzice zakładali że około 5tys chcą na ten cel przeznaczyć.

Piec musi zmieścić się przez drzwi 70 cm do piwnicy. 

Widziałem że poza piecem są jakieś stacje-czujniki które stawia się w pokoju i one komunikują się z piecem i nastawiają temp. Warto w to inwestować?

Proszę o porady

 

Wystarczy wymienić sam piec na kocioł z podajnikiem, rury i grzejniki mogą zostać tylko trzeba dołożyć coś czym będzie można regulować temperaturę, żeby nie przegrzewać pomieszczeń - np. zawór trójdrożny - może być zwykły, ręczny bez siłownika.

 

Polecam Eko Retort Premium 8 kW, kosztuje ok. 6 tys, zmieści się przez drzwi gdy się odkręci palnik z zasobnikiem do wniesienia [wystarczy odkręcić 4 nakrętki].

 

Czujnik pokojowy działa tylko gdy podłączona jest do sterownika pompa obiegowa [lub zawór 3 drożny z siłownikiem] a układ nie działa grawitacyjnie - po przekroczeniu w pomieszczeniu temperatury nastawionej w sterowniku [wykryje to czujnik] następuje wyłączenie pompy obiegowej [przykręcenie zaworu z siłownikiem] i grzejniki stygną, dopiero po spadku temperatury z powrotem włącza się pompa [odkręca się zawór].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym pomóc rodzicom w zakupie pieca z podajnikiem na ekogroszek. Dom jest nieocieplony poza strychem, gdzie na podłodze leży wełna mineralna. Powierzchnia to około 70 m2, okna plastikowe. 

Na takie metry to kocioł gazowy kondensacyjny i  zrobić  termomodernizację scian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem zbyt duża rewolucja by była, więc pozostanę przy piecu. Jak się ma kocioł podany wyżej Eko Retort Premium 8 kW do Defro EKR 10kW, za około 5500zł można go kupić.

Troche czytałem różne posty i się natknąłem na tego Defro, jest dosyć pozytywnie oceniany.

Czy w tym defro można również odłaczyć podajnik na czas wnoszenia do kotłowni?

Rodzice mają również bojler 80 L rozumiem że można go podłączyć?

Z zeszłego sezonu pozostało trochę węgla, czasem jest dostep do drewna więc dodatkowy ruszt jest niezbędny- defro z tego co wyczytałem go posiada.

​na pewno trzeba pomyśleć o tym regulatorze pokojowym temperatury, jak się to ma do zaworów z termostatem przy grzejnikach. Czy zastosować obydwa rozwiązania czy jeden z nich. Co wygodniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma termostaty to montaż czujnika pogodowego też jest wyrzucaniem kasy

ustawia stałą temp na kotle a temperaturami w pomieszczeniach regulują termostaty właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem zbyt duża rewolucja by była, więc pozostanę przy piecu. Jak się ma kocioł podany wyżej Eko Retort Premium 8 kW do Defro EKR 10kW, za około 5500zł można go kupić.

Wieszasz kocioł na ścianie w mieszkaniu , wpinasz w centralne ,komin wystarczy przez ścianę na zewnątrz.

 

Jest też taki maluszek z podajnikiem Skam-P Plus 7kW.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem moze byloby nie glupie tylko skad brac gaz. Sam piec nie zalatwia sprawy i o to mi chodzilo.

Ten maluszek nie ma opcji spalania wegla, drewna tyllko mial albo groszek wiec odpada. Z tym defro naczytalem sie ze serwis to jakas kpina a szkoda bo sam piec jest ciekawy i cena akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gazem moze byloby nie glupie tylko skad brac gaz. Sam piec nie zalatwia sprawy i o to mi chodzilo.

Ten maluszek nie ma opcji spalania wegla, drewna tyllko mial albo groszek wiec odpada. Z tym defro naczytalem sie ze serwis to jakas kpina a szkoda bo sam piec jest ciekawy i cena akceptowalna.

A tam nie mają kuchenki gazowej?

Palenia na dodatkowym ruszcie nie polecam bo to palenie a nie spalanie, sprawność mizerna i wymiennik zarasta bezpowrotnie.

 

Do takiej kombinacji, to kocioł zasypowy w piwnicy pozostawić lub wstawić nowy jak cieknie.

Dodatkowo pomyśleć o założeniu,  kotła gazowego kondensacyjnego w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będzie ten defro bo w tej cenie nic innego ciekawego nie ma. Trochę się pogubiłem w kwestii regulowania temperatury pomieszczeń. Co najlepiej zastosować, zawór czterodrogowy ( z siłownikiem? nie wiem co on nam daje), czujnik pogodowy, czujnik pokojowy

No bo sam zawór czterodrogowy z tego co wyczytałemnie pozwoli nam wyregulować temperatury automatycznie, chyba pozwoli nam ten siłownik ale jak nim sterować.

Chodzi o to że rodzice są coraz starsi i chcą aby wizyt w kotłowni było jak najmiej i żeby zapanować nad temeratura nie biegając do kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz na sterowniku krzywą grzewczą ,to jest temperature podawania ciepła na grzejniki przeliczoną według temperatury zewnętrznej,siłownikiem nie trzeba sterować zrobi to automatycznie sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tek krzywej nie powinien ustawiać sterownik pogodowy? Przecież nie ustawie takiej samej krzywej dla 3 mc. Chciałbym żeby po chłopsku ktoś wytłumaczył co mam kupić abym mógł się określic instalatorowi.

Piec będzie defro ekr-10kw , co konkretnie do tego żeby współpracowało?

Czy ten piec można rozłączyć z podajnikiem na czas wstawienia do kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tek krzywej nie powinien ustawiać sterownik pogodowy? Przecież nie ustawie takiej samej krzywej dla 3 mc. Chciałbym żeby po chłopsku ktoś wytłumaczył co mam kupić abym mógł się określic instalatorowi.

Piec będzie defro ekr-10kw , co konkretnie do tego żeby współpracowało?

Czy ten piec można rozłączyć z podajnikiem na czas wstawienia do kotłowni?

Musisz poczytać jakie mozliwości ma regulator kotła, nie które mają czujnik pogodowy w zestawie i obsługę zaworu N-drożnego z siłownikiem, zapytaj czy nie mogą Ci tego kotła sprzadać ze sterownikiem Smart II, będziesz miał to czego potrzebujesz.

Ewentualnie pozakładaj termostaty na grzejniki.

Jak kolega Robert napisał w każdy kocioł można rozebrać, przecież ktoś je składa w całość :)

Jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma termostaty to montaż czujnika pogodowego też jest wyrzucaniem kasy

ustawia stałą temp na kotle a temperaturami w pomieszczeniach regulują termostaty właśnie

a co z ochroną kotła przed niską temp powrotu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tek krzywej nie powinien ustawiać sterownik pogodowy? Przecież nie ustawie takiej samej krzywej dla 3 mc. Chciałbym żeby po chłopsku ktoś wytłumaczył co mam kupić abym mógł się określic instalatorowi.

Piec będzie defro ekr-10kw , co konkretnie do tego żeby współpracowało?

Czy ten piec można rozłączyć z podajnikiem na czas wstawienia do kotłowni?

krzywą ustawiasz raz ,można powiedzieć że na cały rok,np-dla temp zew -10 temp podawania 50s dla -5 temp podawania 45s i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.