Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co Z Cwu


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemność rury to zakres szkoły podstawowej - średnica wew x średnica wew x Pi / 4 x długość rury - najlepiej jest liczyć w dm,

wtedy wychodzi pojemność w l.

Lub brać z katalogów producenta.

Lub z tej strony http://www.zhitov.ru/pl/volume_pipes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3-D + pompa na powrocie jest najlepszym rozwiązaniem, ale wtedy brak obiegu grawitacyjnego.

Przy konieczności obiegu grawitacyjnego to pompę kotłową na stałe lub załączaną termostatem.

 

Popularnie stosowany zaw 4-D nie jest idealnym rozwiązaniem i ja go nie polecam.

1)Jaki rodzaj zaworu 3D konkretnie stosuje się w takich rozwiązaniach weźmy np. przykład firmę ESBE czyli: VTC;VTA:czy VRG(ten ostatni  ustawiany ręcznie czy z siłownikiem)?

2)Jak pompa na powrocie to wysokość naczynia otwartego przy 40-tce 2,8m nad najwyższym grzejnikiem?

3)Taki sam schemat czyli pompa z zaw.3D na powrocie można stosować dla kotła w układzie zamkniętym?

4)Jak dochodzi zasobnik z wężownicą wtedy dodatkowa pompa i zawory zwrotne za obiema pompami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na punkty 1-4 zostawiam tobie, jesteś człek umny , to wyjaśnisz co i jak, albo wskażesz odpowiednie miejsca na forum.

Mnie się już nie chce w kółko o tym samym pisać. :)

 

PS

Dodatkowy bonus dla ciebie - pompa kotłowa powinna być traktowana jako zamontowana na zasilaniu czy na powrocie kotła.? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z pomoca kolegi sambor zasobnik C.W.U. Jest juz podlaczony do sieci. W przyszlym tygodniu zabieram sie za podlaczenie zasobnika do pieca. Narazie nie montuje kolektorow wiec chce obie wezownice w zasobniku "zlaczyc". Na moj "łeb" sadze ze powinno to wyglądać tak wylot górnej wężownicy łącze z wlotem dolnej wężownicy. Mam racje czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.