Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant, Brotje,de Dietrich,ariston,immergas Czy Viessmann ?


coolin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Proszę o poradę.
Dom 135 m2 i układ mieszany grzejniki i podłogówka i dwa grzejniki ręcznikowe (parter i poddasze):
parter 55m2 podłogówka i 20m2 garaż (grzejnik)
poddasze 60m2 w tym podłogówka 7 m2 a reszta grzejniki 5 sztuk.

Posiadam wycenę od 4 różnych instalatorów i każda z inną ceną i piecem i każdy mówi że to najlepsza opcja proszę o opinię i poradę, dodam że przy opcji nr.3 instalator zaproponował dwie pompy i sprzęgło żeby całość chodziła bezproblemowo i żebym był zadowolony a pozostali twierdzą że ich zestawy wystarczają na mój dom i nie potrzeba dwóch pomp i sprzęgła :

1 .De Dietrich MCR 3 Plus 24 T wraz z zasobnikiem c.w.u. 100 l, Komin do kotła De Dietrich 60/100, Pompa cyrkulacyjna Willo Star-Z Nova,
Naczynie przeponowe Reflex 18 do c.w.u. wraz szybkozłączką ,Dodatkowe materiały do montażu kotłowni oraz montaż kotłowni 9000 zł.

2. Brotje WBS 22 E ( 4,9-22kW)regulator pogodowy , czujnikiem temperatury c.w.u. oraz zaworem 3- drogowym do c.w.u.,
Zbiornik do ciepłej wody użytkowej 150 litrów, Komin do kotła Brotje 80/125, Pompa cyrkulacyjna Willo Star-Z Nova,
Naczynie przeponowe Reflex 18 do c.w.u. wraz szybkozłączką ,Dodatkowe materiały do montażu kotłowni
oraz montaż kotłowni 12.000 zł.

3. Zestaw Vaillant VC 206/5-5 + VIH R 120 +Calormatic 470 +zestaw podstawowy do szachtu, moduł mieszaczowy VR 61/41 obieg z mieszaczem,
zdalne sterowanie VR 81/2, sprzęgło hydrauliczne SHE do 40 KW, pompa CO Yonos Pico 25/1-4, nasada szachtu, zawór zwrotny,
pompa CWU Star-Z Nova A 230 V , naczynie przeponowe CWU Refix DE 8, Dodatkowe materiały do montażu kotłowni
oraz montaż kotłowni 15.000 zł.

4. Vaillant 146/5-5 + Calormatic 470 + czujka pogodowa ,komin do szachtu, zasobnik Vaillant140L, pompa cyrkulacji Wilo Star Z-Nova,

grupa bezpieczeństwa do zasobnika, montaż kotłowni 13,000zł.

 

5.Ariston Genus System 2,5-24kW+ sterownik Sensys + czujka pogodowa, komin do szachtu, zasobnik Galmet Kwadro 140L,

   pompa cyrkulacji Wilo Star Z-Nova, grupa bezpieczeństwa do zasobnika, montaż kotłowni 11.000zł.

 

6. Immergas Victrix 20 X TT 2 ErP  3,0-20,5kW+ sterownik CAR v2 + czujka pogodowa,, komin do szachtu, zasobnik Galmet Kwadro 140L,

    pompa cyrkulacji Wilo Star Z-Nova, grupa bezpieczeństwa do zasobnika, montaż kotłowni 11.000 zł.
 
7. Viessmann , w tygodniu mam mieć wycenę a powiedział mi np.że do ich pieca jest niepotrzebna jest czujka pogodowa tylko moduł wewnętrzny
 
Mam już zrobione skrzynki z rozdzielaczami w kotłowni, oto one:
 
 
 

post-68319-0-65688200-1465144607_thumb.jpg

post-68319-0-62393000-1465144636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych zestawów nie jest dobry , najbliższy jest 3.

Ponadto masz mieszacz do podłogówki wykonany jakby miał być kocioł na węgiel lub drewno.

Do kondensata gazowego potrzeba za sprzęgłem mieszacz z siłownikiem sterowany automatyką kotła, a nie zaw termostatyczny jak masz obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowany rozdzielacz możesz wyrzucić bo i tak z automatyką koła współpracować nie będzie. Z zestawów które podałeś sensownie wygląda tylko propozycja nr 3. Instalator od Viessmana też chyba nie bardzo wie "w  którym kościele dzwonią" ale jak poznasz szczegóły ofert to będzie można powiedzieć coś więcej. Pozostałe możesz sobie darować, to nie są zestawy do mieszanej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.