Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Studia Czy Nie?


Nealithic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze. Mam straszny dylemat co robić, w co celować. Zajmuję sie instalacjami gaz, woda, ogrzewanie i nie mam zamiaru zatrudniać w przyszłości więcej niż 3 osoby.

Mianowicie robić studia na politechnice celem wiedzy i pozwoleń na projekty czy nie jest mi to potrzebne i może bardziej pchać się w stronę serwisu np buderusa?

Może znacie jakieś inne sposoby na uzyskanie większości pozwoleń takich jak po studiach. Mam nadzieję że coś sie urodzi bo nie ukrywam na studia mam daleko a finansowanie wynosi około 2 tys miesiecznie i z perspektywy - w miesiącu braknie mi czasu żeby na nie solidnie zarobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znacie jakieś inne sposoby na uzyskanie większości pozwoleń takich jak po studiach. 

 

Jednym ze sposobów jest wizyta na warszawskim Bazarze Różyckiego - znajdziesz tam wszystkie papiery ,

łącznie z dyplomem ukończenia studiów za niewielką opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chciałbym. Ale pamietaj że Religa też został wspaniałym kardiologiem bo myślał inaczej niż go uczyli. Pozatym to trochę 2 różne zawody. Ilu jest instalatorów, serwisantów bez szkoły wyższej, a lekarzy chyba ani jednego.

Jestem za studiami tylko nie wiem czy są realne na dzień dzisiejszy dla mnie, a na ile są niezbędne wgl. Dzięki za odp, chciałbym żeby tak było bo nasz zawód byłby cenniejszy. Uważam też że w dobie internetu łatwo o informacje, ale papiery papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno chciałbym mieć więcej uprawnień niż same SEPy. Jest akademia viessmanna, są jakieś policealne. Chodzi o to, że nie jestem pewny co do trudu włożonego w studia, czy będzie sensowny jeśli są te niby inne uczelnie, które też jakiś tam papier dają. Tylko czy ten papier coś da? Ja nastawiam się cały czas na studia, tylko boję się że firmy i nauki nie ogarnę na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz masz już sporą praktykę w zawodzie, warto teraz zdobyć jakąś podbudowę teoretyczną co będzie dobrym dodatkiem do wiedzy praktycznej.

Inżynier po studiach to praktyczny "głąb do sześcianu", dopiero praktyka w zawodzie prawidłowo pozwala mu wykorzystać nabytą wiedzę.

Najlepszym rozwiązaniem byłyby studia po ich ukończeniu możesz zdawać na uprawnienia budowlane lub projektowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chciałbyś żeby leczył cie lekarz zdobywając doświadczenie w taki sposób

Mam sąsiada w ten sposób daleko zaszedl stosując medycynę niekonwencjonalna. Potrzebna jest wiara

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.