Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termiczny Zawór Bezpieczeństwa Jako Zabezpieczenie Instalacji Na Rurach Pex/al/pex


adaski93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Ostatnio zakładałem temat odnośnie modernizacji jaką planuje wykonać na mojej instalacji C.O nikt nie udzielił się w temacie no cóż... Swoje wątpliwości rozwiałem zagłębiając się jeszcze bardziej w temat. 

 

Mam do was jeszcze jedno pytanie może tym razem ktoś będzie na tyle uprzejmy i wypowie się w temacie. Do rzeczy... Co myślicie o zabezpieczeniu instalacji opartej na rurach pex/al/pex termicznym zaworem bezpieczeństwa (w linku konkretny model):

 

http://allegro.pl/zawor-bezpieczenstwa-termiczny-watts-sts-20-s-85-i5933101519.html

 

Wszystko co na temat tego zaworu piszą brzmi fajnie ale jak to się ma w praktyce? Czy faktycznie coś mi to da czy tylko wyrzuce niepotrzebnie pieniądze?

 

Rury z tworzywa mają swoją wytrzymałość temperaturową więc trzeba taką instalacje zabezpieczyć tylko jak? czy to jest dobry sposób? Celowo wybrałem ten akurat model bo temperatura zadziałania to 85 stopni a ww rury jak wiadomo mają wytrzymałość do 95 stopni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wężownicę schładzającą w kotle to jak najbardziej możesz zawór zastosować..... Tylko że jak masz wężownicę to producent powinien dostarczyć zawór i zakup był bu zbędny. W wężownice schładzające wyposażone są kotły przeznaczone do pracy w układzie zamkniętym. Pytanie podstawowe brzmi czy kocioł który chcesz kupić lub kupiłeś jest przeznaczony do pracy w  układzie zamkniętym? Jak kocioł nie ma wężownicy schładzającej to trzeba kupić "zewnętrzną wężownicę schładzającą" kilka modeli jest dostępnych na rynku. Osobiście polecam kupić kocioł z wężownicą i raczej nie zastosował bym kotła zasypowego do pracy w takiej instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna schłodzić się w kotle a nie na instalacji. Jeśli nie masz zamontowanej wężownicy schładzającej sam zawór nic Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.