Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory Słoneczne Viesman 500 L Z Jedną Wężownicą


Jakub772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam okazyjnie zakupiłem dwa kolektory słoneczne , grupę pompową oraz sterownik . Obeaw cnie mam piec z podajnikiem którym nagrzewam sobie bojler 500 l viesmana z jedną wężownicą , poprzednio miałem kospela 180 l dwupłaszczowy jednak nie starczał na 5 osobową rodzinę więc wymontowałem go i sprzedaję. Zestaw kolektorów który udało mi się okazyjnie kupić chcę rozbudować o jeszcze jeden kolektor takiej samej wielkości około 2m2. Moje pytanie brzmi czy mogę pod tą wężownicę podłączyć kolektory , nadmienie że przy instalacji viesmana wstawiłem odrazu trójniki z zaworami do podłączeni dodatkowego źródła zasilania. Jest również opcja że dokupię wymiennik ciepła no i puszę kolektory w jednym obiegu a w drugim obiegu wodę użytkową zasilanie poprzez wejście wody na dole bojlera a wyjście na górze cwu no i do tego oczywiście pompka cyrkulacyjna sterowana ze sterownika kolektorów. Pozostaje mi jeszcze ten stary (nowy) bojker kospel bo nie wiem czy uda mi się go sprzedać jeżeli nie to zawsze można go wykorzystać . Czy macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.