Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie Proszę Wybrać Kocioł


stradlin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek61

Kocioł KAWAH według opini kolegi astan67 to dobry kocioł. Tu jego opinia https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20999-kocioł-kawah-opinie-kdc-bio-pell/ post#6 Wybrać trzeba bez rusztu wodnego. 

Gwarancja 5 lat na szczelność z możliwością przedłużenia do 7 lat podczas gdy kiepscy producenci dający zwykle lipne blachy które później byle jak spawają dają zwykle 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komin to 14x14, więc frezowania nie będzie za dużo.

Jeżeli starczał ten przekrój komina do drewna, to do węgla na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Do tego dochodzi wysokość komina ponad 10 m, mam taki sam komin w przekroju i wysokości i nigdy nie miałem z tego powodu  problemów z kotłem podajnikowym, wcześniej w zasypowym jak otworzyłem duże drzwiczki do załadunku (tak około 25 x 30cm) to często się dymiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 5 lat na szczelność z możliwością przedłużenia do 7 lat podczas gdy kiepscy producenci dający zwykle lipne blachy które później byle jak spawają dają zwykle 3 lata.

Jacku, stąpasz grząskim gruncie - cienkim lodzie (wybierz, co wolisz  ;)). Nożyce się jeszcze nie odezwały... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia, najlepiej zakupić kocioł z wymiennikiem żeliwnym - jest nie do zdarcia :)

Poza tym, jeśli uznać kocioł za dobry po jednym pozytywnym wpisie na jego temat na forum...

Inteligencja chyba zanika w narodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Więc wyszło tak:

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1fas

 

Generalnie strych jest dobrze zaizolowany, zimą od północnej strony na dachu śnieg leży, nie topnieje.

Na parterze zimą też jest dość ciepło, bo stary kocioł sam w sobie daje sporo ciepła.

 

Rzeczywiście tak obstawiałem około 20kW. Pytanie tylko czy taniej będzie peletem czy groszkiem.

Na pewno tańszy w zakupie będzie na ekogroszek, ale peletowy wymaga mniej uwagi i jest "przyjemniejszy". No i sam się rozpala.

 

W sklepie zaproponowali mi peleową Tekle Duo Bio 25kW z zasobikiem ponad 300 litrów i pogodówką za 11.000 brutto.

Teraz będę raczej szukał mniejszej mocy.

 

No i jak każdy z wariantów będzie się spisywał przy żeliwnych grzejnikach.

wtrącę się..Zacznij od ocieplenia domu.Inaczej po 1 sezonie będziesz nie mile zaskoczony kosztami ogrzewania piecem na eko. Zaczniesz pisać ze kotły na eko są nie ekonomiczne itd..Z pół tony węgla nagle spalanie skoczy co do 3-4 ton eko..Oczywiście komfort ciepła będzie ale koszt też. Ale twoje małe spalanie polega na tym że w sumie palisz kilka godzin..Kocioł na eko pali 24h/doba. I ciągłe będzie uzupełniać straty ciepła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Idąc tym tokiem myślenia, najlepiej zakupić kocioł z wymiennikiem żeliwnym - jest nie do zdarcia :)

Poza tym, jeśli uznać kocioł za dobry po jednym pozytywnym wpisie na jego temat na forum...

Inteligencja chyba zanika w narodzie.

Mówimy o kotłach stalowych.

Dobry producent nie boi się dać dłuższej gwarancji. Producent kiepskich kotłów daje  3 letnią tłumacząc to roszczeniową postawą jego klientów. Trzeba przyznać, że to wyjątkowy tupet aby wszystkich klientów wrzucić do jednego worka. Oczywiście nie chodzi tutaj o klientów a o to, że na kiepski kocioł nie można dać dłuższej gwarancji bo wykończy to producenta. Dowody już przytaczałem mogę to zrobić jeszcze raz.

 

Ja zakładam, że ktoś wchodząc na forum szuka opinii zwykłego użytkownika kotła. Opinie sprzedawców zdobywa się wchodząc do sklepu (w jakiej by nie był on postaci) i pyta sprzedawcę co poleca kupić, do tego forum jest niepotrzebne.

Jedna opinia to niewiele ale też ma swoją wartość. Zwróć uwagę, że najbardziej reklamowany kocioł na forum z trzyletnią gwarancją chyba nie doczekał się jeszcze takiej opinii, o czymś to świadczy.

 

Twoja dygresja o zaniku inteligencji w narodzie jest nie na miejscu, to kolejny dowód na lekceważący stosunek do ogółu.

Nawet jak ktoś kupi kocioł z 3 letnią gwarancją i z ciśnieniem roboczym 0,1MPa (gdzie norma wymaga 0,2 a minimum na rynku to 0,15) a więc ma jasny dowód, że ten producent robi kotły jak najtańsze schodząc z jakości nie nazwał bym go mało inteligentnym a tylko ogłupionym przez sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczniesz pisać ze kotły na eko są nie ekonomiczne itd..Z pół tony węgla nagle spalanie skoczy co do 3-4 ton eko..

Takim systemem spalam średnio 8m3 dobrego drewna i około 0,5 tony węgla.

Z 8 m3 drewna ma już 4 tony węgla + 0,5 tony węgla,+ grzanie całą dobę . W 5 tonach ekogroszku chyba się  zmieści. :huh:  

 

 

(150 zł x 8 m3 = 1200 zł ) + (0,5 t. x 800 zł = 400 zł)    =  1600 zł

 

5 t. eko. X 800 = 4000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Sigme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek61 napisał:

"dowód na lekceważący stosunek do ogółu"

Nie, to tylko konstatacja smutnego faktu. Z Twojej wypowiedzi wynika dodatkowo, iż masz się za reprezentanta jakiejś większej grupy ludzi. To tym bardziej się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z Twojej wypowiedzi wynika dodatkowo, iż masz się za reprezentanta jakiejś większej grupy ludzi. To tym bardziej się martwię.

A handlarze mają się za reprezentantów jedynej, zgodnej linii forum, a tak nie jest. Są inne, dobre, a nawet lepsze kotły, niż te które wciskają pod każdym pozorem, szczególnie pod pozorem bezinteresownych porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobię sprawę, że taniej już nie będzie.

Teraz pierwszorzędne znaczenie będzie miał komfort użytkowania, ale oczywiście koszty dalej są bardzo ważne.

Koszty w pierwszym roku:

 

7000zł kocioł na ekogroszek  i montaż + 4000zł węgiel ekogroszek = 11.000 zł

 

Pięć lat tego komfortu to 27.000 zł  

 

Komfort będzie wyglądał tak Ty dłużnej będziesz poza domem  żeby zarobić dodatkową kasę na ogrzewanie.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak wygląda komfort z buforem :

 

http://olx.pl/oferta/bufor-2000l-CID628-IDfqNGJ.html#7dafcd0116

 

Bufor 2000l - 3500 zł  z montażem i naczynkiem +1600 zł opał = 5100 zł 

 

Pięć lat  z buforem  11500 zł 

Czyli dopiero pierwszy rok ekogroszkowy . :rolleyes: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A handlarze mają się za reprezentantów jedynej, zgodnej linii forum, a tak nie jest. Są inne, dobre, a nawet lepsze kotły, niż te które wciskają pod każdym pozorem, szczególnie pod pozorem bezinteresownych porad.

Rozumiem, że nagabują Cię bezustannie, a Ty nie potrafiąc odmówić wziąłeś kredyt na piąty już kocioł w tym roku. Litości!

A tak na marginesie, jaki kocioł Ty polecisz autorowi tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MIQ pisząc swoje posty nigdy nie robię wycieczek choćby do inteligencji tego z kim rozmawiam i tym razem tak zrobię.

Dzięki, jesteś wielki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są inne, dobre, a nawet lepsze kotły, niż te które wciskają pod każdym pozorem, szczególnie pod pozorem bezinteresownych porad.

Podziel się z nami jakie to kotły. Każdy zainteresowany chciałby wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Według mnie każdy o którym jest choćby jedna pozytywna opinia na forum. O kotłe na S nie ma żadnej. Oczywiście myślę o opiniach użytkowników.

Może sam napiszesz pierwszą taką opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kotłe na S nie ma żadnej. Oczywiście myślę o opiniach użytkowników.

Może sam napiszesz pierwszą taką opinię?

Dziwne rzeczy piszesz. Nie rozumiem tej nagłej nagonki. Sam użytkuję kocioł na S i jestem zadowolony. Jakoś dotychczas nie słyszałem o złych opiniach.

 

Według mnie każdy o którym jest choćby jedna pozytywna opinia na forum.

Jedna dobra i dziesięć negatywnych. Powodzenia życzę....

 

Akurat ten kocioł na S o którym tak niektórzy biją pianę jest jak dla mnie najlepszym kotłem w swojej cenie (dlatego go wybrałem po dziesiątkach godzin czytania opinii).  Są może lepsze ale i sporo droższe. Zalety podam trzy:

Dostępne najlepsze palniki na rynku do wyboru

Dostępne najlepsze na rynku sterowniki do wyboru

Tani serwis i "ludzkie" podejście producenta do swoich klientów

Dla mnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komuś zależy na kasie to dobrym rozwiązaniem jest składak,  palnik i sterownik /jaki jest na topie/ kupujemy w necie do tego  wymiennik lokalnego producenta którego wyroby możemy zobaczyć w swojej okolicy u sąsiadów. zaoszczędzona kasa przyda nam się na opał lub za kilka lat na części zamienne do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam miejsca na bufor, ani na większe naczynie wzbiorcze. Poza tym piec ma już 13 lat i tak wymaga już wymiany. 

Dlaczego odradzacie ekogroszek? Wielu moich znajomych tak ogrzewa i wszyscy są zadowoleni.

Bo to poważna inwestycja kupa kasy,warto to dobrze przemyśleć. Zasadniczo doradza się  tańszy sposób , a tu koszty ogrzewania wzrastają ponad 100% 

Są też kotły zagazowujące drewno,paląc w takim kotle to są  koszty ogrzewania 3 razy tańsze niż węglem,Ty paliłeś w zwykłym kotle,

drewnem ,w dodatku Zębiec robi kotły z  małą  komorą spalania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek61

Dziwne rzeczy piszesz. Nie rozumiem tej nagłej nagonki. Sam użytkuję kocioł na S i jestem zadowolony. Jakoś dotychczas nie słyszałem o złych opiniach.

...

Jako użytkownik najlepiej załóż temat o tym kotle. Napisz co ogrzewasz, czym palisz, jaki masz palnik i sterownik.

W tym temacie mogliby się wypowiadać sprzedawcy i doradcy od tego kotła o jego zaletach zamiast krytykować wyroby konkurencji gdzie popadnie.

 

Np przyszły klient mógłby się zapytać jaki zawór bezpieczeństwa może założyć do kotła 12KW o ciśnieniu roboczym 0,1MPa.

 

 

 

...

 

Jedna dobra i dziesięć negatywnych. Powodzenia życzę....

 

...

Cała dyskusja wzięła się stąd, że pozwoliłem sobie przytoczyć kocioł KAWAH. Ma on faktycznie jedną dobrą opinię ale żadnej negatywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.