Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie Proszę Wybrać Kocioł


stradlin

Rekomendowane odpowiedzi

A przerabiałeś coś lub dokładałeś, czy stoi tak jak kupiłeś? To ważne, czy w "standardzie" ma wszystko czego trzeba. NIe ukrywam, że z wielu powodów należy do moich faworytów.

Dokupiłem sobie reflektor ceramiczny i nową dmuchawę z "turbinką" bo zmieniałem soft z v2 na v3.

Zapalarka i lepszy ster to jest opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram kasę :D ​Liczyłam na te portale typu giełda paliw ale wyszło jak zwykle - propozycje typu super cena 850 zł .Potrzebuję ok 2 ton/miesiąc więc szukam nadal. 

A tu składałaś ofertę ?

http://www.oferteo.pl/ekogroszek/zapytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie - proszę bardzo - RBR Ekouniwersal 17 kW z palnikiem Batory i sterownikiem eCOAL lub Skam-P 17 kW z palnikiem Batory lub AZPP i sterownikiem SPPv2.

Grzesiu ? ja Cię tak po koleżeńsku zapytam i proszę o odpowiedź?

Ja jako sprzedawca kotłów pytam Ciebie jako sprzedawcę kotłów?

Jak Ci się N-ka rozkraczy to który z tych dwóch wybierzesz dla siebie jako następny który będzie ogrzewał Twój dom ?

Możesz prosto? tak bardzo prosto odpowiedzieć bez pitolenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę strzelał: RBR. Ja bym kupił tylko dla mnie był za drogi :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko te starsze modele,  w 5 klasie nic jeszcze nie sprzedajesz ?

 

Bietka masz już opał na oku na następny sezon?

 

Mam najnowsze modele ze sprawdzonymi palnikami i wymiennikami, a jak już pisałem obecnie dostępne 5 klasy mnie nie interesują, bo wiem jak zostały uzyskane i VW przy tym to "pikuś".

 

Gdy pojawi się oficjalnie kocioł, który faktycznie będzie miał 5 klasę bez kombinacji i "uszlachetniania wyników" wtedy będę go miał w ofercie - jest już taki i będzie niebawem oficjalnie dostępny.

 

Na razie mogę napisać, że ma zupełnie inny palnik bo z tych obecnych 5 klasy bez "uszlachetniania" się nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu.... koleżanko @bietka ale teraz dałaś czadu! Jak to można tak bezczelnie polecać człowieka który handluje kotłami! Przecież to nie moralne. Na pewno oszukuje ludzi. ^_^

Pozdrawiam wszystkich walczących DonKichotów.  :P

 

PS. Dla tych zbyt poważnych dodaję, że to żarty.

Wynika z tego, że wszyscy oszuści zgromadzili się po stronie producentów i produkują kotły klasy 5. Wszyscy czekamy na wspaniały wjazd tego jedynego uczciwego kotła z 3 letnią gwarancją. 

Ps To też był zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ? ja Cię tak po koleżeńsku zapytam i proszę o odpowiedź?

Ja jako sprzedawca kotłów pytam Ciebie jako sprzedawcę kotłów?

Jak Ci się N-ka rozkraczy to który z tych dwóch wybierzesz dla siebie jako następny który będzie ogrzewał Twój dom ?

Możesz prosto? tak bardzo prosto odpowiedzieć bez pitolenia ?

 

Wiesiu - tak szczerze to pewnie prędzej wymienię ją na któryś z oferowanych przeze mnie po badaniach gdy będzie okazja kupić taniej zanim się rozkraczy Enka [a Enkę opchnę taniutko kumplowi bo się męczy z kopciuchem, a na nowy podajnikowy go nie stać].

 

Potem porównam sobie wyniki jakie uzyskał na badaniach z tymi, które osiągnę u siebie na takim samym węglu jaki był użyty do badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze modele ze sprawdzonymi palnikami i wymiennikami, a jak już pisałem obecnie dostępne 5 klasy mnie nie interesują, 

To świeżo wyprodukowane starsze modele kotłów po liftingu z innym palnikiem, ale nadal w 4 klasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie. Czy gdybyście mieli dostęp do sieci gazowniczej, to zamienilibyscie swoje kotły na np. kondensat gazowy? Biorąc pod uwagę cenę i jakość groszku oraz wyższe rachunki za prąd może by tak zmienić swoje podejście do sposobu ogrzewania? Abonament za gaz i tak już w końcu płacę więc może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy kondensat i do tego kominek na drewno w  salonie,to wystarczy w nowej parterówce z poddaszem.

Z kalkulacji na kolanie  wynika że jak Ty chcesz grzać gazem, to wyjdzie Ci około  8.000 zł na sezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensat doskonale się sprawdza w domach ze starą instalacją grzewczą. Mi wystarczy, żeby przez ponad 90% sezonu grzewczego na piecu było max 55 stopni, a to wystarczy, żeby kondensacja zachodziła. Zakładam, że kocioł będzie pracował przez cały sezon non-stop, utrzymując w dzień 20, a w nocy 18 stopni. Sąsiad, który ma podobny dom (wprawdzie docieplone ściany, ale płaski i nieocieplony dach) płacił miesięcznie 500 zł przy zwykłym turbo. Oczywiście nie traktuję tego jak wyrocznię, ale jedynie jakiś argument.

Nie mówię już o samych kosztach inwestycji, bo te przy kondensacie będą u mnie zdecydowanie niższe.

Mam nadzieję, że te 8.000 to gruba przesada.

Muszę popytać instalatorów, czy montują takie kotły w starszych domach oraz pogrzebać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie. Czy gdybyście mieli dostęp do sieci gazowniczej, to zamienilibyscie swoje kotły na np. kondensat gazowy? Biorąc pod uwagę cenę i jakość groszku oraz wyższe rachunki za prąd może by tak zmienić swoje podejście do sposobu ogrzewania? Abonament za gaz i tak już w końcu płacę więc może...

 

Gaz też pewnie podrożeje w ramach akcji uniezależniania się od rosyjskiego bo każdy inny jest po prostu znacznie droższy, i im więcej tego innego będzie tym średnia cena zakupu będzie wyższa.

 

W efekcie wzrośnie cena lub np. zawartość azotu.

 

Generalnie jeśli masz gaz to inwestycja będzie tańsza i brak obsługi, ale ogrzewanie droższe, z tego powodu często grzejący gazem stają się zimnolubni więc dopytaj sąsiada czy ogrzewał wszystkie pomieszczenia i do ilu stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.