Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przeczytałem już chyba wszystko co mogłem na temat instalacji C.O w układzie otwartym, jednak nadal trochę się boje wykonać jej sam, mam kilka pytań i wątpliwości i chciałbym żeby wypowiedział się jakiś fachowiec. Poniżej link do wstępnego schematu wiem, że brak w nim rury odpowietrzającej i rury bezpieczeństwa ale właśnie nie wiem jak je umieścić żeby było dobrze. Fajnie by było jakby ktoś przerobił ten schemat np. w paincie lub też dokładnie opisał jak to ma być, instalacja C.O to poważna sprawa więc nie ma żartów.  Kolejnym moim pytaniem jest to do czego służy rura sygnalizacyjna i czy jest ona w ogóle potrzebna?

 

http://s5.ifotos.pl/img/7-1jpg_sawhrwn.jpg

 

Obecnie w domu jest prosta instalacja grawitacyjna wszystko hula ładnie, jednak estetyki brak, rury strasznie szpecą wnętrze do tego idą pod drzwiami i są w nich nieestetyczne progi (rury 2 calowe więc progi są dość wysokie) i w sumie to jest cały powód wymiany. 

 

W domu jest kocioł na paliwo stałe chyba 6kw więc nie duży, ciągnie 4 grzejniki żeberkowe na parterze i jeden panelowy na piętrze wszystko z pieca wyprowadzone jest rurami 2 calowymi które przy grzejnikach przechodzą w chyba 3/4'' ale nie jestem pewien. grzejnik na piętrze podłączony jest do obiegu rurą pex/al/pex 16mm (przeróbka przed tą zimą też wszystko działa tak jak  powinno) w instalacji nie ma żadnych pomp zaworów ani niczego takiego. ponad całym układem jest naczynie wzbiorcze nie jestem w stanie określić jakiej pojemności no ale jest. w każdym razie działa i nie ma z tym żadnych problemów. 

 

W obecnej instalacji planuje zostawić tylko kocioł reszta do wymiany. Mam jeszcze wątpliwości co do średnic. Planuje samo wyjście z pieca zostawić na 2 cale i potem na trójniku w stronę pompy zredukować to do 1" i tak aż do rozdzielacza który będzie mieć również 1", w stronę naczynia wzbiorczego też redukcja na 1", rura przelewowa w pex 32 i wprowadzona na zewnątrz budynku. Od rozdzielacza do grzejników rury pex 16mm. 

 

czy taka instalacja ma prawo bytu?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.