Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa Mieszkania-Uwg12Kw-Bufor I Schemat


polonez123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mieszkam w budynku dwupiętrowym (budynek z lat 50-tych-„dwuklatkowiec”).

Budynek ocieplony-poddasze i piwnice również – taki „termosik”. Do ogrzania mam dwa mieszkania na parterze i 1-wszym piętrze o łącznej powierzchni 120m2. Ogrzewanie tylko c.o.-w mieszkaniach są zainstalowane grzejniki aluminiowe. Okna w mieszkaniach są plastykowe. Komin jest wysoki na 12m, a jego średnica to  f160mm.

Posiadam kocioł SAS UWG 12kW. Palę od "góry" i jest prawie rewelacja. Zostaje troszkę duża warstwa sadzy na" zawirowaczach". Mam jeszcze zamiar zamontować kierownicę powietrza wtórnego. Przy tych temperaturach wystarczyłby piec o mocy 7kW.Mam wystarczającą ilość „żeberek” w grzejnikach by ogrzać mieszkania do temp.23°C. Przy zasilaniu wody z bufora o temp. 45°C.

 

Proszę o ocenę schematu

 

SCHEMAT INSTALACJI C.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest bdb. Sam mam identycznie. Tylko walcze z wychladzaniem bufora przez kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zawór klapowy przy buforze na zasilaniu nie trzyma i musze wkońcu go rozkręcić i przerobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bufor jest wychładzany przez kocioł? Teoretycznie nie powinno przepychać grawitacyjnie bo kocioł jest niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.