Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skos Dachu Z Perlitobetonu


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

panowie robię z przybudówki do domu garaż , kiedyś był dach z dachówek ale zgnity i rozebrałem to dziadowstwo ale teraz chciałbym zrobić na obecnym stropie (szyny cegły wylewka) skos z perlitu mieszanego z cementem , 7 metrów na 5 metrów , a na to papa termozgrzewalna , czy dobrze kombinuję ? mało wiadomości o perlicie a wydaje się że to najtańsze rozwiazanie , bo robienie z krokwi osb i papa to koszt 2 razy większy a w pierwszym wypadku kiedyś można by to wykorzystać jako taras , jest ktoś co ma wiadomości o perlicie co i jak czego unikać , mam okazję kupić perlit EP 100 za 125 zł kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tu masz proporcje http://www.perlipol.com.pl/pl/perlitobeton-ptb

Ja raz robiłem wylewkę, ale na podłogę, na dach nawet ta najlżejsza może być za ciężka.

mówisz za ciężka ? ja mam strop w tej przybudówce zrobiony tak , dwuteowniki 16cm co metr a między nimi cegły i zalewane cementem i wydaje się to bardzo solidne a sama wylewka dodatkowa średnio 10cm czyli 15cm z jednej strony a na spadku 5 cm powinno to dodatkowo wzmocnić chyba , już myślałem aby zrobić to normalnie z krokwi i blachy trapezowej ale w przyszłości nici z tarasu , ale pewnie i tak nikt na ten taras by nie wchodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrobeton jest lżejszy od perlitobetonu. Wyrabia się go rownie łatwo (np. w betoniarce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

styrobeton o to też dobre rozwiązanie , tylko czy to nie będzie się topiło podczas zagrzewania papy termozgrzewalnej , jeżeli nic by się nie miało dziać to chyba będzie dobre rozwiązanie być może szarpnę się na to aby mi to zrobili wylewkaże mixokretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dajesz dwie warst.wy jedna wypełniająca ze styrobetonu i na to cienko druga warstwa. Ja tak robilem u siebie na plycie Kleina, a mialem do wypelnienia ok 15 cm. Obciążenie niewielkie w porownaniu do betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

rozmawiałem wczoraj z wylewkarzem co mi w domu robił wylewki i powiedział to co ty że trzeba by dać drugą szlichtę bo inaczej będzie się topiło podczas grzania papy , robiłbym to samodzielnie ale nikogo do pomocy nie mam i chyba się zdecyduję na wylewkę z mixokreta ale nie granulek styro tylko z perlitu , perlit mogę mieć po 125 zł za kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

perlit już w garażo wygląda to jak kaszka do niemowlaków , lekkie jak diabli , będę robił to sam niestety i czarno to widzę ale to w końcu tylko spad bedzie a taras sobie daruję bo pewnie nigdy nikt by tam nie siedział więc po kiego diabła wywalać &&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

panowie materiał sam w sobie może i dobry bo ciepły i takie tam ale robota z tym to udręka masakryczna , betoniarka tego nie chce mieszać bo zrobi się breja i wody milion litrów to chleje , musiałem to mieszać w kalfasie brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.